Księżniczka

W życiu trzydziestoletniej psychoterapeutki, Blanki Zielińskiej, wszystko nareszcie zaczyna się układać. Osiągnęła niezależność finansową, klinika, którą prowadzi z przyjaciółką, cieszy się coraz większą renomą, a ukochany brat bliźniak właśnie się żeni.

Niestety dzień ślubu zmienia się w koszmar, a zaplanowane i poukładane życie Blanki rozsypuje się niczym domek z kart. Brat znika, a ponura rodzinna przeszłość znów staje się teraźniejszością. Ojciec, który dorobił się na gangsterce oraz dzikiej reprywatyzacji, wciąż działa poza prawem i próbuje wciągnąć Blankę w przestępczą machinę zależności. Nie cofa się przed niczym. Przekupstwem, nękaniem i zastraszaniem w końcu udaje mu się skłonić córkę do współpracy. Blanka ma pomóc Redowi, jednemu z żołnierzy mafii, który pilnie potrzebuje psychoterapii.

Rozpoczyna się dziwna, pełna napięcia gra między Redem, mężczyzną walczącym z własnymi mrocznymi demonami, a Blanką, która - choć podejrzliwa i nieufna - chce przede wszystkim dobrze wykonać swoją pracę. Stopniowo w ten zawodowy układ wkrada się fascynacja, wszystko wymyka się spod kontroli, a tajemnicze wiadomości od zaginionego brata dodatkowo komplikują i tak już niełatwą sytuację Blanki...

Informacje dodatkowe o Księżniczka:

Księżniczka - opinie o książce

Avatar użytkownika - annaszymczak
annaszymczak
Przeczytane:2023-05-05, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Księżniczka" to powieść Anieli Wilk, która dostarcza czytelnikowi nietuzinkowe połączenie sensacji, namiętności i czarnej komedii. Akcja książki toczy się w środowisku mafijnym, gdzie główna bohaterka, Blanka Zielińska, musi stawić czoła trudnościom związanym z przestrzeganiem prawa, szczególnie mając całą rodzinę będącą członkami mafii. Dodatkowo, gdy pojawia się zakazana miłość do nieodpowiedniego mężczyzny, sprawy stają się jeszcze bardziej skomplikowane.

Główna bohaterka, Blanka, jest trzydziestoletnią psychoterapeutką, która osiąga sukces w swojej karierze. Wspólnie z przyjaciółką prowadzi niewielką prywatną klinikę specjalizującą się w terapii par. Jednak w dniu ślubu jej brata bliźniaka, Julian ucieka, co wywołuje serię konsekwencji, odsłaniając przy tym mroczne sekrety rodziny.

Ojciec Blanki próbuje zmusić ją do przyłączenia się do "rodzinnego biznesu" i wysyła do niej na terapię swojego współpracownika, Reda. Blanka pragnie tylko prowadzić swoją pracę, pomagać ludziom i być zgodną z prawem. Jednak inteligentny i skomplikowany Red, który podejmuje wiele złych decyzji, stopniowo fascynuje Blankę. Jej życie zaczyna wymykać się spod kontroli, a akcja nabiera tempa, stwarzając prawdziwą jazdę bez trzymanki.

Książka Anieli Wilk wprowadza czytelnika w świat nielegalnych interesów, nocnych klubów oraz niebezpiecznych mężczyzn i niegrzecznych kobiet. Autorka zgrabnie buduje napięcie i trzyma czytelnika w nieustannym napięciu. Opisy środowiska mafijnego są przekonujące i wciągające, co pozwala na dogłębne zanurzenie się w historii.

Jednym z najbardziej interesujących aspektów książki jest pióro autorki. Aniela Wilk potrafi zręcznie łączyć różne gatunki literackie, takie jak sensacja, romans i czarna komedia. Jej styl pisania jest dynamiczny i pełen emocji, co sprawia, że czytanie jest szybkie i porywające. Akcja jest dobrze skonstruowana, a dialogi są żywe i autentyczne. Autorka potrafi również doskonale przedstawić psychologiczne aspekty postaci, co nadaje im głębi i sprawia, że stają się realistyczne.

