Przerwana lekcja angielskiego

Kameralny romans „Przerwana lekcja angielskiego" Tomasza Kieresa to pozycja warta przeczytania.
  Licealna para spotyka się przypadkiem w rodzinnym miasteczku po 26 latach. Ponownie odkrywają łączącą ich więź i próbują
pomóc sobie nawzajem rozliczyć się z przeszłością. Uśpione uczucia powracają ze zdwojoną siłą, bo jak się okazuje, żadne z nich nie zapomniało o swojej pierwszej miłości. Nie podejrzewają, jak to tete-a-tete może odmienić ich życia.
  Wciągający utwór literacki o tym, jak istotną wartość w życiu i modelowaniu przyszłości mają wspomnienia. Przejmujące studium upadku odczuć, ale też ich odbudowa, a także interesujący obraz zdrady emocjonalnej. Dzięki retrospekcji jesteśmy świadkami kolei losu bohaterów od pierwszego spotkania, momentu, który zapoczątkował ich urokliwą więź aż do rozstania. Znajdziemy tu zarówno wiele rozważań o tym, co należy czuć, o prawdomówności, jak i szczerości, które są ważnym elementem udanej relacji oraz romantyczną historię o utraconym czasie. Kartki książki zapełnia główna bohaterka, która nie zawsze żyje zgodnie ze sobą i udaje kogoś, kim nie jest, ukrywając się za własnym murem. Przejmujący wątek o tym, z czym zmagają się osoby dorosłe, które doświadczyły traumy w dzieciństwie. Słodko-gorzka fabuła utkana jest z przykrej prawdy, do czego potrafi doprowadzić zaniedbanie emocjonalne. Język przepełniony ładunkiem przeżyć wewnętrznych doskonale ubarwiony obszernymi, z lekką nutą humoru i w estetycznym stylu, dialogami. Autor z dużą dbałością połączył motywy w puzzle, które składają się w doprecyzowany obraz.
  Polecam powieść z różnymi ujęciami miłości, która nie wybiera. Choć bywa piękna, to sugestywnie pokazuje, że by osiągnąć szczęście i spełniać marzenia czasem trzeba poczekać.

Informacje dodatkowe o Przerwana lekcja angielskiego:

Wydawnictwo: Flow
Data wydania: 2024-03-27
Dodał/a opinię: DZZG

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Przerwana lekcja angielskiego

Kup książkę Przerwana lekcja angielskiego

Mamy siebie, mamy wszystko
Tomasz Kieres0
Okładka ksiązki - Mamy siebie, mamy wszystko

On, samotny ojciec nastoletniej Gabrysi.Ona, samotna mama siedmioletniego Bartka.On, wraz z dorastaniem córki, która zaczyna powoli żyć własnym życiem...

Wybieram siebie, wybieram ciebie
Tomasz Kieres0
Okładka ksiązki - Wybieram siebie, wybieram ciebie

Dwoje obcych ludzi w całkowicie obcym miejscu, każde pozornie szukające czegoś innego. Czy właśnie tam, na końcu świata, znajdą wreszcie swoje miejsce...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;