Psychoterapia. Lekarstwo bez skutków ubocznych

Na sam początek powiem Wam, że książka jest genialna. Tak, dobrze czytacie. Krótka, ale konkretna. W 90% nasze społeczeństwo demonizuje i krytykuje psychoterapię, robiąc ze specjalistów chodzące demony.
A jak wygląda rzeczywistość w trakcie sesji? Otóż w tej pozycji sami przekonacie się, jak wygląda pracy psychoterapeuty, co dzieje się w gabinecie, gdy pacjent przychodzi z różnymi problemami. Okazuje się, że trudności, które ma wielu ludzi mają powiązanie z pojedynczymi zdarzeniami z dzieciństwa lub jakiegokolwiek innego okresu. Rozmowy z pacjentami bywają trudne, bolesne, ale bardzo skuteczne. Kilka sesji u psychoterapeuty potrafi znaleźć przyczynę stanu pacjenta i tak go poprowadzić, aby mu pomóc w walce z demonami. Opisane jest kilka przypadków z różnymi problemami, w tym ból, przemoc i molestowanie, a także metody pracy z pacjentami. W tym opisana jest metodą hipnozy, która zaskoczyła mnie po całości tym, w jaki sposób oddziałuje na pacjentów. Nie zawsze trzeba włączyć farmakoterapię, by proces leczenia został zakończony sukcesem.

Pozycja obowiązkowa dla osób, które interesują się tematem związanym z psychologią. Dla mnie bardzo ciekawa, dobra, dająca szersze spojrzenie na psychoterapię i metody pracy z pacjentami. Bardzo dobra lektura, zachęcam do czytania!

Informacje dodatkowe o Psychoterapia. Lekarstwo bez skutków ubocznych:

Wydawnictwo: Novae Res