Rachab. Kobieta, która przewidziała przyszłość

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2021-03-26
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 9788381442749
Liczba stron: 312
Tłumaczenie: Piotr Żak

Ocena: 6 (1 głosów)

Biblijna historia o powabnej Rachab zazwyczaj kojarzy się z jej przenikliwym umysłem, dzięki któremu trafnie oceniła sytuację i stanęła po stronie wrogiej armii Izraela… Prezentowana powieść sięga jednak znacznie głębiej…
Rachab jest piękną kobietą, która wie, jak wykorzystać swoje atuty. Kiedy w jej domu zjawiają się dwaj zwiadowcy armii Izraela, szybko orientuje się w sytuacji i wie, że paktowanie z nimi może ocalić ją i jej bliskich. Bez wahania decyduje się na śmiały krok, właściwie zdradę… i pomaga najeźdźcom zdobyć Jerycho…
Kim była ponętna Rachab? Cyniczną kobietą, która nie przebierała w środkach, byle tylko osiągnąć zamierzony cel… Czy inteligentną obserwatorką potrafiącą przewidzieć przyszłość?

Joan Wolf - autorka
urodziła się w Nowym Jorku, ale większość dorosłego życia spędziła w Connecticut z mężem, dwojgiem dzieci i mnóstwem zwierząt. Kobieta, pisarka, miłośniczka starożytności. Autorka poczytnych książek, która jak nikt inny potrafi przenieść czytelnika w świat najpiękniejszych historii.

Tagi: powieść religia wiara

Kup książkę Rachab. Kobieta, która przewidziała przyszłość

REKLAMA

Zobacz także

POLECANA RECENZJA

Opinie o książce - Rachab. Kobieta, która przewidziała przyszłość

Twórczość autorstwa Pani Joan Wolf poznałam nieco wcześniej dzięki przeczytanej powieści z Cyklu: Opowieści o miłości (tom 1) pt. '' Estera. Kobieta, która zmieniła bieg historii ''przyczyniła się do tego, abym mogła, w dalszym ciągu mogła kontynuować jej czytanie ze względu na to, że posiada, ona ogromny szacunek do swoich Czytelników pozwalając im na dokonanie oceny czy opisana przez nią książka spełniła ich oczekiwania, czy też nie.

Powieść pt. ''Rachab Kobieta, która przewidziała przyszłość'' uważam, że jest to niezwykle podjęte wyzwanie literackie, które ukazuje, jak wiele należy napracować się przy stworzeniu głównej występującej w niej postaci, od której może się zmienić dużo i jaka jest, w niej siła nie wiedząc o tym wcześniej.

Początkowo, gdy rozpoczęłam zapoznawać się z przygodami Rachab to przyznam, że byłam pod ogromnym wrażeniem skonstruowanego, a tak dobitnie skomplikowanego losu tak młodej dziewczyny, która poczuła ból osobistych przeżyć, traktowania nie zawsze z należytym dla niej szacunkiem, a z każdą czytaną przeze mnie stroną tej książki chciałam bliżej przyglądnąć się jej życiu i jak ono się będzie zmieniało i czy ona będzie gotowa na proponowane wybory życiowe przez szansę, jakie to przygotowało jej nieznane do tej pory przeznaczenie.

Rachab tak naprawdę czuje się mocno zagubiona. Jest właściwie na rozstaju dróg, pozostaje sama z własnymi myślami i ma wiele wątpliwości, ale nie zapomina o tym, aby je rozważyć z nadzieją, że istnieje wyjście z trudnych sytuacji, w których się ona znajduje, a szczególnie czy podoła nowym misjom, które są jeszcze przed nią do realizacji.

Autorka chciała podkreślić w tej oto powieści, jak znaczącą rolę odgrywa umiejętność podejmowania szybkich decyzji, radzenia sobie z niespodziewanymi problemami, wystawieniem na próbę czasu umiejętności, o których nie ma się wiedzy i czy dana osoba będzie umiała sobie z nią poradzić poprzez jej zastosowanie nie tak od razu, lecz, aby móc z nią się skrycie podzielić, aby nie ujawniać ich nikomu.

W tej oto powieści mamy przedstawiony obraz rodziny, sposób wzajemnych relacji, miłości, troski, walki, przetrwania, pokonania trudności, przyjaźni, która jest tak ważna, ale z czasem wystawiona jest na próbę przetrwania, ale czy prawdziwa miłość wygra i czy pokona wszystkie znajdujące swoje miejsce na ziemi przeszkody życiowe w świecie pełnym tajemnic i trzymanym w napięciu do samego końca należy się, o tym przekonać czytając, tę bardzo dobrze napisaną powieść.

Elementem dodatkowym tej powieści są: piękna zaprojektowana oprawa oraz trafnie dobrana zamieszczona w niej czytelna czcionka, która ułatwia jej przeczytanie.

Moje drugie autorskie spotkanie z Panią Joan Wolf uważam za udane.

Link do opinii
Inne książki autora
Białe konie
Joan Wolf 0
Okładka ksiązki - Białe konie

Anglia, okres wojen napoleońskich. Należeli do dwóch odmiennych światów. On – pułkownik brytyjskiej armii, potomek arystokratycznego rodu o wielowiekowej...

Królewska narzeczona
Joan Wolf 0
Okładka ksiązki - Królewska narzeczona

Początek XIX wieku. W przeddzień zaaranżowanego małżeństwa pięknej Lydii z księciem małego europejskiego państewka Jury, Augustusem, niedoszła panna młoda...

Zobacz wszystkie książki tego autora