Wizjer

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2021-06-16

Nowa ekscytująca powieść Magdaleny Witkiewicz, jednej z najpopularniejszych polskich pisarek. ,,Wizjer" to znakomity, trzymający w napięciu thriller, który od samego początku wciąga w genialną intrygę, nie raz zaskoczy i sprawi, że na nowo spojrzysz na otaczającą cię rzeczywistość - zarówno tę realną, jak i wirtualną.

Każdy z nas pewnie choć raz zastanawiał się, dlaczego pewne sprawy potoczyły się tak, a nie inaczej. A co, jeśli naszym życiem nie rządzi przypadek, ale można je zaplanować, kontrolować i przewidzieć? I jaką władzę może mieć nad tym jeden, z pozoru niewiele znaczący, człowiek?

W życiu Laury, młodej samotnej matki, zaczynają dziać się niewiarygodne rzeczy. Niektórzy znajomi znikają bezpowrotnie bez zapowiedzi, inni ulegają dziwacznym wypadkom bądź popełniają samobójstwa. Czy podejrzana seria wydarzeń w jej życiu ma jakiś związek z pracą, którą kobieta wykonuje, czyli projektowaniem i prognozowaniem zachowań oraz potrzeb konsumentów? Czy istnieje ,,ktoś", kto nami steruje? Kto to jest? No i najważniejsze - po co to robi?

Kup książkę Wizjer

Opinie o książce - Wizjer

Avatar użytkownika - _thrillove
_thrillove

"Wizjer" to jedna z tych książek, które albo się kocha, albo nienawidzi. Sięgając po nią, a ściślej - po audiobook, nie nastawiałam się na coś genialnego, nie czytałam wcześniej recenzji, ani nawet opisu! Skusiła mnie głównie cudowna okładka 😍, a także polecajka @marcelmoss.autor.

Dlaczego nienawidzi? Książka zakwalifikowana jest do gatunku kryminał / sensacja / thriller, a z rasowym dreszczowcem nie ma to zbyt wiele wspólnego. Jest zagadka, bardzo ciekawy pomysł na fabułę, akcja toczy się powoli, po drodze jej zwrotów nie ma zbyt wiele, za to ten końcowy siedzi mi w głowie do teraz, a także pojawia się wątek romansowy. Myślę, że jak na thriller, jest go po prostu za dużo. Ale wiecie co? Mnie się bardzo podobało! Jak na moje możliwości, jeśli chodzi o audiobooki, to przesłuchałam go rekordowo szybko, bo w trzy dni. A głos Marii Dębskiej... Idealny 💛 Po prostu "Wizjer" powinien być zaliczany do kategorii romans lub obyczajówka. Z bardzo zaskakującym zakończeniem 🤯

Fabuła kręci się wokół wątku aplikacji randkowej o nazwie MoreThanHeart. Brzmi znajomo? Podobnie było w "Pokaż mi" 😍 Mossa, gdzie również mieliśmy do czynienia z niebezpieczeństwami tego typu apek, tj. Tinder. MoreThanHeart posuwa się jednak nieco dalej - użytkownicy dopasowywani są do siebie według zgodności DNA. Nie potrafię sobie wyobrazić, ile cennych danych jest w posiadaniu obcych ludzi. I co mogą z nimi poczynić. Bez naszej wiedzy. Właśnie na tym skupia się Autorka "Wizjera". Jak sama wspomina w posłowiu - kiedyś pracowała w banku i tworzyła modele ekonometryczne, więc wie, o czym pisze ;)

Podobało mi się użycie rosyjskiej kołysanki jako bazy pod zagadkę. Początkowo to właśnie ją miałam dodać do recenzji, ale... nie umiem w rosyjski akcent 😂

Podsumowując, nastawcie się raczej na thrillerowy romans, niż thriller ;) Gorąco polecam!

