Pytania bez odpowiedzi

Czytając opis książki wiedziałam, że chcę przeczytać, bo temat/historia jakże na czasie! Hania młoda osóbką, która mocno przeżywa rozwód rodziców. Na matkę nie ma, co liczyć, bo Ona sama ze sobą ma kłopot w postaci alkoholu, więc dziewczyna nie dość, że sama się wychowuje to za jakiś przyjdzie martwić się o dwie najbliższe jej sercu osoby. Hania emocjonalnie jest ponad wszystkim rówieśnikami tzn. emocjonalnie przewyższa ich wszystkich.

Na czasie jest temat rozwodów, tego, w jaki sposób rodzina przeżywa tę porażkę, ale mało, kto, pomimo że zapewniane jest „to wszystko dla dobra dzieci” to nikt nie zapyta samych tych osób jak się z tym czują?!

Dowiecie się czytając książkę, z jakimi kłopotami zmaga się dziewczyna i szczerze większość osób powinno to przeczytać, bo nie zawsze jest tak jak nam się wydaje. Kłopot z macochą? No pewnie kolejny powód. Książka, w której znajdziecie wiele, tajemnic, które nie mają odpowiedzi, walka z uzależnieniem, walka z samym sobą w pokonaniu własnych słabości i uzależnienia. Na spotkanie grupy, które prowadzone jest przez księdza przychodzą osoby, które np. ja w życiu bym się tam nie spodziewała. Tak bardzo przychodzi nam krytyka kogoś/czegoś, o czym nie mamy pojęcia, nie chcemy poznać powodu, dla którego ktoś ma kłopot/problem.

Książka przyniosła mi wiele momentów, w których byłam wzruszona i nie godziłam się z tym, co spotyka Hanie, brak kontaktu/pomocy ze strony dorosłych a Hania, co robi?  To już dowiecie się z książki oraz dlaczego opiekuje się panią Stasia, która w pewnym momencie trafia do szpitala (nie napisze, dlaczego, ale ty możesz dowiedzieć się z książki) Mnóstwo emocji, mnóstwo pytań, walki ze sobą i z innymi.

Innym problemem, jaki jest poruszony to wiara, aborcja, wykorzystywanie seksualne oraz to, że nie zawsze jest tak jak nam się wydaje stojąc obok czyjegoś kłopotu/tajemnicy. Na pewno macie kogoś obok siebie np. sąsiadów gdzie młodzi ludzie zamiast czerpać radość z bycia nastolatką/tkiem muszą opiekować się dorosłymi.

Polecam każdemu. Nie oceniaj, nie krytykuj, ale postaraj się zrozumieć, pomóc komuś, kto wg. Ciebie potrzebuje tej pomocy. Zrozumienie, empatia tylko tyle i aż tyle. Dziękuje wydawnictwu Novae Res za możliwość, bo ten debiut na pewno długo będzie w mojej pamięci. Czekam na kolejne książki autorki.

Informacje dodatkowe o Pytania bez odpowiedzi:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2020-12-03
ISBN: 978-83-8219-124-0
Dodał/a opinię: bookwmkesie

Zobacz opinie o książce Pytania bez odpowiedzi

Kup książkę Pytania bez odpowiedzi

Opowieści o kolorach