Przejdź przez wodę, krocz przez ogień

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2020-02-12
Tłumaczenie: Agata Teperek
Dodał/a opinię: ksiazkowagladys
Tom 1 cyklu Tekla Berg

Thrillery medyczne to coś co uwielbiam! Jednak bardzo ciężko jest trafić w mój gust, jeśli chodzi o ten gatunek. Pan Christian Unge jednak sobie z tym poradził i stworzył coś niesamowitego! To naprawdę początek dobrze zapowiadającej się serii!

Od razu polubiłam Teklę Berg, chyba nie sposób jej nie lubić. Podziwiam ją za to, że tak dobrze radziła sobie z presją w pracy, z podejmowaniem błyskawicznie decyzji, które do łatwych nie należą. Jednak za sprawą tego, jak sobie świetnie radzi, stoją niestety narkotyki, a dokładnie amfetamina. Lekarka jest od niej uzależniona. To ona sprawia, że kobieta ma doskonale fotograficzną pamięć i jest w stanie przypomnieć sobie najdrobniejsze szczegóły z życia.

Jest tu tak dużo bohaterów, którzy mają zupełnie inne charaktery. Każdego za coś da się polubić, chociaż święci nie są. Opisy wydarzeń z SOR-u jak i poza nim, są bardzo realistyczne i ciekawie przedstawione.

Ta książka to nie jest typowy thriller medyczny. Ta książka pokazuje również takie problemy jak uzależnienie od narkotyków, porachunki między gangami, i wiele innych. Pan Christian Unge połączył to wszystko w jedną całość i powstała naprawdę bardzo dobra seria. Czy sięgnę po kolejne części? Z pewnością!

Tagi: kryminał

Kup książkę Przejdź przez wodę, krocz przez ogień

Zobacz opinie o książce Przejdź przez wodę, krocz przez ogień
Jeżeli będę miał zły dzień, ktoś dziś umrze
Christian Unge0
Okładka ksiązki - Jeżeli będę miał zły dzień, ktoś dziś umrze

,,Sylwester miał tylko dziewiętnaście lat, kiedy umarł na moich rękach. To mój błąd był przyczyną jego śmierci". Młody szwedzki lekarz, Christian...

W głębi lasu
Harlan Coben