Przekonanie

Na barki Kelly spadło ostatnimi czasy naprawdę wiele - kobieta po śmierci matki musi się zająć siostrą i chorym ojcem. Okazuje się również, że nie będzie mogła mieć dzieci, jej mąż znika, a najbliższy przyjaciel próbuje popełnić samobójstwo. W tym momencie w jej życiu pojawia się Ryan, który był szkolną miłością Kelly. Czy kobieta ma szansę na szczęście? Jakie przeciwności losu będzie jeszcze musiała pokonać?

To moje pierwsze spotkanie z autorka, opis książki bardzo mnie zaintrygował i dlatego postanowiłam po nią sięgnąć. Przeczytałam ją już jakiś czas temu, ale nie mogłam się zebrać, żeby napisać o niej kilka słów. "Przekonanie" to w moim odczuciu książka z pogranicza romansu i thrillera.
Początek losów Kelly trochę mi się ciągnął, jednak przywracając kolejne strony coraz bardziej wyciągałam się w jej historię. To kobieta, której z pewnością los nie oszczędzał i codziennie musi się mierzyć z wieloma przeciwnościami losu, jednak ponowne pojawienie się Ryana w jej życiu sprawia, że Kelly zaczyna widzieć "światełko w tunelu". Autora w swojej powieści nawiązuje do życia codziennego Kelly, ukazuje jej samotność, opowiada o walce o szczęście i miłość, a ta okaże się wcale nie taka łatwa.
W tej książce dzieje się tak wiele, że naprawdę nie ma chwili na nudę - następuje wiele niezapomnianych zwrotów akcji, są również tajemnice, które mocno wpłyną na życie głównej bohaterki.
"Przekonanie" to historia, która wzrusza, intryguje i daje nadzieję na lepszy czas. Moja ocena to 7/10.

Informacje dodatkowe o Przekonanie:

Kup książkę Przekonanie

Będę żyć
Maja Drożdż0
Okładka ksiązki - Będę żyć

Emily za namową Mary wyjeżdża do Houston, by nabrać dystansu i odnaleźć nowy sens życia. Spotyka się tam ponownie z przyjaciółmi Nate'a i angażuje się...

Nie rezygnuj
Maja Drożdż 0
Okładka ksiązki - Nie rezygnuj

Zranione serca biją mocniej. Po ośmiu miesiącach w śpiączce i żmudnej rehabilitacji Nicole w końcu wraca do świata żywych. I choć jest już w pełni sprawna...