Rezydentka

Dziś premiera "Rezydentki"! Pola Roxa dziś będzie świętować wydanie kolejnej książki. Gratulacje!

To było moje pierwsze spotkanie z autorką. Ciekawa byłam, czym zaskoczy mnie ta książka i już na wstępie zaznaczam, że zaskoczenie było. Pozytywne czy negatywne? Przekonasz się kawałek dalej.

Po pierwsze szczególną uwagę zwracam na to, że czyta się ekspresowo. Język jest prosty, przejrzysty i dosłowny. Autorka nie boi się używać wyrazów zakazanych. Bezpośrednia, z bohaterami o mocnych charakterach.

Tytułowa rezydentka Anna pracuje w biurze podróży w Grecji, uwielbia imprezować i czerpać z życia pełnymi garściami. Pewnej nocy postawiła wszystko na jedną kartę i wyruszyła na łowy. Jej życie nie jest skomplikowane, a ona sama nie chce go sobie komplikować. Jednak tej felernej nocy urwał jej się film. Budzi się w obcym pokoju. A za ścianą leży trup... I tutaj powiedzieć, że sprawa się mocno komplikuje to jakby nie mówić nic.

Idealny letni klimat, zaplątane sytuacje czy dawka humoru to wszystko, czym podzieliła się z czytelnikami Pola Roxa. Zdecydowanie historia zapadnie mi w pamięć. Nie jest to kolejny banalny romans, czy naciągany kryminał. Literatura, która idealnie skierowana jest do kobiet i to właśnie im ma umilać czas. Mnie się podobało i z pewnością w przyszłości przeczytam "Osaczoną".

Okładka zdecydowanie przyciąga wzrok i z przyjemnością goszczę ją w swojej biblioteczce. Jeśli nie boisz się mocniejszego języka, zagadek i pokręconego życia bohaterów to książka idealna dla Ciebie. Mnie zaskoczyło zakończenie i właśnie na końcu akcja przybrała mocne tempo! Tak! Na to czekałam i nie jestem zawiedziona tym, że czegoś mogło zabraknąć.

Choć niektóre sytuacje były mniej realne to jak dla mnie ok. Przecież wiadomo, że w książce może się wydarzyć totalnie wszystko. Prawda?

Autorka zawarła w niej również głębszy problem. Podsumuję go tylko jednym powiedzeniem: "Nie rób drugiemu co tobie niemiłe." Jedno słowo, rzucone na wiatr może odmienić twoje życie całkowicie. Nigdy nie wiesz, czy twoje słowa nie zranią innych.

Książka z klubu Recenzenta serwisu @nakanapie.pl

Informacje dodatkowe o Rezydentka:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2021-07-14
Dodał/a opinię: Ksebardo

Zobacz opinie o książce Rezydentka

Kup książkę Rezydentka

Bądźmy sobą! Aha i pamiętajcie, że jeśli kiedyś będziecie z kimś zrywać, to nigdy, ale to przenigdy, nie mówcie mu, że jest nudny.

Osaczona
Pola Roxa0
Okładka ksiązki - Osaczona

Tylko dla dorosłych, którzy nie boją się swoich fantazji. Karolina wiedzie stabilne i, w jej opinii, boleśnie nudne życie - ma męża, z którym...