Przyjaźń All Inclusive

Jeśli przeczytacie choć jedną książkę autorki, to sami zobaczycie, że zakochacie się w jej powieściach od razu. Włada ona cudownym stylem pisarskim, który hipnotyzuje już od pierwszych stron. Zresztą sama opowieść również jest na tyle autentyczna, że kobiety potrafią się z nią utożsamiać. Każda z nich podkreśla jak ma złe życie, jak bardzo jest ze wszystkich wydatków wyliczana i jak radzi sobie mniej lub bardziej z tym problemem. Opowieści są ukazane z punktu widzenia postaci, więc nawet ich sekrety i pragnienia nam zdradzają. Wiemy kiedy udają i co ich boli, a co nieraz nawet z wolna niszczy. Autorka chciała zobrazować jak bardzo matki i żony nie są doceniane przez swoich partnerów. Ile muszą poświęcać, by wciąż na nie patrzyli jak dawniej. Bardzo mi się to spodobało, gdyż mężczyzna naprawdę nie patrzy na życie domowe w ten sposób. Dla niektórych siedzenie w domu oznacza leniuchowanie, a to przykre. Według nich dzieci same się rodzą, same o siebie dbają i rosną bez niczyjej pomocy. Warto by i mężczyźni przeczytali tą książkę, by zobaczyć, że siedzenie w domu z dziećmi nie jest poezją. Mnie najbardziej denerwuje fakt, kiedy ktoś mi się pyta, dlaczego piję zimną kawę i to na raty. I jeszcze dalsze stwierdzenie, że oni by tak nie mogli. A nie pomyślą, że to dzięki matce dziecka mogą sobie na ten rarytas pozwolić. Bo czy którykolwiek mężczyzna to widzi?
Przed wami trzy kobiety, które opowiedzą jak bardzo są w małżeństwie stłamszone. Tylko jedna z ich najbardziej bystra będzie skwapliwie odkładała na nowy początek życia po rozwodzie. I tym swoim początkiem zafunduje wyprawę na wyspę, gdzie każda z nich odmieni swoje życie. Ale dosłownie:-)
Bardzo mi się ta książka podobała. Tym bardziej, że porusza zwyczajne problemy, a przekazuje je w sposób nadzwyczajny. Wciąż ciekawi nas co się dalej wydarzy, gdyż kobiety mają różne podejście do życia i całkiem odmienne temperamenty. Aż dziwiło mnie, że kiedyś się przyjaźniły. Jak widać więzi zdobywa się od strony duszy i sumienia, a nie tylko wyglądu. Choć książka jest typowo kobieca, to jednak polecam, by przeczytali ją zwłaszcza mężczyźni. Może wtedy ujrzą jak wygląda ,,nic nie robienie" w domu.

Informacje dodatkowe o Przyjaźń All Inclusive:

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska