Wizjer

"Wizjer" to nowa książka Magdaleny Witkiewicz, którą znamy przede wszystkim z literatury obyczajowej. Tym razem autorka zaserwowała nam thriller w którym porusza bardzo istotny i jakże na czasie problem.
Internet, bazy danych, banki online, zakupy, spisy, aplikacje to tylko część miejsc gdzie podajemy nasze dane.
Czy napewno są bezpieczne? Zastanawialiście się kiedyś czy faktycznie nasze dane są dobrze zabezpieczone?
💥💥💥
Poznajemy Laurę, która pracuje w korporacji Argus, zajmującej się dopasowywaniem osób do siebie. Nowoczesny portal randkowy.
Laura jest samotną matką, która chce rozwijać się zawodowo i mimo wielu trudności dąży do celu. Niestety w jej otoczeniu zaczynają dziać się dziwne rzeczy, osoby z jej otoczenia popełniają samobójstwa. Jest ona w szoku, gdy dowiaduje się, że bliska jej osoba z którą dawno temu utraciła kontakt też nie żyje.
Czy to tylko przypadek czy szefowa, której nikt nigdy nie widział coś ukrywa? Czym tak naprawdę zajmuje się korporacja? Kim była bliska jest osoba?
Laura nie zostanie z tym wszystkim sama.
Pomaga jej osoba, która opiekuje się jej synkiem,a która nie jest tu przypadkiem.
Dołączy do niej Norbert, co do którego miałam mieszane uczucia, ale autorka tak świetnie poskładała puzzle, że wszystko do siebie idealnie pasuje.
Cała historia jest świetnie wykreowana. Wątki łączą się ze sobą tworząc całość.
Czy możemy uciec od przeszłości? Wychodzi na to, że wszystko jest gdzieś zapisane. Nie tylko w gwiazdach, ale w danych komputera. Nieodpowiednie osoby mogą mieć silną broń przeciwko nam.Bardzo mi się podobało, że autorka przybliżyła osobowość bordeline.
Ogrom informacji jakie mamy zaserwowane na sam koniec książki i zaskakujące zakończenie przeszło moje oczekiwania.
Magdalena Witkiewicz od zawsze dostarcza nam niebywałych emocji w swoich książkach. Tutaj ich też nie zabrakło. Sprzedała nam świetny thriller, który nie jednemu otworzy oczy na zagrożenie jakie może nieść za sobą sieć. Jak musimy być uważni na każdym kroku. W internecie nigdy nie będziemy anonimowi, zawsze zostaje po nas ślad.
Odkryjcie sami całą historię ukrytą na stronach książki.

Informacje dodatkowe o Wizjer:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2021-06-16
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Zobacz opinie o książce Wizjer

Kup książkę Wizjer

Szkoła żon
Magdalena Witkiewicz0
Okładka ksiązki - Szkoła żon

Julia jest świeżo po rozwodzie. Bardzo świeżo. Dokładnie pięć godzin i dwadzieścia siedem minut. Właśnie opija w klubie z przyjaciółkami imprezę...

Opowieść niewiernej
Magdalena Witkiewicz0
Okładka ksiązki - Opowieść niewiernej

Lekka w lekturze, a przecież ważka i pełna życiowej mądrości powieść o potrzebie miłości, zrozumienia i niezależności. Ewa i Maciek biorą ślub. On myśli...