Rezydentka

Biorąc się za tę lekturę byłam przekonana, że jest to lekki, spokojny romans, idealny na ten wakacyjny czas. Jakie było moje ogromne zdziwienie, gdy przewracając kolejne kartki stałam się nagle czytelniczym świadkiem morderstwa. Uwierzycie, prawdziwy trup, i to w łóżku! Pomyślałam sobie, że chyba coś w drukarni pokręcili. Przecież nigdzie nie pisało, że to kryminał czy thriller. Jednak zaczytując się dalej zrozumiałam, że to właściwa historia i to genialnie napisana, przezabawna, pełna wartkich, zaskakujących wątków, gdzie intryga goni za intrygą. Muszę przyznać, że po kilku rozdziałach ciężko było mi się oderwać chociaż na krótką chwilę. Ciekawość mnie zżerała i nie zawiodłam się, bo gdy dotarłam do zakończenia to szczęka mi opadła. Gwarantuję wam, że ciężko będzie przewidzieć końcówkę. Szok jaki doznacie będzie przeogromny.
Anna to singielka, która uwielbia zabawę, alkohol i przygodny seks. Pracuje jako rezydentka w greckim hotelu. Po jednej z imprez doznaje wstrząsu, gdy budzi się i zauważa, że leży obok trupa. Przerażona nie może sobie nic przypomnieć.
Czy bohaterka jest morderczynią, a może ktoś zabawił się jej kosztem? Jak pozbyć się zwłok i zatuszować ślady, by nie trafić do więzienia? Czy ma szansę na prawdziwą miłość i szczęśliwe życie? Kto jest przyjacielem a kto wrogiem?
Ta powieść jest nieprzewidywalna, niezwykle zabawna i dynamiczna. Postacie są bardzo wyraziste, z charakterem i ciętym językiem, który nadaje dialogom pikanterii. Dziewczyna przechodzi wewnętrzną zmianę i przewartościowuje swoje życie, ale czy tego chce? Czy robienie czegoś na siłę ma sens i jest właściwe? Autorka w tej książce chce nas uczulić, byśmy byli sobą, wierni naszym przekonaniom i nie robili nic wbrew sobie. Trzeba uważać na swoje zachowanie, gesty, słowa, bo może się okazać, iż jakimś nierozważnym czynem, wpakujemy się na minę i popadniemy w tarapaty, z których nie ma już odwrotu.
Polecam wam tę świeżą jak morska bryza lekturę, z którą można tylko w przyjemny sposób, bez nudy spędzić czas. Książka idealnie nadaje się na wakacyjne odprężenie, a wymieszanie gatunków powoduje, że jest ona nadzwyczaj oryginalna, nietuzinkowa i pochłania.

Informacje dodatkowe o Rezydentka:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2021-07-14
Dodał/a opinię: Izabela Hebda

Zobacz opinie o książce Rezydentka

Kup książkę Rezydentka

Bądźmy sobą! Aha i pamiętajcie, że jeśli kiedyś będziecie z kimś zrywać, to nigdy, ale to przenigdy, nie mówcie mu, że jest nudny.

Osaczona
Pola Roxa0
Okładka ksiązki - Osaczona

Tylko dla dorosłych, którzy nie boją się swoich fantazji. Karolina wiedzie stabilne i, w jej opinii, boleśnie nudne życie - ma męża, z którym...