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2021-08-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Twórczość autorki to chyba już każdy zna. Począwszy od książek dla młodzieży po obyczajówki tak cudowne, że można uronić łzę radości. Sami popatrzcie na okładkę no dla mnie sztos, ale to, co zastaniemy w środku to już mętlik w głowie i zostawienie czytelnika z karpiem na ustach.

O tym, że elektronika, Cyber Świat zawładnął światem to rzecz wiadoma, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że dziś w sieci nie jest się anonimowym. Jeżeli do tego dodamy jakąś tajemnicę oraz mnóstwo wykradanych danych na nasz temat to już sami wyobraźcie sobie, jakie mogą z tego wyniknąć problemy.

Brawo dla autorki za idealny temat i nawiązanie do dzisiejszych aplikacji i nieumyślnego akceptowania wszystkiego tego, co nam telefon podaje do kliknięcia OK. Chciałabyś być obserwowana przez kamerkę twojego prywatnego laptopa/komputera?

W książce nie znajdziemy pościgów, napadów czy np. magii, ale w pewien sposób dowiecie się, że nie wszystko złoto, co się świeci, a mowa tutaj o aplikacji randkowej, która poza znalezieniem dla nas miłości ukrywa ciemną stronę i według mnie jest tez rodzajem informacji dla nas wszystkich, kto i w jaki sposób dostarcza administratorom aplikacji, dane o nas samych.

Nasza bohaterka Laura w życiu nie miała lekko, ale to tylko początek góry lodowej tym bardziej, że poprzez zbiegi okoliczności dostaje prace w korporacji Argus, która skrywa coś, lecz tutaj zostawię tę informację do odkrycia przez was. Nasza bohaterka dowiaduje się, że ojciec jej dziecka umarł, ale coś tutaj nie gra. Do tego dostaje pracę w firmie, którą podziwia i aktywnie wspiera poprzez uczestnictwo w każdych szkoleniach, jakie tylko są dostępne. Laura jest typem kobiety, która nie da się zwieść byle, czym i postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, przez co książka dostarcza nam mnóstwa emocji. Uwieźcie mi autorka w książce skryła mnóstwo tajemnic, które na bieżąco będą wyjaśnione.

Prawidłowe stwierdzenie jest „Im mniej wiesz, tym dłużej żyjesz”, Tutaj, jeżeli za dużo wiesz to jesteś niebezpieczny dla firmy, bo może okazać się, że dane firmy mogą zostać skradzione albo ujawnione komuś innemu, przez co firma może zostać zrujnowana, ale żeby tego było mało giną ludzie z niewyjaśnionych przyczyn. Kochani to dla nas świetna lekcja do tego żeby zastanowić się nad udostępnianiem wszystkiego w sieci oraz ślepo akceptowaniem tego, co instalujemy. Zadajmy sobie pytanie czy aby na pewno jest to nam potrzebne? Dzięki Wydawnictwu W.A.B. dostałam druk recenzencki, w którym była naklejka na kamerkę laptopa, bo o tym, że ktoś może nas obserwować nie raz słyszałam, więc muszę przyznać się że zasłoniłam oko cyklopa przed wścibskimi Cyber Hakerami.