"Księżniczka" to historia, która zapewnia dawkę mocnych wrażeń i niezapomnianych chwil. Przenosi czytelnika w świat mrocznych tajemnic, niebezpieczeństwa i nieodpowiednich uczuć. Książka porusza trudne tematy, takie jak lojalność w rodzinie, moralność i walka z własnymi demonami.

Powieść Anieli Wilk to pasjonująca powieść, która z pewnością przyciągnie uwagę miłośników sensacji, namiętności i czarnej komedii. Czytelnik zostanie wciągnięty w wir wydarzeń i nie będzie mógł oderwać się od lektury. To świetna propozycja dla osób poszukujących emocjonującej i nietuzinkowej historii. Gorąco polecam po nią sięgnąć!

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2022-06-23, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,

“Księżniczka”

Co powiecie na romans mafijny w wykonaniu Anieli Wilk ? Ja uwielbiam ten gatunek i opis zaintrygował, więc - czemu nie ? Dla mnie to druga książka autorki choć jej trylogia czeka na półce. Bardzo spodobał mi się "Eter", jednak różni się on bardzo od "Księżniczki".

Mafia. Ta zagraniczna kojarzy się z samcami alfa w garniturach, poważnymi, choć zdarzają się tacy z poczuciem humoru. Jednak w przypadku tej książki wyraźnie widać różnicę między tą np Sycylijską czy Amerykańską, a naszą krajową 😅 tu autorka żołnierzy mafii ma za troglodytów w dresie z dość niskim ilorazem inteligencji. Jednak od każdej reguły zdarzają się wyjątki...

Blanka to córką gangstera, takiego który rządzi sporym stadem żołnierzy i ma niemałe wpływy. Jednak przez to jaką drogę życiową wybrał on, wraz z bratem jako dziecko zostali  porwani. Nie chce mieć nic wspólnego z tym światem, nawet nazwisko zmieniła byle się od tego odciąć, nie być kojarzona z ojcem. Jednak zmusił ją by z nim współpracowała, a dokładnie, wyciągnęła z problemów psychicznych jednego z jego żołnierzy. Spodziewała się, że do jej gabinetu wkroczy jakiś typ pokroju jaskiniowca ale... Cóż , wyszło inaczej.

Red tzn Daniel Czerwiński to były żołnierz, obecnie niepełnosprawny. Stracił nogę lecz to nie to jest jego problemem. Agresja z jaką ma styczność na co dzień doprowadza do pewnych...niekomfortowych sytuacji. Czy Blanka jest w stanie mu pomóc ? I czy on naprawdę tego chce ?

"Psychika to najbardziej kruchy element człowieczeństwa, można ją łamać, aby dostosować do własnych celów, można naginać, naprawdę dużo potrafi znieść. Jednak kiedy nie działa, jak powinna, kiedy zaczyna się bać sama siebie, trzeba to naprawić. To nie wstyd się bać ani prosić o pomoc."

Tak wiele osób tego nie rozumie, tak wiele osób uważa, że to wstyd mieć problemy z własną psychiką i szukać pomocy u innych. Tak trudno się otworzyć przed kimś obcym jak Danielowi przed Blanką. Dla niego to oznaka słabości. Jednak tak naprawdę nie są sobie obcy. Z dnia na dzień stają się wręcz sobie coraz bliżsi.

Gdy relacja tej dwójki zaczyna wyraźnie przekraczać granicę, której powinna trzymać się profesjonalna terapeutka, zaczyna być naprawdę gorąco.

To książka wbrew pozorom nie tak poważna jakby się wydawała. Autorka stworzyła kochającą sarkazm bohaterkę, której teksty wielokrotnie wywołują uśmiech na twarzy. Choć nie tylko ona potrafi tu rozbawić bo i jej sąsiadka uznając pewną formę przemocy ze strony Reda za postęp w medycynie, doprowadziła mnie do łez. Zarówno Daniel jak i Diego też chwilami rozweselą.

Są też momenty gdzie temperatura wyraźnie wzrasta. Chemia między bohaterami jest wyczuwalna, opisy scen erotycznych pobudzają wyobraźnię. I gangsterki nie brakuje. W co się ta Blanka wpakowała godząc się na warunki ojca ? Czy będzie żałowała ? Czy może w pakiecie zyska miłość ?

"Bella zmieniła Bestie swoją dobrocią, rozmową, terapeutycznym podejściem. W bajce. W prawdziwym życiu Bestia zawsze pozostanie bestią."

Czy to bajka czy prawdziwe życie , przekonajcie się sami. Sądzę, że nie będziecie żałować. Tylko to zakończenie ... Sama nie wiem czy autorka zostawiła takie otwarte żebyśmy sami dopowiedzieli sobie co będzie dalej czy jednak pociągnie wątek tych dwoje ? Obie opcje mi pasują, w sumie mam swoją wizję ale i ciąg dalszy chętnie bym przeczytała. Tymczasem polecam Wam kolejną świetną lekturę spod skrzydeł Wydawnictwa Akurat. Dziękuję za egzemplarz do recenzji i autorce za dawkę humoru i wrażeń

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2022-07-02, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

30-letnia psychoterapeutka Blanka Zielińska całkowicie odcięła się od przeszłości I od swojego ojca bossa mafii. Osiągnęła niezależność finansową prowadząc razem z przyjaciółką renomowaną klinikę. Niestety przeszłość nie daje jej o sobie zapomnieć. W dniu ślubu Julka, brata bliźniaka jej koszmar powraca. Brat Julki ucieka, a ona zmuszona jest pomóc ojcu gangsterowi, który wszelkimi możliwymi sposobami i chwytami namówił ją do współpracy. Blanka ma pomóc Redowi, jednemu z żołnierzy ojca, który potrzebuje psychoterapii.
Co z tego wyniknie i kim jest Red?
I co stało się z bratem Blanki?
Koniecznie przeczytajcie to przekonacie się sami.
Jestem pod wrażeniem historii wymyślonej przez autorkę. Genialna fabuła i świetnie wykreowani bohaterowie. To historia o psychoterapeutce, która musi przyjąć na terapię gorącego i seksownego gangstera, który pojawił się w jej życiu nieoczekiwanie. Między nimi czuć taką chemię I iskry pożądania, że będzie Wam gorąco. Uwielbiam ich rozmowy, które wprawiły mnie w świetny nastrój i humor. Gwarantowane cięte riposty powodujące salwy śmiechu.
Autorka potrafi trzymać czytelnika w napięciu. Nie wiadomo, co wydarzy się na następnych stronach powieści. Pełno intryg, kłamstw, tajemnic i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Nie mogłam oderwać się od tej książki ani przez chwilę. Gwarantuję, że nie będziecie nudzić się.
Jeśli lubicie historie mafijne, które dostarczą Wam emocji i wrażeń to ta książka będzie dla Was idealna.
Podobał mi się styl autorki i z wielką przyjemnością przeczytam inne pozycje.
Bawiłam się świetnie.
Idealna książka na wakacje.
Gorąco polecam!

Avatar użytkownika - samotniewsrodksi
samotniewsrodksi
Przeczytane:2022-07-03,

"Bella zmieniła Bestię swoją dobrocią, rozmową, terapeutycznym podejściem. W bajce. W prawdziwym życiu Bestia zawsze pozostanie Bestią. Pożre mnie, bo to jest w zgodzie z jej naturą, a żadne ckliwe bajeczki nie uratują księżniczki."

