Royal. Zamek z alabastru

Tom 3 cyklu Royal

"Ależ byłam wtedy szczęśliwa, jak szaleńczo radosna!
I, czego nie wiedziałam, nieprawdopodobnie naiwna,
bo szczerze i niezachwianie wierzyłam,
że Philip pozwoli mi wrócić,
ot tak,
po prostu,
do domu."

Jak cudownie jest móc w końcu poznać kolejny tom z serii "Royal". Już dawno nie wyczekiwałam z takim napięciem premiery jakiejkolwiek książki, bowiem historia, która została tutaj przedstawiona, totalnie mnie pochłonęła.

Uwielbiam te dworne intrygi, rywalizacje oraz tajemnice występujące w powieści. To właśnie one powodują, że z zapałem czytam kolejne strony, aby odkryć co się wydarzy. Bardzo podobają mi się kreatywne zadania, które wszystkie kandydatki muszą wykonywać, aby przypodobać się książętom i pokazać swój prawdziwy charakter. Za każdym razem jestem ciekawa, czym tym razem zaskoczy nas autorka, bowiem jej pomysłowość nie ma granic, dzięki czemu historia jest tak intrygująca.

Sam wątek miłosny w zasadzie został troszkę zepchnięty na dalszy plan i to jest jak najbardziej super, bo nie jest na siłę wpychany. Podoba mi się, że główna bohaterka skupia się na odkryciu tajemnic związanych z kopułą i "deszczem meteorytów". Niemniej jednak irytowała mnie trochę, że raz mówiła, iż kocha Philipa, a za chwilę, że go nienawidzi. Obiecała sobie, że więcej nie spotka się z nim, a za chwilę pędziła do niego. Po prostu niezdecydowana. Jednak z drugiej strony rozumiem trochę autorkę. Chciała pokazać siłę prawdziwej miłości i jak wiele jest w stanie wybaczyć, ale czasami przesadzała i Tatiana wychodziła na naiwną dziewczynkę, której uczuciami się bawiono.

"Projektując Viterrę,
jej twórcy chyba rzeczywiście niczego nie pozostawili przypadkowi."

Z każdym kolejnym tomem pojawiają się nowe tajemnice i nie brakuje akcji. Poznajemy coraz więcej szczegółów dotyczących świata królewskiego oraz relacje jakie łączą czterech młodzieńców z kandydatkami. Powoli dowiadujemy się kogo połączyły uczucia, jednak nadal jesteśmy trzymani w niepewności czy coś z tego wyjdzie.

I oczywiście pióro autorki nadal jest bardzo lekkie i przyjemne. Valentina Fast nie skupia się na mało ważnych opisach i to mi się podoba, są same konkrety. A dodatkowo buduje świetną atmosferę i w pełni oddaje klimat przedstawionego świata. Vittera jest tak przepięknym miejscem, wspaniale opisanym, a my czytelnicy w pełni możemy sobie ją wyobrazić i czuć się tak, jak byśmy tam byli.

Nie mogę doczekać się kolejnego tomu. Autorka jak zawsze zakończyła spektakularnie powieść i pozostawiła czytelnika z chęcią poznania dalszych losów bohaterów. A tutaj trzeba czekać na kolejną część, aby móc znów rozkoszować się serią.

Jeśli nie znacie jeszcze "Royal", to koniecznie musicie sięgnąć po książkę. Natomiast jeśli znacie już dwa poprzednie tomy, to szybko biegnijcie do księgarni po tę część i zachwycajcie się nią tak jak ja.

Informacje dodatkowe o Royal. Zamek z alabastru:

Kup książkę Royal. Zamek z alabastru

Royal. Przysięga ze złota
Valentina Fast0
Okładka ksiązki - Royal. Przysięga ze złota

Po wielu wyzwaniach i godzinach nauki dworskiej etykiety Tatiana, dla której królewski przepych i splendor nie mają znaczenia, cieszy się...

Royal. Królestwo ze szkła
Valentina Fast0
Okładka ksiązki - Royal. Królestwo ze szkła

Pierwszy tom nowej serii dla nastolatek "Royal". Siedemnastoletnia Tatiana prowadzi spokojne życie w Królestwie Viterry - idealnym państwie z przyszłości...