Avatar użytkownika - Girl-from-Stars
Girl-from-Stars

W życiu Laury, młodej samotnej matki, zaczynają dziać się niewiarygodne rzeczy. Niektórzy znajomi znikają bezpowrotnie bez zapowiedzi, inni ulegają dziwacznym wypadkom bądź popełniają samobójstwa. Czy podejrzana seria wydarzeń w jej życiu ma jakiś związek z pracą, którą kobieta wykonuje, czyli projektowaniem i prognozowaniem zachowań oraz potrzeb konsumentów? Czy istnieje „ktoś”, kto nami steruje? Kto to jest? No i najważniejsze – po co to robi?
***
Przyznam szczerze, że czuję pewien niedosyt. Owszem, pomysł na historię sam w sobie jest bardzo ciekawy, jednak nie do końca dostałam to, co mi obiecywano, a mianowicie „trzymający w napięciu thriller”.
Największym atutem „Wizjera” jest to, że czytając tę historię autentycznie byłam zaniepokojona tym, jak wiele naszych danych krąży po internecie i jak często wykorzystywane są one za naszą zgodą. Bo ile z nas zakładając konto na jakimś portalu, dokładnie czyta każdy regulamin, a ile z nas bezmyślnie klika „akceptuję”, bądź „zgadzam się”? Pewien fragment w książce, w którym jeden z bohaterów potrafi na podstawie danych w bazie pewnego portalu, potrafi w ciągu kilkunastu minut odczytać, co główna bohaterka robiła cały dzień, autentycznie mnie przeraził.
Skupiając się jednak na samej historii, to było tylko poprawnie. Bohaterowie jak dla mnie byli bez wyrazu i nie byłam zaintrygowana ich losem tak, jak być powinnam w przypadku naprawdę dobrego thrillera. Z kolei samo rozwiązanie zagadki jest dość proste i można się go dość szybko domyślić.
Pewne wątki nie zostały zakończone, bowiem jak sama autorka przyznaje w podziękowaniach – zostawiła sobie otwartą furtkę i być może kiedyś napisze kontynuację tej historii. Czy po nią sięgnę? Zapewne tak, bowiem uważam, że temat technologii, jaki poruszyła autorka jest bardzo ciekawy.
Choć „Wizjer” jako thriller nie zwalił mnie z nóg, to jednak uważam jego lekturę za wartościową. Przez pewien moment miałam ochotę pozbyć się telefonu i komputera, odciąć się od Internetu, ale potem doszłam do wniosku, że w obecnych czasach życie bez technologii jest bardzo ciężkie. Można by powiedzieć, że wręcz niemożliwe…

Mój ocena: 6/10

Avatar użytkownika - PannaPinko
PannaPinko
Przeczytane:2021-07-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Laura uwielbiała jeździć na szkolenia; nie tylko mogła wyrwać się choć na chwilę spod kurateli nielubianej szefowej, ale też dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy. No i przede wszystkim liczyła, że znowu spotka tam mężczyznę, z którym połączyło ją gorące uczucie...

Niestety, tym razem Los się do niej nie uśmiechnął. A wręcz przeciwnie- dowiaduje się, że jej szkoleniowy "partner" popełnił samobójstwo. Kobieta jest zaszokowana, bowiem zdążyła go poznać na tyle, by wiedzieć, że kochał życie. Co skłoniło go do tak ostatecznego kroku?

Nagle wokół samotnej matki zaczynają się dziać rzeczy zupełnie niepojęte. Dociera do niej coraz więcej informacji o samobójstwach dawnych znajomych, a ona sama w nowej pracy natrafia na dziwne, zaszyfrowane pliki, do których praktycznie nikt nie posiada dostępu. Czy ktoś, kto nadzoruje jej pracę, czyli projektowanie i prognozowanie zachowań oraz potrzeb konsumentów, ma jakiś wpływ na ludzkie życie... ?

To, co wydawało się być niebudzącym żadnych obiekcji zajęciem, może tak naprawdę okazać się śmiertelnie niebezpieczną grą, w której stawką jest ludzkie życie.

Z twórczością pani Magdaleny Witkiewicz nie miałam do tej pory do czynienia. Zapewne dlatego, że moja uwaga zazwyczaj kieruje się na horrory/ thrillery, zaś po powieści obyczajowe sięgam raczej rzadko. Byłam więc tym bardziej ciekawa, jak nasza polska autorka poradziła sobie w tym nowym dla niej gatunku. I jestem szczerze zaskoczona- mogę śmiało powiedzieć, że jeżeli ktoś pisze dobrze, to odnajdzie się wszędzie.

Wizjer to niezwykle aktualna książka. Dlaczego? A dlatego, że mowa w nim o nowoczesnych technologiach, czyli tym, co towarzyszy nam codziennie. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, jak wiele informacji o nas mają duże koncerny i jak nimi szafują. Nieliczni mają świadomość nieustającej inwigilacji, choć takich zazwyczaj określamy mianem "paranoików". Lecz czy naprawdę ów temat pozostaje tylko w sferze fantazji... ?

