Wizjer

Twórczość autorki to chyba już każdy zna. Począwszy od książek dla młodzieży po obyczajówki tak cudowne, że można uronić łzę radości. Sami popatrzcie na okładkę no dla mnie sztos, ale to, co zastaniemy w środku to już mętlik w głowie i zostawienie czytelnika z karpiem na ustach.

O tym, że elektronika, Cyber Świat zawładnął światem to rzecz wiadoma, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że dziś w sieci nie jest się anonimowym. Jeżeli do tego dodamy jakąś tajemnicę oraz mnóstwo wykradanych danych na nasz temat to już sami wyobraźcie sobie, jakie mogą z tego wyniknąć problemy.

Brawo dla autorki za idealny temat i nawiązanie do dzisiejszych aplikacji i nieumyślnego akceptowania wszystkiego tego, co nam telefon podaje do kliknięcia OK. Chciałabyś być obserwowana przez kamerkę twojego prywatnego laptopa/komputera?

W książce nie znajdziemy pościgów, napadów czy np. magii, ale w pewien sposób dowiecie się, że nie wszystko złoto, co się świeci, a mowa tutaj o aplikacji randkowej, która poza znalezieniem dla nas miłości ukrywa ciemną stronę i według mnie jest tez rodzajem informacji dla nas wszystkich, kto i w jaki sposób dostarcza administratorom aplikacji, dane o nas samych.

Nasza bohaterka Laura w życiu nie miała lekko, ale to tylko początek góry lodowej tym bardziej, że poprzez zbiegi okoliczności dostaje prace w korporacji Argus, która skrywa coś, lecz tutaj zostawię tę informację do odkrycia przez was. Nasza bohaterka dowiaduje się, że ojciec jej dziecka umarł, ale coś tutaj nie gra. Do tego dostaje pracę w firmie, którą podziwia i aktywnie wspiera poprzez uczestnictwo w każdych szkoleniach, jakie tylko są dostępne. Laura jest typem kobiety, która nie da się zwieść byle, czym i postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, przez co książka dostarcza nam mnóstwa emocji. Uwieźcie mi autorka w książce skryła mnóstwo tajemnic, które na bieżąco będą wyjaśnione.

Prawidłowe stwierdzenie jest „Im mniej wiesz, tym dłużej żyjesz”, Tutaj, jeżeli za dużo wiesz to jesteś niebezpieczny dla firmy, bo może okazać się, że dane firmy mogą zostać skradzione albo ujawnione komuś innemu, przez co firma może zostać zrujnowana, ale żeby tego było mało giną ludzie z niewyjaśnionych przyczyn. Kochani to dla nas świetna lekcja do tego żeby zastanowić się nad udostępnianiem wszystkiego w sieci oraz ślepo akceptowaniem tego, co instalujemy. Zadajmy sobie pytanie czy aby na pewno jest to nam potrzebne? Dzięki Wydawnictwu W.A.B. dostałam druk recenzencki, w którym była naklejka na kamerkę laptopa, bo o tym, że ktoś może nas obserwować nie raz słyszałam, więc muszę przyznać się że zasłoniłam oko cyklopa przed wścibskimi Cyber Hakerami.

Informacje dodatkowe o Wizjer:

Kup książkę Wizjer

Lilka i spółka
Magdalena Witkiewicz0
Okładka ksiązki - Lilka i spółka

Wakacyjne przygody Lilki, czyli Mikołajka w spódnicy. Lilka, Wika i Matewka spędzają wakacje w Jastarni u ciotki Jadźki. A ciotka, jak to ciotka...

Ósmy cud świata
Magdalena Witkiewicz0
Okładka ksiązki - Ósmy cud świata

Czy historia sprzed lat, usłyszana przypadkowo na drugim krańcu świata, może wpłynąć na nasze losy?Kilka romantycznych chwil, przeżytych w czasie urlopu...