Psychiatrzy. Sekrety polskich gabinetów

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2020-10-28
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 9788324061013
Liczba stron: 352
Ilustracje: brak
Dodał/a opinię: Emilly26

Ocena: 4.6 (5 głosów)

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA

Z ogromnym zainteresowaniem zapoznałam się z najnowszą książką autorstwa Pani Ewy Pągowskiej pt. '' Psychiatrzy. Sekrety polskich gabinetów'' , a szczególnie opisaną w niej główną tematyką, gdyż do tej pory nikt zna ich tajników, metod pracy zawodowej, które zostały nieujawnione nikomu, lecz pozostało za kulisami tego, co się dzieje w trakcie leczenia pacjentów przez lekarzy specjalistów w dziedzinie psychiatrii w szpitalach psychiatrycznych.

By móc dobrze poznać zagadnienia dotyczące głównego tematu opisywanego należy zajrzeć do najważniejszego źródła, czyli korzystając z wiedzy doświadczonych lekarzy, którzy mają do czynienia na co dzień z pacjentami i dostrzec na ich przykładzie czy medycyna uległa zmianom, czy bądź też nie.

Pozytywnie zaskoczyła mnie autorka książki tym, że bardzo dobrze była przygotowana merytorycznie do każdego z opracowanego przez nią zagadnienia tematycznego, a i również pytania były skonstruowane trafnie, aby każdy z lekarzy mógł na nie odpowiedzieć z punktu medycznego, jak i praktycznego dzieląc się przy tym refleksją.

Dzięki udzielonym odpowiedziom przez lekarzy specjalistów mogłam dostrzec, jak na przestrzeni lat zmienia się podejście do tej trudnej tematyki zwanej psychiatrią, jak radzą sobie z jej oceną z ich punktu zawodowego widzenia, jak we właściwy sposób można dostrzegać ją i ewentualnie pomóc w odpowiednim momencie życia występującego problemu u pacjenta.

Nie zawsze mamy okazję przyjrzeć się z bliska problematyce psychiatrii oraz pojęciom z nią związaną ze względu na to, że zakładamy z założenia, jakie są te zachowania, a unikamy prawidłowych rozwiązań.

Podziwiam tych lekarzy, którzy chętnie dzielą, się swoim doświadczeniem zawodowym otwierając się przy tym sekrety swojej pracy, która do łatwych nie należy w praktyce.

Książka ta właściwie spodobała mi się pod każdym względem, a jej odbiorcy poznają z bliska pracę lekarzy z pacjentami, wyjaśnią oni wszystko to, czego my nie wiemy do tej pory o ich trudnej zawodowej pracy, co oni przeżywają za drzwiami gabinetu, w trakcie obserwacji zachowań z pacjentem stale je, obserwując.

Język zastosowany w wypowiedziach lekarzy specjalistów był dla mnie zrozumiały.

Książka ta składa się z 15 rozdziałów.

Cieszę się, że autorka zdecydowała się napisać tę książkę, która poruszała trudne medyczne tematy związane z tabu psychiatrycznym, gdyż nie każdy lubi i ma chęć rozmowy o występujących i opisanych w niej problemach medycznych wywołujących mieszane emocje.

Wydawnictwu Znak dziękuję za podarowanie mi przedpremierowego egzemplarza książki pt. '' Psychiatrzy. Sekrety polskich gabinetów'' autorstwa Pani Ewy Pągowskiej.

Polecam przeczytać tę książkę.

Tagi:

Kup książkę Psychiatrzy. Sekrety polskich gabinetów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Psychiatrzy. Sekrety polskich gabinetów