Laura już się przekonała, że nie. Ze sprawdzonego źródła dostaje informacje, że jej dawny znajomy żyje, choć musi się ukrywać. Tylko przed kim? Przed ludźmi z firmy, w której pracował? Przed tajemniczą kobietą zarządzającą nią, której nikt nigdy nie widział na oczy?

Cała ta historia jest baaardzo wciągająca i zagmatwana. Tutaj chodzi nie tylko o firmę i jej machlojki, ale również -o dziwo- o życie prywatne naszej bohaterki. O jej przeszłość, z której sama nie zdawała sobie sprawy. I o to, że ktoś, skryty w cieniu, chce rządzić wszystkim... i powoli, acz nieustępliwie do tego dąży.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Wizjer naprawdę wciąga- to historia, którą czyta się w zaledwie kilka godzin. Intryga goni intrygę, a czytelnik ledwo nadąża za coraz to nowszymi informacjami. Gdyby ta lektura była dłuższa, to chyba sama popadłabym w lekką paranoję. Jest na tyle dobra, że aż brakuje mi słów, by skusić Was do przeczytania. Jednak sądzę, że osób, które znają twórczość pani Witkiewicz nawet nie muszę namawiać- oni już wiedzieli, że ta książka będzie dobra.

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi

"A co, jeśli naszym życiem nie rządzi przypadek, ale można je zaplanować, kontrolować i przewidzieć?"

Czytam każdą siążkę Pani Magdaleny Witkiewicz! Cała ich kolekcja stoi na półce. Kiedy przeczytałam, że najnowsza książka to zupełnie coś innego tym bardziej nie potrafiłam się doczekać😍

Oczywiście - nie zawiodłam się!

"Wizjer" to thriller psychologiczny, który daje dużo do myślenia. Ostatnio coraz więcej słyszy się o tym, że wszystkie aplikacje są niebezpieczne, ponieważ pobierają nasze dane... zapisują zdjęcia, podsłuchują rozmowy... ta książka jest rewelacyjna i myślę, że jest to lektura którą powinien w tych czasach przeczytać KAŻDY!

Laura - samotnie wychowuje swojego syna Mikołaja. Pewnego dnia w firmie, gdzie pracuje dowiaduje się że Jurij nie żyje. Ta wiadomość przygnębia ją do tego stopnia, że nazajutrz zwalnia się z pracy.

Pewnie teraz zastanawiacie się kim jest ten mężczyzna?🤔 otóż... to był jej kochanek z którym spędzała co roku upojne chwile. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo wyskakując przez okno...
Był także ojcem jej dziecka...

Całej tej historii towarzyszy aplikacja randkowa, która łączy ludzi ze względu na DNA... I tu cały psikus...

Widzimy jak na komputerze, komórce, Facebooku pokazują nam się informacje o których z kimś rozmawialiśmy, ale wcale ich nie szukaliśmy... Widzimy jak te aplikacje i urządzenia "za nas myślą"... ludzie nie zdają sobie sprawy jak niebezpieczny jest Internet!

Na szczęście w życiu Laury pojawia się Norbert, który był zatrudniony w tajemniczej firmie Salome (szefowej, której nigdy nikt nie widział...) próbował odkryć co takiego dzieje się w Internecie i tej firmie...

Jak myślicie?
Udało im się?
Kim tak naprawdę była Salome?

W tej historii jest pełno tajemnic... zagadek... które rozwiązywane są na bieżąco..

Nie powiem - koniec mnie trochę zdziwił🙈 nie spodziewałam się aż takiego obrotu spraw, ale czy Internet nas czasem nie zaskakuje?

Dokładnie tak samo było z książką @magdalenawitkiewicz

Gratuluję genialnej książki!

Uważam, że "nowa" Pani Magda pokazała nam siebie z zupełnie innej strony, która także mi się podoba 😍

Więcej nie napisze, bo musialabym Wam tutaj zdradzic połowę książki 🙈 A osłonka na komputer @magdalenawitkiewicz
jest już przyklejona!

