Powstań i zabij pierwszy. Tajna historia zabójstw izraelskich służb specjalnych

Jeśli tak jak ja, jesteście fanami reportaży, to ta książka powinna zagościć w Waszej biblioteczce!
Mamy tutaj przedstawioną historię jednego z najlepszych wywiadów na ziemi - Mossadu. Widzimy powstanie państwa Izrael i krop po kroku przejdziemy przez jego mroczną i skrytą działalność. Pierwsze wydarzenia przedstawione w tej książce mają miejsce w roku 1944, a kończymy ją w latach obecnych. Mamy więc tutaj ponad 70 lat historii! Książki nie czyta się łatwo, jest tutaj pełno nazwisk, nazw własnych i informacji, sporo historii i ważnych wydarzeń historycznych. To właśnie jednak dzięki temu ta książka jest tak dobra i wartościowa!
Mnie praktycznie wszystko co jest w niej zawarte szokowało i przerażało. Widzimy jak mało warte jest życie ludzkie, jeżeli w grę wchodzą inne rzeczy. Widzimy jak łatwo jest zmienić bieg historii, jak łatwo postawić na swoim i iść ślepo przed siebie. I tym samym jak łatwo jest to wszystko stracić, zatracić się i przegrać. Działania służb, tajnych organizacji i rządu chyba zawsze będą nas zastanawiać. Cały czas nie wiemy jak wszystko pracuje i na co sobie pozwalają. W końcu każdy ma coś do ukrycia, pytanie tylko jak dużo?
Większość zawartych informacji w tej książce ujrzało światło dzienne dopiero podczas jej publikacji! Autor pracował nad nią ponad 7 lat i naprawdę doszedł do szokujących i tajnych akcji. Nie chce Wam nic zdradzać. Myślę jednak, że nie będziecie nią rozczarowali.
I kolejny plus za wydanie! Wydawnictwo stanęło na wysokości zadania! Książka jak tylko dotarła w moje ręce to zachwyciła ogromnym formatem, twardą oprawą i okładką! W jej wnętrzu macie również sporo zdjęć. Mimo, że ma 700 stron, to ja byłam przekonana, że to co najmniej 1000! Pięknie zdobi biblioteczkę !

Informacje dodatkowe o Powstań i zabij pierwszy. Tajna historia zabójstw izraelskich służb specjalnych:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2019-01-16
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
Tytuł oryginału: Rise and Kill First: The Secret History of Israels Targeted Assassinations
Dodał/a opinię: Dagus93

Zobacz opinie o książce Powstań i zabij pierwszy. Tajna historia zabójstw izraelskich służb specjalnych

Kup książkę Powstań i zabij pierwszy. Tajna historia zabójstw izraelskich służb specjalnych