Prezent

W kwietniu czytałam debiutancką książkę autorki i bardzo mi się podobała, dlatego z zainteresowaniem sięgnęłam po kolejną jej pozycję. Byłam bardzo ciekawa, czy ponownie porwie mnie w swój tajemniczy świat.

Tym razem autorka porusza ciekawy temat, mianowicie o przeszczepach organów oraz pamięci komórkowej — czyli transplantacji wspomnień.
Istnieje wiele udokumentowanych przypadków, mówiących o tym, że osoby z przeszczepionymi organami miewają osobliwe doznania, które często całkowicie zmieniają ich życie. Tak też właśnie stało się w przypadku naszej bohaterki Jenny.
Gdy okazało się, że Jenna dostanie nowe życie i nowe szanse na wszystko, świat dla niej i jej rodziny nareszcie staje się być wolny od trosk. Czy aby na pewno?
Jenna nie potrafi cieszyć się odzyskanym zdrowiem, ponieważ co jakiś czas ma przebłyski obcych wspomnień. Czuje strach i narastają w niej dziwne myśli.
Postanawia skontaktować się z rodzicami dawczyni, by dowiedzieć się czegoś więcej o Callie — w jaki sposób zginęła oraz dlaczego widzi same mroczne rzeczy z jej życia.
Co się okazuje? Na pozór idealna rodzina, a tak naprawdę to jedno wielkie kłębowisko tajemnic i zagadek.
Jenna nie poddaje się i zaczyna prowadzić dochodzenie na temat swojej dawczyni, czasami dużo ryzykując.
Czy dojdzie prawdy i rozwiąże tajemniczą śmierć Callie? Jakie jeszcze tajemnice wyjdą na jaw?
Muszę przyznać, że czytałam tę książkę z ogromną przyjemnością. Przeczytałam ją prawie jednym tchem, bo bardzo ciężko mi było oprzeć się niezwykłej fabule, kolejnym tajemnicom, a także zadziwiającym zwrotom akcji.
Osobiście jestem pod wielkim wrażeniem stylu, treści i przekazu, jaki daje autorka zwykłemu czytelnikowi.
Książka trzyma nas w niezwykłym napięciu od początku do samego końca, co bardzo mi odpowiadało. Muszę również wspomnieć o kreacji bohaterów. Są idealnie opisani i rewelacyjnie spełniają powierzone im role.

Zaintrygował mnie szalenie temat poruszany w tej książce. Nie słyszałam wcześniej o takich przypadkach, więc zaczęłam o nich czytać.
Wygląda na to, że przeżycia i doznania kodują się w komórkach organizmu, nie tylko w naszej pamięci.
Wszystko, co nam się przydarza w życiu, zachowujemy jako wspomnienia, a każde doświadczenie pozostawia w nas ślad po sobie.

„Prezent” to świetnie napisany thriller, który pozwala na to, by wyobraźnia tworzyła rewelacyjne sceny, niczym z sensacyjnego filmu.

Informacje dodatkowe o Prezent:

Kup książkę Prezent

To wszystko dla ciebie
Louise Jensen0
Okładka ksiązki - To wszystko dla ciebie

Louise Jensen jest mistrzynią psychologicznego suspensu. Przygotowuje scenę, zaprasza czytelnika i rozpoczyna wyjątkowy spektakl, który przyprawia o...

Siostra
Louise Jensen0
Okładka ksiązki - Siostra

"Grace, zrobiłam coś strasznego. Mam nadzieję, że mi wybaczysz." Grace nie potrafi się pogodzić ze śmiercią swojej najbliższej przyjaciółki Charlie...