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta

"Wizjer" to nowa książka Magdaleny Witkiewicz, którą znamy przede wszystkim z literatury obyczajowej. Tym razem autorka zaserwowała nam thriller w którym porusza bardzo istotny i jakże na czasie problem.
Internet, bazy danych, banki online, zakupy, spisy, aplikacje to tylko część miejsc gdzie podajemy nasze dane.
Czy napewno są bezpieczne? Zastanawialiście się kiedyś czy faktycznie nasze dane są dobrze zabezpieczone?
💥💥💥
Poznajemy Laurę, która pracuje w korporacji Argus, zajmującej się dopasowywaniem osób do siebie. Nowoczesny portal randkowy.
Laura jest samotną matką, która chce rozwijać się zawodowo i mimo wielu trudności dąży do celu. Niestety w jej otoczeniu zaczynają dziać się dziwne rzeczy, osoby z jej otoczenia popełniają samobójstwa. Jest ona w szoku, gdy dowiaduje się, że bliska jej osoba z którą dawno temu utraciła kontakt też nie żyje.
Czy to tylko przypadek czy szefowa, której nikt nigdy nie widział coś ukrywa? Czym tak naprawdę zajmuje się korporacja? Kim była bliska jest osoba?
Laura nie zostanie z tym wszystkim sama.
Pomaga jej osoba, która opiekuje się jej synkiem,a która nie jest tu przypadkiem.
Dołączy do niej Norbert, co do którego miałam mieszane uczucia, ale autorka tak świetnie poskładała puzzle, że wszystko do siebie idealnie pasuje.
Cała historia jest świetnie wykreowana. Wątki łączą się ze sobą tworząc całość.
Czy możemy uciec od przeszłości? Wychodzi na to, że wszystko jest gdzieś zapisane. Nie tylko w gwiazdach, ale w danych komputera. Nieodpowiednie osoby mogą mieć silną broń przeciwko nam.Bardzo mi się podobało, że autorka przybliżyła osobowość bordeline.
Ogrom informacji jakie mamy zaserwowane na sam koniec książki i zaskakujące zakończenie przeszło moje oczekiwania.
Magdalena Witkiewicz od zawsze dostarcza nam niebywałych emocji w swoich książkach. Tutaj ich też nie zabrakło. Sprzedała nam świetny thriller, który nie jednemu otworzy oczy na zagrożenie jakie może nieść za sobą sieć. Jak musimy być uważni na każdym kroku. W internecie nigdy nie będziemy anonimowi, zawsze zostaje po nas ślad.
Odkryjcie sami całą historię ukrytą na stronach książki.

„Wizjer” to ekscytujący i trzymający w napięciu thriller o otaczającej nas rzeczywistości - zarówno realnej, jak i wirtualnej. Laura jest młodą, samotną matką, która wiedzie w miarę spokojne życie. Jednak w pewnym momencie wokół niej zaczynają dziać się dziwne rzeczy… Ludzie znikają bez wieści, inni ulegają dziwnym wypadkom, a jeszcze inni popełniają samobójstwa… Czy ma to jakiś związek z pracą kobiety? Czy ktoś steruje ludźmi? Kto to jest i po co to robi?

Codziennie prawie każdy z nas klika w różne linki w sieci, komunikuje się pomocą komunikatorów, daje lajki, czyta blogi, robi zakupy przez Internet… To tam przeniosła się część naszego życia. Jednak czy kiedykolwiek zastanawialiście nad konsekwencjami jakie to za sobą niesie? Zobaczcie, wejdziecie na jakąś stronę i za chwile wyświetla nam się masa reklam sklepu, czy rzeczy, które oglądaliśmy. Jesteśmy na swój sposób kontrolowani i inwigilowani…

