Rewanż. Agencja Rozbitych Serc

"Kiedy człowiek skupia się na określonych rzeczach, automatycznie odsuwa od siebie nieprzyjemne myśli. Oczywiście one nie znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ale przynajmniej na jakiś czas dadzą człowiekowi spokój."
"Rewanż" to druga część cyklu "Agencja Rozbitych serc" autorstwa Nataszy Sochy, więc gdyby ktoś chciał zacząć od tego tytułu, to raczej nie polecam. Zawsze łatwiej jest zrozumieć zachowanie bohaterów, gdy znamy je od początku.
W tej części Agata została niemal zmuszona do tego, aby jako biura zamiast różowego auta, używała innego, w kolorze limonki. Dla swojego dobra właściwie, gdyż zlecenie, które otrzymała tego wymagało. Śledzony przez Agatę mężczyzna znał jej różowy samochód.
Czy kolor auta nie będzie miał wpływu na ilość spraw prowadzonych przez Agatę?
Czy rzeczywiście wszyscy mężczyźni zdradzają swoje wybranki?
Jak Agata próbuje ponownie zemścić się na Jerzym M.?
Śledząc dalsze perypetie Agaty dowiemy się, że ponownie jest w ciąży..., tym razem jednak naprawdę spodziewa się dziecka.
Ojcem dziecka jest Jakub, kolega z dawnej pracy. Agata jest rozdrażniona, gdyż mężczyzna jest bardzo obowiązkowy, uczynny, ugrzeczniony i stara się zaspokoić jej zachcianki. Na domiar złego wprowadza się do niej...

"W świecie związków, miłości i uczuć nie ma chyba żadnych reguł. Z jednej strony jest to przerażające, z drugiej jednak w jakimś sensie piękne."
Jakub uregulował wszystkie papierowe zaległości, zarejestrował firmę, więc Agencja Rozbitych Serc może działać już niemal oficjalnie.
Agata jest bardzo uszczypliwa w stosunku do Jakuba, nie wiem sama jak on to wytrzymuje. No, ale kobiety w ciąży bywają upierdliwe...
Pani detektyw coraz bardziej się rozkręca i niespodziewanie jednym z jej klientów został mężczyzna..., kobieta nie wierzy, że może być on zdradzany, ale przyjmuje tę sprawę po to, aby się przekonać czy to prawda. Zawsze jej się wydawało, że zdradzają tylko mężczyźni.

Można się zastanawiać czy faktycznie tak wiele małżeństw i związków przeżywa kryzys. Gdzie podziały się zasady, gdzie przysięgi i obietnice. Czy w tym świecie jest jeszcze miejsce na prawdziwą miłość i lojalność.
Książkę czyta się bardzo lekko i płynnie. Jest się z czego pośmiać, bo znajdziemy tu wiele zabawnych sytuacji i dialogów, ale jednak zawiera sporo praktycznych rad i spostrzeżeń. Bohaterowie również są naturalni, dobrze wykreowani, nawet wśród kilku z nich znalazłabym odpowiedników w swoim otoczeniu. Rozterki i przeżycia bohaterów wyglądają na prawdziwe, z życia wzięte.
Jest to bardzo przewrotna komedia pokazująca nam jak teraz wyglądają związki oraz jak przetrwać humory i zachcianki ciężarnej kobiety...
Mam nadzieję, że Natasza Socha już pisze następną część o dalszych losach Agaty i jej Agencji Rozbitych Serc.
Ciekawe kiedy pojawi się film.

Informacje dodatkowe o Rewanż. Agencja Rozbitych Serc:

Wydawnictwo: Lekkie
Data wydania: 2022-06-01
Dodał/a opinię: Myszka77

Zobacz opinie o książce Rewanż. Agencja Rozbitych Serc

Kup książkę Rewanż. Agencja Rozbitych Serc

(...) to nie miłość jest ślepa, tylko marzenia, którymi człowiek nabija sobie głowę. A potem robi wszystko, żeby się spełniły, nie patrząc na konsekwencje ani rany zadawane po drodze innym ludziom.

Być może są na świecie ludzie, do których karma nie wraca. Być może jest również tak, że zemsta, o której myśli się za bardzo, zjada nas samych, a potem trafia w czoło jak bumerang.

Zagubieni
Natasza Socha0
Okładka ksiązki - Zagubieni

Sonia i Mati nie znają się. Spotykają się przypadkowo na moście. Oboje w tym samym czasie postanowili odebrać sobie życie. Najpierw muszą jednak ustalić...

Zula i porwanie Kropka
Natasza Socha0
Okładka ksiązki - Zula i porwanie Kropka

Cześć! Jestem Zula. Mam dziewięć lat i właśnie teraz odkryłam, że jestem czarodziejką! To prawdziwa moc! Mam tu pewną sprawę detektywistyczną do rozwiązania...