Blanka Zielińska to 30-letnia psychoterapeutka. Jej życie jest stabilne i spokojnie, dzięki niezależności finansowej i klinice, cieszącej się renomą. Niestety, wszystko zmienia się w dzień ślubu jej brata bliźniaka. Dzień, który miał być piękny i uroczysty, staje się koszmarem Blanki. Brat ucieka sprzed ołtarza za granicę, a ojciec, który jest gangsterem, wciąga ją w nowe, rodzinne przekręty i ciemne biznesy. Szantażem i straszeniem skłania Blankę do współpracy...
Jej zadanie to Red- żołnierz ojca, mężczyzna z bolesną przeszłością.
Czy Blanka wywiąże się ze swojego zadania, nie tracąc przy tym samej siebie?
Polska mafia, zatargi, układy i wyrównywanie rachunków. A w tym wszystkim ona- księżniczka mafii, córka Bossa, która z mafią nie chce mieć nic wspólnego. I każdy, kto zapozna się z historią Blanki doskonale zrozumie, dlaczego to robi.
Relacja pomiędzy nią, a Redem, któremu ma pomóc jest mocnym punktem tej książki. Dzięki Autorce mogłam poczuć wielkie napięcie, które im towarzyszyło. Momentami było tak silne, że aż przytłaczające. Ale jakie elektryzujące 🔥🙈
Ona, kobieta skomplikowana wewnętrznie. On, były żołnierz, mężczyzna z mroczną przeszłością, problemami, które ją przerastają. Ale razem stworzyli sobie mały, własny świat, w którym istnieje pożądanie, namiętność i pewnego rodzaju zaufanie. Taki świat, który dla obojga jest oazą spokoju. Oprócz tego jest też dużo "seksów", które ich ze sobą niezaprzeczalnie wiążą.
Nie podobało mi się zakończenie. Totalnie nie pasuje do całości książki. Dlaczego? Ponieważ od początku fabuła była rozgrywana stopniowo, z narastającym napięciem i pożądaniem pomiędzy bohaterami... I nagle ciach. Koniec. Jak zderzenie się ze ścianą. A szkoda, bo jak już się "wczułam" dobrze w relacje Reda i Blanki, tworzyłam scenariusze, zastanawiałam się, jak rozwinie się ich relacja to nadszedł szybki i nieoczekiwany koniec książki. I ich historii też. Jedynie mogę liczyć na to, że nastąpi ciąg dalszy. Kiedyś tam. W przyszłości i w osobnym tomie.

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2022-06-12,

Blanka z zawodu psychoterapeutka prowadzi z przyjaciółka Asią klinikę. Kobieta chcąc odciąć się od ojca gangstera zrywa z nim wszelkie kontakty, zmienia nawet nazwisko. Spokojne życie Blanki sypie się w momencie gdy jej brat bliźniak znika w dniu swojego ślubu. Kłopoty które jej nie dotyczyły teraz zaczynają jej zagrażać. I nagle pojawia sie ojciec, który proponuję jej prosty układ. W zamian za bezpieczeństwo Blanka ma pomóc jednemu z pracowników ojca. Czy kobieta zgodzi się na warunki ojca? Czy nagle pojawienie się ojca ma drugie dno?

Red a właściwie Daniel Czerwiński to były żołnierz, który w czasie jednej z misji stracił nogę. Pracuje dla ojca Blanki zajmując się egzekwowaniem długów. Niestety utrata nogi była dla niego dużym przeżyciem i Red nie radzi sobie z tym. Terapia z Blanka ma mu pomóc wrócić do normalności. Lecz czy tak się da? Co wyniknie ze spotkania tych dwojga?

Historia sama w sobie ma potencjał, podobał mi się pomysł byłego żołnierza i pani psychoterapeutki. Prosty styl autorki powodował iż historię czytało się miło. Fabuła rozwijała się jednak powoli i w pewnym momencie zaczęłam się nudzić. Zabrakło mi tam szybszej akcji. Nie wiem może tak miało być 🤷‍♀️ ale po opisie spodziewałam się więcej mafii. Albo ja jestem już przyzwyczajona do innego rodzaju książek. Niemniej czas spędzony z książką był super odskocznią. Jest to moje pierwsze z twórczością autorki i chętnie sięgnę po inne pozycje.

Książka jest z gatunku romans, kryminał. Początkowo trochę nudna, potem rozkręca się i mamy dość ciekawą fabułę. Czy mi się spodobała? Mam mieszane uczucia, z jednej strony czyta się przyjemnie z drugiej czasem ciężko załapać, co nasza bohaterka robi.

Blanka to młoda trzydziestoletnia kobieta, która pracuje na własny rachunek. Razem z przyjaciółką prowadzi klinikę psychoterapeutyczną. Wszystko w jej poukładanym życiu sypie się, gdy jej brat bliźniak znika tuż sprzed kościoła porzucając narzeczoną. Tylko że Blanka to nie jest "zwykła". Po traumatycznych wydarzeniach w dzieciństwie odeszła za zgodą ojca ze świata gangsterki. Prowadzi zwykłe życie , zmieniła nazwisko ale przeszłość się o nią teraz upomni. Co odznacza to dla niej? Czemu po latach ojciec nawiązał kontakt? Kto jej zagraża? Jakie dla Blanki konsekwencje będzie miała ucieczka brata?