Pani Magda w „Wizjerze” poruszyła bardzo ważny temat i sprawiła, że człowiek zaczął inaczej postrzegać Internet oraz otaczających go ludzi. Książka odbiega od poprzednich pozycji autorki, jednak uważam, że z nich wszystkich jest najlepsza. Jest perełką, która ma skłonić czytelnika do refleksji i sprawić, że zacznie on uważać na to co tak naprawdę robi. Ma on zacząć uważać na własne bezpieczeństwo. Prócz charakterystycznego dla autorki świetnego stylu pisania otrzymujemy także niezwykłą fabułę z dynamiczną akcją i wyrazistych bohaterów. To oni napędzają całą akcję, a ich emocje stają się namacalne. Wraz z główną bohaterką poznajemy tajemnice korporacji w której pracuje. Tajemnice, które nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego. Postać Laury wzbudzała we mnie najwięcej emocji - podobał mi się jej upór, wola walki, poznania prawdy, niezwykła dociekliwość. Samo zakończenie okazało się być zaskakujące i spektakularne. Na szczególną pochwałę zasługuje także umiejętność lawirowania autorki w świecie nowych technologii, manipulacji i inwigilowania. Widać, że jest to ubrana w niezwykle fascynującą fabułę pasja.

Uważam, że „Wizjer” jest dla każdego z nas. Jest swoistą przestrogą i zmusza nas do zastanowienia się kilka razy nad wyrażeniem kolejnej zgody w sieci, czy akceptacją regulaminu. Ogromnie gratuluję autorce świetnego debiutu w nowym gatunku! Mam nadzieję, że na „Wizjerze” się nie skończy i spod pióra Pani Magdy wypłynie więcej tak świetnych thrillerów.

Avatar użytkownika - kamilaowczarz
kamilaowczarz
Przeczytane:2021-08-27, Ocena: 6, Przeczytałam,

,,Wizjer: Magdaleny Witkiewicz - książka inna niż dotychczas przez Panią Magdę pisane, bardzo mnie wciągnęła, porusza kwestie o bezpieczeństwie sieci, o tym że w większości akceptujemy regulaminy nawet ich nie czytając.
Skłania do zastanowienia się jak wiele naszych danych krąży po internecie oczywiście za naszym pozwoleniem, gdyż automatycznie klikamy ,,Akceptuje" lub ,,Zgadzam się" nie czytając regulaminu strony. Nie wiemy później, gdzie te dane trafią i kto z nich korzysta i w jakim celu...
Po przeczytaniu tej książki mialam dylemat wchodząc na jakąś strone w sieci i trzeba było zaakceptować regulamin by przejść dalej, w głowie pojawia sie myśl..."cofnąć sie czy zaakceptować w ciemno..."
Polecam przeczytać..

Avatar użytkownika - zaBOOkowana
zaBOOkowana
Przeczytane:2021-08-20, Ocena: 3, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2021,

Laura jest młodą i pracowitą analityczką w banku. W życiu nie miała łatwo, bowiem jej biologiczna matka oddała ją do adopcji, a rodziców, którzy ją wychowali, traci w wyniku okropnego wypadku. Tak więc kobieta bardzo szybko zostaje zdana sama na siebie. Dodatkowo staje się samotną matką, jednak jej zaradność sprawia, że świetnie sobie radzi z obowiązkami. Na jednej z konferencji na jaw wychodzi, iż bliski znajomy z Laury popełnił samobójstwo. A firma, w której pracował i piastował wysokie stanowisko, próbuje to zatuszować. Sprawa jest dziwna, kobieta nie wierzy, iż mężczyzna chciałby naprawdę targnąć się na swoje życie. Gdy Laura zaczyna szperać w Internecie, dowiaduje się bardzo niepokojących rzeczy... Co tak naprawdę się wydarzyło? Do czego doprowadzą ją wyszukane informacje?

