Rodzina Monet. Tom 2. Królewna. Część 1

Tom 2.1 cyklu Rodzina Monet

Drugi tom zaczyna się w chwili wylotu Monetów do Tajlandii. Zapowiada się względnie przyjemny czas, choć to przeświadczenie nie towarzyszy nam zbyt długo. Szybko okazuje się, że na Hailie czeka informacyjna bomba, z którą będzie musiała się zmierzyć. Wkrótce dziewczyna zacznie odkrywać coraz więcej rodzinnych tajemnic, których przetrawienie nie będzie takie proste.

Nadal nie uważam tej historii za coś ambitnego, natomiast fakt, iż ten tom wciągnął mnie znacznie bardziej nie wymaga żadnej polemiki. Nareszcie widać tu akcję, a nie tylko rozterki nastolatki w gronie osobliwych braci. Pojawiło się także kilka plot twistów, które zdumiały nawet mnie.

Główna bohaterka wyraźnie przyzwyczaja się do braci i ich zasad, w międzyczasie próbując ugrać coś na swoją korzyść. Nareszcie dostrzegamy jej pełen charakter, który momentami zostawia wiele do życzenia. W pierwszym tomie przewrażliwienie i lekkomyślność dziewczyny można było wyjaśnić żałobą, wiekiem czy nową sytuacją. Jednak teraz, gdy jest już nieco dojrzalsza niż w pierwszych rozdziałach „Skarbu”, mentalnością wciąż przypomina nawet nie czternastolatkę, a osobę o dwa lata młodszą.

W ciekawy sposób przedstawiono proces zacieśniania więzi. Co prawda nie widać ich bliskości na pierwszy rzut oka, ale po przeczytaniu tej części z łatwością można wyciągnąć taki wniosek. Hailie zaczyna powoli rozumieć, na jakich fundamentach stoi jej nowy świat i coraz bardziej docenia szereg wartości, dostarczanych jej między wierszami.

Choć kreacja braci wciąż nie powala, to przynajmniej mamy możliwość poznania ich zarówno z tej dobrej, jak i złej strony. Poziom toksyczności również nieco spadł, aczkolwiek tego samego nie mogę powiedzieć o Dylanie.

W powieści wciąż widać sporo niedociągnięć. Mimo to nie są aż tak rażące dzięki wartkiej akcji.

Podtrzymuję myśl, że książka jest przyjemną rozrywką, choć w przypadku „Królewny”, zostaje w pamięci na znacznie dłużej.

Informacje dodatkowe o Rodzina Monet. Tom 2. Królewna. Część 1:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2023-01-25
Dodał/a opinię: Maja Ciupińska

Tagi: Beletrystyka dla dzieci i młodzieży

Zobacz opinie o książce Rodzina Monet. Tom 2. Królewna. Część 1

Kup książkę Rodzina Monet. Tom 2. Królewna. Część 1

Rodzina Monet. Tom 3. Perełka. Część 1
Weronika Marczak0
Okładka ksiązki - Rodzina Monet. Tom 3. Perełka. Część 1

Największą zmianę, Hailie Monet, widzę w twoich oczach. Widać w nich siłę i ambicję. Ty nie jesteś już tamtą małą, zagubioną i onieśmieloną dziewczynką...

Rodzina Monet. Tom 3. Perełka (wydanie specjalne)
Weronika Marczak0
Okładka ksiązki - Rodzina Monet. Tom 3. Perełka (wydanie specjalne)

Wyjątkowe wydanie specjalne w twardej oprawie - z faksymile podpisu i listem od autorki, barwionymi brzegami i tasiemkami. Największą zmianę, Hailie Monet...