Świąteczne antologie to cudowne opowieści, które wprowadzą w serca czytelników świąteczny nastrój, czytając je, od razu chcemy już ubierać choinkę i piec pierniczki, a osoby samotne marzą, żeby wreszcie się zakochać.
Miłosne opowiadania z tej książki są różne, ale łączy je jedno, zaginiona pocztówka, która odnajduje się po latach, to ona odmienia życie bohaterów. Każde opowiadanie jest w podobnym stylu, ale jednak inne, dwie zagubione osoby, które zbiegiem okoliczności zakochuje się w sobie to historia jak z bajki, ale taka może przydarzyć się każdemu z nas.
To chyba na takie opowiadania czekałam najbardziej, uwielbiam takie cukierkowe, szczęśliwe zakończenia, które w książce są zawsze, wiem, że w życiu bywa różnie, dlatego dobrze jest, chociaż w książce poczytać o takim szczęściu. Tutaj byłam pewna, że każda historia zakończy się dobrze, więc sięgałam po książkę dla odprężenia i wczuwania się w świąteczny klimat i zdecydowanie odkryłam na nowo magię świąt. Przy takich krótkich opowiadaniach możemy szybko poznać zakończenie, ale minus jest taki, że jak polubimy bohaterów, to musimy się szybko z nimi rozstać, a jest tutaj kilku bohaterów, których chętnie poznałabym bliżej.
Ciężko mi było przejść koło tej książki z daleka, jest ona przepiękna i aż zamarzył mi się śnieg, taka prawdziwa zima, a do tego z okładki patrzyły na mnie nazwiska, które dobrze znam i lubię, po takich autorach wiem czego się spodziewać i chętnie sięgam po ich kolejne historie.
Ta książka wzbudza nadzieję w osobach samotnych na to, że gdzieś czeka na nich miłość i nie warto jej szukać na siłę, bo ona znajdzie nas sama, a osobą, które są już w związkach, pozwoli przypomnieć sobie te chwile, kiedy sami przeżywali pierwsze randki i spotkania. Moim zdaniem ta książka ma pokazać, że święta to naprawdę wyjątkowy czas i dzieją się wtedy magiczne rzeczy, więc nie warto tych dni, tylko odbyć, ale żyć nimi i cieszyć się z każdej chwili, celebrować wspólne przygotowania i spędzić ten czas z najbliższymi.

Informacje dodatkowe o PS I życzę Ci dużo miłości:

Wydawnictwo: Muza