Bardzo podobały mi się wzmianki o wszelkich nowinkach technologicznych, które były dopracowane. Bohaterowie są interesujący, każdy ma swoje sekrety i przywary. Fabuła jest dość wciągająca, jednak mnie w całym odbiorze zabrakło dreszczyku emocji. Nie dostałam tego, czego oczekiwałabym od thrillera. Była zagadka, było śledztwo i rozwiązanie, jednak zabrakło mi tego klimatu. Nie potrafiłam się wciągnąć tak, jak tego oczekiwałam. Sprawdźcie sami, czy będziecie mieli odmienne zdanie!

Avatar użytkownika - niunia5001
niunia5001
Przeczytane:2021-08-09, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2021,

To było moje drugie zetknięcie się z Panią Witkiewicz. Wysłuchałam audiobooka na Empik Go. Po pierwsze lektor naprawdę ok:), aż miło się słuchało. Po drugie pomysł na książkę super:) Tyle się mówi o tym, że Internet ma nad nami władzę, ale nie sądziłam, że aż w takim stopniu! Przeraziło mnie to. Super fabuła, czas w którym rozgrywa się akcja jakoś dobrze znajomy (pandemia). Polecam przeczytać. (moja opinia z LC)

Wizjer to nowa twarz królowej polskich powieści obyczajowych, pokrzepiających serca milionów polskich kobiet. Tym razem jednak Magdalena Witkiewicz oddała w ich ręce coś zupełnie nowego – przyprawiający o szybsze bicie serca thriller psychologiczny z fabułą, która skłoni każdego z nas do przemyśleń i większej kontroli nad naszą aktywnością w świecie online…

Wizjer

Laura to młoda, samotna matka wiodąca dość stabilne życie. Jednak w pewnym momencie w jej życiu zaczynają się dziać niewiarygodne rzeczy. Część osób, które zna, albo znika nagle bez śladu, albo ulega podejrzanym wypadkom lub popełnia samobójstwo. Wkrótce kobieta zmienia pracę na pracę marzeń, jak jej się początkowo wydaje. Szybko jednak odkrywa, że w jej życiu nic nie dzieje się przez przypadek a praca, polegająca na projektowaniu i prognozowaniu zachowań oraz potrzeb użytkowników hitowej aplikacji randkowej MoreThanHeart, ma drugie, przerażające dno… Czy ktoś steruje życiem Laury? Jak naprawdę wygląda rzeczywistość, w której żyjemy? I czy na pewno chcemy poznać odpowiedzi na te pytania? Czy jesteśmy na to gotowi?

Nowa odsłona Magdaleny Witkiewicz

Wizjer to znakomity, od początku do końca trzymający w napięciu thriller, który wciąga w genialną intrygę, nieustannie zaskakuje czytelnika i sprawia, że zupełnie inaczej zaczynamy postrzegać rzeczywistość – tę realną, jak i wirtualną. Magdalena Witkiewicz w Wizjerze przypomina, że najcenniejszym towarem w XXI wieku nie jest złoto ani diamenty, lecz nasze dane osobowe, które powinniśmy chronić za wszelką cenę. Tymczasem często podajemy je nieostrożnie zarówno w sieci, jak i w realu, nie myśląc o późniejszych konsekwencjach naszych czynów. A te mogą być naprawdę przerażające. Książka ta otwiera oczy na wiele, nie tylko internetowych, zachowań. Bądźmy czujni, wszak nigdy nie wiemy, kto i kiedy nas obserwuje…

Magdalena Witkiewicz w szczytowej formie! Tę książkę trzeba przeczytać!

www.lady-in-red.pl

Panny roztropne
Magdalena Witkiewicz0
Okładka ksiązki - Panny roztropne

Czy w dwudziestym pierwszym wieku są jeszcze panny roztropne? zastanawia się ośmioletnia Zuzanna, zwana Bachorem, dziecię nieprzeciętnie inteligentne,...

Pracownia dobrych myśli
Magdalena Witkiewicz0
Okładka ksiązki - Pracownia dobrych myśli

Szczęście można uszyć z kawałków jak patchwork, połączyć je z elementów w nowy wzór. Ale trzeba wiedzieć, jak tego dokonać. Mała...

Dom marionetek
Natasza Socha