Rachab. Kobieta, która przewidziała przyszłość

Twórczość autorstwa Pani Joan Wolf poznałam nieco wcześniej dzięki przeczytanej powieści z Cyklu: Opowieści o miłości (tom 1) pt. '' Estera. Kobieta, która zmieniła bieg historii ''przyczyniła się do tego, abym mogła, w dalszym ciągu mogła kontynuować jej czytanie ze względu na to, że posiada, ona ogromny szacunek do swoich Czytelników pozwalając im na dokonanie oceny czy opisana przez nią książka spełniła ich oczekiwania, czy też nie.

Powieść pt. ''Rachab Kobieta, która przewidziała przyszłość'' uważam, że jest to niezwykle podjęte wyzwanie literackie, które ukazuje, jak wiele należy napracować się przy stworzeniu głównej występującej w niej postaci, od której może się zmienić dużo i jaka jest, w niej siła nie wiedząc o tym wcześniej.

Początkowo, gdy rozpoczęłam zapoznawać się z przygodami Rachab to przyznam, że byłam pod ogromnym wrażeniem skonstruowanego, a tak dobitnie skomplikowanego losu tak młodej dziewczyny, która poczuła ból osobistych przeżyć, traktowania nie zawsze z należytym dla niej szacunkiem, a z każdą czytaną przeze mnie stroną tej książki chciałam bliżej przyglądnąć się jej życiu i jak ono się będzie zmieniało i czy ona będzie gotowa na proponowane wybory życiowe przez szansę, jakie to przygotowało jej nieznane do tej pory przeznaczenie.

Rachab tak naprawdę czuje się mocno zagubiona. Jest właściwie na rozstaju dróg, pozostaje sama z własnymi myślami i ma wiele wątpliwości, ale nie zapomina o tym, aby je rozważyć z nadzieją, że istnieje wyjście z trudnych sytuacji, w których się ona znajduje, a szczególnie czy podoła nowym misjom, które są jeszcze przed nią do realizacji.

Autorka chciała podkreślić w tej oto powieści, jak znaczącą rolę odgrywa umiejętność podejmowania szybkich decyzji, radzenia sobie z niespodziewanymi problemami, wystawieniem na próbę czasu umiejętności, o których nie ma się wiedzy i czy dana osoba będzie umiała sobie z nią poradzić poprzez jej zastosowanie nie tak od razu, lecz, aby móc z nią się skrycie podzielić, aby nie ujawniać ich nikomu.

W tej oto powieści mamy przedstawiony obraz rodziny, sposób wzajemnych relacji, miłości, troski, walki, przetrwania, pokonania trudności, przyjaźni, która jest tak ważna, ale z czasem wystawiona jest na próbę przetrwania, ale czy prawdziwa miłość wygra i czy pokona wszystkie znajdujące swoje miejsce na ziemi przeszkody życiowe w świecie pełnym tajemnic i trzymanym w napięciu do samego końca należy się, o tym przekonać czytając, tę bardzo dobrze napisaną powieść.

Elementem dodatkowym tej powieści są: piękna zaprojektowana oprawa oraz trafnie dobrana zamieszczona w niej czytelna czcionka, która ułatwia jej przeczytanie.

Moje drugie autorskie spotkanie z Panią Joan Wolf uważam za udane.

Informacje dodatkowe o Rachab. Kobieta, która przewidziała przyszłość:

Kup książkę Rachab. Kobieta, która przewidziała przyszłość

Niechciany mąż
Joan Wolf0
Okładka ksiązki - Niechciany mąż

Piękna Aleksandra Wilton zamierza wyjść za mąż tylko z wielkiej miłości. Jak dotąd nie napotkała jednak mężczyzny, który wzbudziłby w niej żywsze uczucia...

We mgle pozorów
Joan Wolf 0
Okładka ksiązki - We mgle pozorów

Reeve hrabia Cambridge to młodzieniec niezwykle przystojny i cieszący się powodzeniem, ale ma reputację łajdaka i hazardzisty. Jego pasją są wyścigi konne...