Przypowieść o pięknej miłości

Są tacy, którzy wierzą w miłość od pierwszego wejrzenia i tacy, którzy twierdzą, że to bujda, ci pierwsi pewnie taką miłość spotkali, a ci drudzy dopiero na nią czekają, chociaż w sumie nieważne kto jest na jakim etapie, bo prawdą jest to, że miłość istnieje naprawdę.
Gabrysia to miastowa dziewczyna, która zakochała się w góralu i dla niego przeprowadziła się na wieś, spełnia się jako nauczycielka i przyjaciółka, niestety czegoś jednak jej w życiu brakuje. Odkąd tylko spotkała swojego męża, nie układa im się w łóżku, ich zbliżenia są szybkie, a dotyk przelotny i niestety to wszystko doprowadza do najgorszego.
Muszę się przyznać, że po książkę sięgnęłam ze względu na okładkę, jest naprawdę piękna i subtelna, dlatego wiedziałam, że musi pod nią kryć się wspaniała historia. Książka porusza bardzo wiele wątków, kłopoty małżeńskie, tajemniczą śmierć, nagłe odejście księdza z parafii, rak, macierzyństwo oraz kłopoty finansowe, także dość sporo, jak na jedną opowieść. Jednak tematem przewodnim jest kryzys małżeński, mamy pokazane, jak ważna jest szczerość i rozmowa w związku, bez tego dwójka ludzi, która nawet jest sobie przeznaczona, oddala się od siebie i popełnia niewybaczalne błędy, ponieważ nie wszystko da się naprawić. Bohaterowie tej książki przeszli naprawdę dużo patrząc na staż ich związku, a wszystkiego można było uniknąć, więc jest to świetna nauczka dla osób, które są w podobnej sytuacji i mogą coś dobrego z tej historii wyciągnąć.
Jest to książka, którą trzeba przeczytać od początku do końca, żeby zrozumieć jej sens, nie da się wypowiedzieć o niej w połowie, bo można wysunąć błędne wnioski, dopiero całość daje nam prawidłowy obraz życia bohaterów. Nie znajdziemy tutaj niesamowitych chwil, ekscytacji i szybkiej akcji, tylko zwykłe, prawdziwe życie, które nie zawsze układa się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli, pomimo to książkę czyta się szybko i z zaciekawieniem, a pod koniec ze spokojem rozstajemy się z bohaterami.

Informacje dodatkowe o Przypowieść o pięknej miłości:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2023-03-21
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Zobacz opinie o książce Przypowieść o pięknej miłości

Kup książkę Przypowieść o pięknej miłości

Po prostu życie
Elżbieta Antoniewicz0
Okładka ksiązki - Po prostu życie

Życie może być piękne, jeśli polubisz siebie Kiedy Ula wychodzi za mąż za Waldka, jest przekonana, że od tej pory w jej życiu nastanie nieustające szczęście...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;