Ranczo Fantazja. Nowe przyjaźnie

Tom 2 cyklu Ranczo Fantazja

Gabrysia po konieczności zamieszkania u Michała na Ranczu Fantazja, który okazał się być jej ojcem, zaczyna czuć się tam naprawdę dobrze i jest coraz szczęśliwsza. Mimo smutku, który spowodowany jest brakiem możliwości towarzyszenia w tych trudnych chwilach mamie, która wraz z Piotrem wyjechali na leczenie do Stanów, stara się normalnie żyć.
Gabi już praktycznie została oczyszczona ze stawianych jej zarzutów, niemniej jednak nie może jeszcze dołączyć do chorującej mamy w stanach. Na ranczu coraz częściej pomaga w pracach i organizacji całości działalności. Zaczyna zaprzyjaźniać się ze zwierzętami, które znajdują się na ranczu i darzy je coraz większą miłością.
Uczucie Gabrysi i Maurycego kwitnie. Zakochani spędzają ze sobą dużo czasu i wzajemnie wyznają sobie miłość. Niemniej jednak każde z nich ma przed drugim jeszcze skrywane tajemnice, których nie mają odwagi sobie wyznać. Gabrysia nie mówi Maurycemu o prowadzonym przez nią blogu, gdzie jako LostGirl stara się radzić ze wszystkimi trudnościami.
Zaślepiona nienawiścią i chęcią zemsty Karioka cały czas myśli o zemście na Bryśce, która przecież nie może być szczęśliwa. Stara się ją odnaleźć za wszelką cenę, co okazuje się być zdecydowanie bardziej skomplikowane, aniżeli początkowo sądziła. Wreszcie natrafia na blog Gabrysi i od razu orientuje się, że prowadzi go jej była przyjaciółka. Postanawia rozpocząć hejt na dziewczynę, z którym ma nadzieję, że Gabrysia sobie nie poradzi. Wypisuje w komentarzach okrutne rzeczy pod jej kątem używając nicku, który od razu Gabrysię nakierowuje na Kariokę. Dodatkowo na blogu odzywają się dwie dziewczyny, które zaczynają bronić Gabrysi przed hejtem, co obraca się przeciwko Karioce. Niemniej jednak jedna z nich, Bogdanka odzywa się do Karioki i postanawia pomóc jej zemścić się na dziewczynie, mając nadzieję sama na tym zyskać.
Dziewczyny spotykają się i knują intrygę, która ma na celu zniszczenie Gabrysi, gdyż ta nie uległa hejtowi Karioki i w dalszym ciągu prowadzi bloga. Nie jest jej jednak łatwo, wiedząc że jest atakowana poprzez negatywne komentarze oraz zdając sobie sprawę z ciężkiego stanu w jakim znajduje się jej mama.
Bardzo lekka i przyjemna książka, którą czyta się szybko. Przeznaczona głównie dla młodzieży, ale nie tylko, jest również idealna na oderwanie się i lekkie spędzenie popołudnia.

Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy. mniej

Kup książkę Ranczo Fantazja. Nowe przyjaźnie

Ranczo Fantazja. Droga w nieznane
Oliwia Natecka0
Okładka ksiązki - Ranczo Fantazja. Droga w nieznane

„Jestem inna, ja do nich nie pasuję!”, znasz to? Ja owszem. Jeśli czasami myślisz, że też gdzieś nie pasujesz, ta książka jest dla ciebie....