Rodzina Monet. Tom 2. Królewna. Część 1

Tom 2.1 cyklu Rodzina Monet

Nieważne, jakiej wagi ciężarki podniesiesz na siłowni lub jak często zapłaczesz w samotności. Siła to coś więcej, to determinacja, a ty moja królewno, determinację masz we krwi. Jesteś Monet.

🩵🩵🩵

,,Rodzina Monet. Królewna” część 1 to jak sama nazwa wskazuje pierwsza część drugiego tomu serii ,,Rodzina Monet” autorstwa Weroniki Anny Marczak.

🩵Jest to napisana lekkim stylem książka z gatunku young adult, która wciąga już od pierwszych stron.

🩵Nie da się przy niej nudzić, a i oderwać się od niej jest ciężko, gdyż wciąż jest jeszcze jedna stron i jeszcze jeden rozdział.

🩵W tym tomie tak jak w poprzednim motywem przewodnim jest oczywiście relacja między Hailie, a jej braćmi. A ten, kto czytał, tom pierwszy ten wie, iż dziewczyna ze swoim nowym rodzeństwem za łatwo nie ma.

🩵Z tego także powodu ta pozycja ćwiczyła moją cierpliwość. Z jednej strony nowo powstała więź rodzeństwa Monet była intrygująca i momentami topiła moje serduszko. Z drugiej zaś strony łatwość, z jaką Hailie wybaczała bracią ich zachowanie i dokuczanie doprowadzało mnie do szewskiej pasji. Ja mam, dusze buntowniczki dlatego aż w środku się we mnie gotowało.

🩵Oczywiście znając, nieco przeszłość bohaterki trudno jest się dziwić jej potrzebie posiadania rodziny i bycia kochanej. Nie można także nie być pod wrażeniem jej dobroci i wyrozumiałości.

🩵Także, jeśli biorąc pod uwagę całą jej charakterystykę to widzi się jak niesamowitą dziewanną jest Hailie. Zacznijmy od tego, że to jedna z niewielu bohaterek literackich, która mając, piętnaście lat zachowuję się adekwatnie do swojego wieku. Jest nieco dziecinna i jeszcze niewinna, ale właśnie w tej części widać jak bardzo się ona rozwija i dojrzewa.

🩵Co się tyczy, reszty rodziny Monet to każdy z nich jest wyjątkowy na swój sposób, przez co łatwo ich sobie wyobrazić i odróżnić ich od siebie. Oni również są bohaterami, którzy ciągle się rozwija i to naprawdę widać.

🩵W dodatku mamy w tej książce niewielki wątek mafijny, który nie jest, jakoś brutalny jednak jest dość zgrabnie wpleciony w fabułę, przez co nadaje całości tajemniczej i niebezpiecznej.

Z niecierpliwością wyczekuję części drugiej tego tomu.

Gorąco polecam!

🩵🩵🩵

Informacje dodatkowe o Rodzina Monet. Tom 2. Królewna. Część 1:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2023-01-25
Dodał/a opinię: za_czytamm

Tagi: Beletrystyka dla dzieci i młodzieży

Zobacz opinie o książce Rodzina Monet. Tom 2. Królewna. Część 1

Kup książkę Rodzina Monet. Tom 2. Królewna. Część 1

Rodzina Monet. Tom 3. Perełka (wydanie specjalne)
Weronika Marczak0
Okładka ksiązki - Rodzina Monet. Tom 3. Perełka (wydanie specjalne)

Wyjątkowe wydanie specjalne w twardej oprawie - z faksymile podpisu i listem od autorki, barwionymi brzegami i tasiemkami. Największą zmianę, Hailie Monet...

Rodzina Monet. Tom 4. Diament. Część 2
Weronika Marczak0
Okładka ksiązki - Rodzina Monet. Tom 4. Diament. Część 2

Haillie Monet, wyjątkowa dziewczyna, a później kobieta, będąca główną bohaterką powieści z cyklu ,,Rodzina Monet". Nazywana była różnie. Bracia uważają...