Fabuła dość ciekawa, nie jest nudna z intrygującymi scenami. Do tego sporo gorących scen erotycznych. Sama historia jest dość specyficzna. Mamy tu życie codzienne w postaci problemów Blanki i jej przyjaciółki Asi przy prowadzeniu firmy. Od kłopotów finansowych po problemy emocjonalne. Blanka to silna kobieta, która świetnie sobie radzi ale czasem jest zagubiona, nie wie, co zrobić ale nigdy się nie poddaje. Kiedy ojciec prosi ja by pomogła jako terapeutka jednemu z jego ludzi w jej życiu pojawia się Red.

Red to weteran wojskowy. Ma problem z agresją i jest bardzo zagubiony. Im bardziej poznajemy jego historie, tym bardziej go lubimy.  jest dość specyficznym facetem. Twardy , bezpkompromisowy ale z wybuchowym charakterem. Czy Blanka pomoże mu dojść do ładu ze swoim życiem? Czy pomoże mu rozwiązać problem? Kim stanie się dla Blanki?

Dużym plusem są bohaterowie. Nie są ani przejaskrawieni, ani nie są nudni . Tacy zwyczajni z problemami, i mimo że wkraczam z nimi w świat mafijny nie mamy złego wrażenia. Mamy tu dużą dawkę emocji, dziwnych zdarzeń, wszystko nabiera pełnego obrazu na sam koniec. W sumie końcówka książki nadrabia za dość spokojny i wydajający się na nudny początek. Miłośniczki scen erotycznych i wątku romansu nie zawiodą się. Sporo gorących scen, które są napisane ze smakiem.

Książka będzie idealna na spokojny wieczór. Czyta się ja przyjemnie i dość szybko, ma spor zwrotów akcji, tajemnic, emocji i jest nietuzinkowa. Polecam choć muszę przyznać, że historia wciągnęła mnie dopiero w połowie fabuły. Zakończenie nie jest przewidywalne. To, czego się dowiemy na koniec zmienia nasze spojrzenie na wszystko. Muszę przyznać, że zabrakło mi trochę na koniec rozwiązania wszystkich wątków. Jednak z drugiej strony nie ma niczego niedokończonego. Polecam

Avatar użytkownika - Grazyna_a_czyta
Grazyna_a_czyta
Przeczytane:2022-06-08, Przeczytałam, Mam,

Znacie już książki autorstwa Anieli Wilk? Miałam okazję spotkać się wcześniej z jej twórczością, a jej pióro bardzo przypadło mi do gustu. „Eter”, który został wydany w zeszłym roku, bardzo mi się podobał. Czy podobnie będzie w tym przypadku?

Blance wydawało się, że uwolniła się od gangsterskich powiązań swojego ojca. Piękna, wykształcona samodzielna terapeutka, prowadząca wspólnie z przyjaciółką klinikę terapeutyczną. Jednak niespodziewanie jej przeszłość puka do drzwi. Kobieta ma pomóc jednemu z żołnierzy swojego ojca, Redowi. Czy uda jej się zachować niezależność. Kim okaże się tajemniczy mężczyzna?

„Księżniczkę” czyta się bardzo szybko, pochłonęłam ją w jedno popołudnie. Autorka stopniowo buduje napięcie. Od początkowych scen, gdzie głównie przewija się humor, w postaci ciętego języka Blanki oraz jej wewnętrznych monologów, przechodzimy przez pełne napięcia i pożądania sceny między głównymi bohaterami przeplecione z wątkiem sensacyjnym, który znajdziemy między innymi walki i napaści, oraz świat gangsterski, z którego wywodzi się główna bohaterka i Red.

Co do samych bohaterów, Autorka potrafi ich tak skonstruować, że nie są to płaskie postacie, ale barwne i posiadające wiele twarzy, mające swoje doświadczenia i historie do opowiedzenia. Szczególnie podoba mi się postać Daniela, Reda, mężczyzny, z którym przychodzi się zmierzyć samej Blance. Autorka fenomenalnie pokazała zarówno jego siłę jak i zagubienie, a sam fakt, że jest jaki jest (tu nie będę Wam zdradzać, co mu się przydarzyło- koniecznie musicie to przeczytać), dodaje tej pozycji świeżości, bo nie spotkałam wcześniej takich bohaterów zwłaszcza w romansach. Było to dla mnie  interesującym doświadczeniem, a przede wszystkim, nadało Danielowi bardziej namacalny charakter, nie był wyidealizowany, miał swoje mankamenty.

