Rezydencja

„Rezydencja” – klimatyczna powieść gotycka z elementami thrillera.

Autorka w niezwykle ciekawy sposób opowiada historię mieszkańców pewnej rezydencji, gdzie rozegrał się dramat rodzinny, którego skutki dotknęły wiele osób.

Arrowood – willa zbudowana z rozmachem, imponująca i zachwycająca. Położona nad brzegiem Missisipi w południowej części stanu Iowa. To tu, przed niespełna 20-laty, mieszkała szczęśliwa rodzina: małżeństwo i trójka ich dzieci: Arden i jej młodsze siostry bliźniaczki.

W pewne wrześniowe popołudnie 1,5- roczne bliźniaczki zniknęły bez śladu. A Arden - ich 8-letnia siostra, była jedynym świadkiem ich porwania.

Pomimo zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań, dziewczynek nigdy nie odnaleziono, a rodzina pogrążona w żalu i rozpaczy rozpadła się i w końcu opuściła rezydencję.

Po latach, 25-letnia Arden jako spadek po ojcu otrzymała na własność Arrowood – swoje miejsca na ziemi. Miejsce, gdzie kiedyś była kompletna i znowu mogła się taka stać. Postanawia zatem wrócić do domu.

Poznajemy młodą kobietę naznaczoną żałoba trwającą nieustannie od lat. Ogarniętą nostalgią, która była jej chorobą psychiczną i dolegliwością fizyczną. Bo Arden zawsze wierzyła, że jej siostry gdzieś tam są. Dla niej nie były martwe ani żywe. Pozostawały w „magicznym czyśćcu zaginionych”. A ją, choć nie fizycznie, skradziono razem z bliźniaczkami. Wierzyła, że powrót do jej ukochanego domu będzie dla niej nowym początkiem. Wyzwoleniem. Choć dobrze wiedziała, że żałoba zmieniła ją w osobę, jaką nigdy być nie chciała. A ona nie mogła się pogodzić, że stała się taką jaką się stała.. śliską, zmienną, nieuchwytną.

Powrót Arden i wydarzenia mu towarzyszące, w tym pojawienie się pewnego wielbiciela zagadek kryminalnych, tchnęło w nią nadzieję, że zagadka zaginięcia jej sióstr znajdzie w końcu rozwiązanie.

„Rezydencja” to świetnie napisana, nastrojowa powieść o życiu pełnym sekretów, kłamstw i pytań bez odpowiedzi. Kręta jak rzeka i do samego końca nieodgadniona podróż w mroczną przeszłość. Znakomita i ekscytująca historia o ludzkich słabościach .

Polecam.

Informacje dodatkowe o Rezydencja: