Ryzykant

Tom 2 cyklu Figurantka

Recenzja „Ryzykant”

Ona była fotografką, on agentem FBI, gdy się spotkali wszystko się zmieniło, a teraz muszą stawić czoła sytuacjom w których nigdy nie byli.

„-Powinieneś sobie odpuścić. Jesteś poharatany zszyty przez weta i ta kulka to chyba nie jedyne, czym ostatnio oberwałeś? –zapytał Robert z udawaną troską."

Książka „Ryzykant” została wydana w 2020r a jej autorką jest Aniela Wilk. Kobieta uwielbia książki, ceni takich pisarzy jak: Thomas Harris, Katarzyna Puzyńska czy Elżbieta Cherezińska. Sama nie myślała o pisaniu książek, prowadziła księgarnię której oddała serce, gdy pewnego dnia uznała że zabrakło jej dobrej lektury postanowiła sama taką napisać. W wolnym czasie autorka zajmuje się roślinami oraz fascynuje ją rekonstrukcja historyczna. Może dlatego w jej powieściach można spotkać honorowych, mężczyzn i kobiety potrzebujące pomocy i rycerskiej postawy płci przeciwnej. Nie inaczej jest w jej najnowszej książce „Ryzykant”, która jest kontynuacją historii z książki „Figurantka”.

Alicja była fotografką, miała spokojne życie do czasu aż poznała Bruc’a. Pojawienie się byłego agenta w życiu dziewczyny zmieniło jej świat o sto osiemdziesiąt stopni. Kobieta szybko stała się pozorantka w śledztwie FBI, niestety nie wszystko poszło jak powinno, nie każdy był szczery, życie Alice  zmieniło się, a ona sama trafiła do świata gdzie nie liczą się żadne reguły, a ona została zdana sama na siebie. Kobieta jednak nie wie że Bruce się nie poddał i zrobi wszystko aby ją znaleźć. Wraz z przyjacielem postanawiają działać, ale sami nie dadzą rady, potrzebują informacji, jedyną osoba która może je mieć jest siostra Alice, tyle że ona nie ufa Bruc’owi. Czy dadzą radę ja przekonać? Czy znajda Alice? Czy Bruce się zemści?

„Ryzykant” to druga część „Figurantki”. Historia wciąga i trzyma w napięciu. Oczywiście mimo pełnej napięcia akcji nie brakuje romansów i uczuć, bardzo dużo się dzieje w tej książce ale wszystko jest spójne i cudowne. Idealna historia, miło się czyta i mimo emocji odpoczywa się podczas czytania.

Informacje dodatkowe o Ryzykant:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2020-09-30
Dodał/a opinię: Colibri

Zobacz opinie o książce Ryzykant

Kup książkę Ryzykant

Tysiąc pierwszych szeptów
Aniela Wilk0
Okładka ksiązki - Tysiąc pierwszych szeptów

Jak wiele przeciwności losu może jeszcze znieść młoda dziewczyna? Odejście ojca, choroba i śmierć mamy, przeprowadzka do nowego miejsca, zwariowana...

Przepustka do szczęścia
Aniela Wilk 0
Okładka ksiązki - Przepustka do szczęścia

Świat Lilianny legł w gruzach po tym, jak Marek próbował zamordować Miłosza, jej ukochanego. Żyje w marazmie, zawieszona między tragiczną przeszłością...