„Księżniczka” to z pozoru lekka lektura, która jednak niesie za sobą pewien przekaz. Nie zawsze uda nam się uciec przed przeszłością. Na przykładzie Blanki autorka pokazała, jak można walczyć o niezależność, równocześnie pokazując jak łatwo można ją stracić. Z pewnością nie jest to ostatnie moje spotkanie z autorką, wręcz wyczekuję już kolejnego. Polecam.

Dziękuję bardzo wydawnictwu oraz autorce za egzemplarz do recenzji.

Nawet nie spodziewałam się tego, że ta powieść tak przypadnie mi do gustu, iż zarwę dla niej nockę. Pochłonęłam tę bardzo ciekawą lekturę na raz i jeszcze wspominam niektóre sceny, które utkwiły mi w głowie.

Fabuła jest świetnie poprowadzona, postaci charakterne, uparte i interesujące, a cała historia to rewelacja.
Blanka jest psychoterapeutką i próbuje żyć po swojemu. Odcięła się od ojca gangstera i świata, w którym on jest ważną osobistością. Nawet zmieniła nazwisko, by nie być z nim kojarzona.

Jednak na ślubie jej brata bliźniaka dochodzi do incydentu. Pan młody daje nogę, a ojciec pozbawiony spadkobiercy, próbuje wciągnąć córkę w swoje interesy. Dziewczyna dzielnie się opierała, jednak Orłowski swym nękaniem zmusza ją wreszcie do ustępstw.

Ma pomóc jednemu z pracowników tatusia, który ma problemy i potrzebuje terapii. Red jest skomplikowanym mężczyzną z mroczną przeszłością, którego dręczą demony. Blanka mimo szczerych chęci utrzymania relacji lekarz-pacjent, coraz bardziej ulega urokowi jaki roztacza ten niebezpieczny facet.

Co dręczy Dawida? Jaka relacja zacznie łączyć głównych bohaterów? Czy dziewczyna zdoła pomoc i uleczyć zagubioną duszę Reda? Czy pogodzi się ona z tym, że na zawsze związana jest ze światem przestępczym?

Zaczynając przygodę z tą książką nie wyobrażałam sobie, że zaczytana treść wciągnie mnie tak mocno. Miałam tylko przeczytać rozdział, góra dwa, ale przewracając kolejne stronice nie zwracałam uwagi na to co dzieje się wokół mnie, chcąc dowiedzieć się czym zaskoczy mnie jeszcze ta historia. Gdy dotarłam do finalnych kart, dopiero wtedy zauważyłam, iż za oknem właśnie świta. Może chodzę dzisiaj trochę niewyraźna i zaspana, ale nie żałuję.

Bardzo lekki i przyjemny w odbiorze styl autorki polubiłam już wtedy, gdy czytałam jedno z jej opowiadań w antologii. Tu pani Wilk udowodniła tylko, że jej warsztat pisarski jest na najwyższym poziomie, a wyobraźnia prowadzi ją w dobrym kierunku.

Podobało mi się, że wszystko przedstawione w powieści, nie zostało przerysowane i ubarwione. Treść jest tak realna, że bez trudu w nią uwierzyłam i wyobraziłam sobie codzienność takich osób związanych z gangsterskim światem.

Połączenie gatunku romans, sensacja i kryminał dało niesamowity efekt, dzięki czemu, ciągle coś się dzieje, zaskakiwani jesteśmy niespodziewanymi zwrotami akcji, w których akcja nabiera szybkości.

Dialogi przywoływały uśmiech na mej twarzy, gdyż cięty, wręcz niewyparzony język pani psycholog, dawał nieźle popalić.

Na moje uznanie zasługuje również relacja jaka tworzy się między bohaterami. Między nimi iskrzy tak, że ślepy pewnie by to zauważył. Sceny zbliżeń bardzo mi się podobały i były gustownie przedstawione.

Podsumowując jest to pozycja, którą śmiało mogę wam polecić. Ciężko przyczepić mi się tu do czegokolwiek. No może, zabrakło mi zamknięcia wątku z Julkiem, ale to może będzie odrębna historia? Na pewno chętnie bym ją poznała. Zachęcam do lektury, nie pożałujecie. Zapewniam!

