Przyjacielski układ

Tom 1 cyklu Bracia McGregor

"Nie jestem nigdzie, a jednak jestem gdzieś, gdzie wcale mi się nie podoba.
Nie wiem czego naprawdę chcę.
Ale wiem, że tego nie mam."
💚💚💚

Ten cytat nie jest przypadkowy. To niezwykle przejmujący opis wewnętrznej pustki, którą odczuwa Linden, główny bohater powieści "Przyjacielski układ" autorstwa Kariny Halle.

Każdy z nas przeżywa czas poszukiwań swojej drogi życia oraz swojej drugiej połówki w różnym wieku, ale w podobny sposób, szukając dla swojej wewnętrznej pustki właściwego wypełnienia, próbując, doświadczając i popełniając błędy.
Autorka skupiła się na pokazaniu takowych poszukiwań na przykładzie paczki przyjaciół przed trzydziestką.
Historia rozpoczyna się zawarciem paktu pomiędzy wspomnianym Lindenem a Stephanie, którzy postanowili zawrzeć związek małżeński po skończeniu magicznej trzydziestki, jeżeli do tego momentu nie poukładają siebie życia.
Sama historia jest ciekawa i zabawna. Można ją zaliczyć do gorących romansów z przesłaniem.
Pierwsze rozdziały to migawki z życia przyjaciół. Widzimy jak ich relacje ewoluują, jak tworzą się oraz rozpadają związki,
jak młodzieńcze marzenia ścierają się z rzeczywistością, jak wychowanie i środowisko wpływa na ich decyzje.
Podobało mi się obserwowanie drogi, którą musieli przejść bohaterowie, żeby zrozumieć czego tak naprawdę szukają, co wypełni ich wewnętrzną pustkę. Autorka opisała to niezwykle intensywnie i przejmująco. Już dawno tak nikomu nie kibicowałam i nie trzymałam kciuków, żeby się udało. Nie raz też zostałam zaskoczona przez autorkę niespodziewanym zwrotem akcji.
Jest to książka z serii tych, co intrygują i trzymają czytelnika w napięciu aż do samego końca, nie pozwalając odłożyć lektury, a również zostawiają uśmiech na twarzy czytelnika.
Myślę, że historia ta spodoba się tym, którzy w książkach, tak jak ja, szukają emocji.
Ja pozostaję pod wrażeniem Lindena, postaci tak cudownie wykreowanej, że można się w niej zakochać.
Przygodę z bohaterami uważam za bardzo ciekawą i wartościową i z całego serca wam polecam.

Informacje dodatkowe o Przyjacielski układ:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2021-12-08
Tytuł oryginału: The Pact
Język oryginału: Angielski
Dodał/a opinię: Anastasiya Adryan

Zobacz opinie o książce Przyjacielski układ

Kup książkę Przyjacielski układ