Blanka pochodzi z gangsterskiej rodziny, jednak udało się jej od niej uwolnić. Zerwała kontakt z tamtym światem, wraz z przyjaciółką prowadzi klinikę i jest po prostu szczęśliwa. Wszystko zaczyna się zmieniać w dniu ślubu jej brata bliźnia. W tym dniu chciała być przy nim, jednak nie spodziewała się, co on zrobi. Do ślubu nie doszło, pan młody uciekł, a ona czuje, że będzie miało to na nią wpływ. Nie myli się. Dość szybko ojciec się o nią upomina z prośbą przedstawioną tak, że nie ma szans odmówić. Ma zostać terapeutką Reda, jednego z jego ludzi. To miała być tylko praca, jednak tę dwójkę zaczyna łączyć coś więcej. Na dodatek to, co dzieje się z mężczyzną nie jest łatwe do „ogarnięcia”, w życiu Blanki zaczyna się wszystko sypać, a dalsza działalność kliniki zaczyna stać pod znakiem zapytania. Co takiego dzieje się z Redem, że potrzebuje terapii u psychologa? Czy Bianka mu pomoże? Jak potoczy się ich znajomość? Czy kobiecie uda się uwolnić od gangsterskiego życia ojca?

Historia ciekawa, wciągająca, momentami dość mocna, z zaskakującymi zwrotami akcji. To historia niebanalna, o gangsterskim życiu, od którego Blanka chciała uciec, o traumach z przeszłości, pełna niebezpieczeństwa, namiętności, tajemnic. Akcja dość szybka, co sprawiło, że od książki się nie mogłam oderwać.

Główną bohaterką jest Blanka. Młoda kobieta, która jest uparta, dąży za swoimi marzeniami, a dzięki temu udało jej się uwolnić o ojca i jego gangsterskiego życia. To bohaterka, która ma własne zdanie, potrafi być przebojowa, a jednocześnie miła i opiekuńcza. Osobiście ją polubiłam.

„Księżniczka” to książka, z którą spędziłam bardzo miło czas i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - lettoaletto
lettoaletto
Przeczytane:2022-06-05,

🌼𝑹𝒆𝒄𝒆𝒏𝒛𝒋𝒂🌼

Znacie twórczość Anieli Wilk? Ja tylko te krótkie formy i zawsze opowiadania, które znalazły się w różnych antologiach, przypadały mi do gustu. A jak było z pierwszą czytaną przeze mnie powieścią tej autorki? 😊😊😊

Tytułowa "Księżniczka" to młoda terapeutka, która zmieniła nazwisko i otworzyła wraz z przyjaciółką kliniczkę (czyli małą klinikę 😁), aby raz na zawsze odciąć się od swojej rodziny. Nie jest bowiem łatwo być córką gangstera, a jeszcze trudniej odejść z tego światka...
No właśnie, czy da się to zrobić tak ostatecznie?🤔
Po ucieczce sprzed ołtarza Juliana- brata Blanki, kobieta bedzie zmuszona ponownie nawiązać kontakt z ojcem. A ten, owszem, może dać jej ochronę, ale nic nie ma w życiu za darmo... 🙄
Blanka będzie musiała przeprowadzić terapię z jednym z żołnierzy Orłowskiego, który w dodatku okaże się wcale nie taki obcy, jak myślała...
Czy terapia Reda, w takim wypadku, będzie miała jakikolwiek sens?
Do czego posunie się ojciec, aby zwabić do siebie córkę?
A może Blanka, jako księżniczka mafii, zostanie na stałe nadworną psycholożką? 😁

Przyznam szczerze, że autorka od pierwszych stron kupiła mnie swoim poczuciem humoru. Totalnie mój styl, więc świetnie się bawiłam. 😊
Kiedy pojawiła się postać Reda, zaczęłam mieć mieszane uczucia co do głównej bohaterki.🤨 Okazała się szalenie nieprofesjonalna i, oczywiście, o to zapewne w tej książce chodziło, o relację terapeutki z pacjentem, ale jednak inaczej sobie to wyobrażałam. 🤔
Może jakaś przyjaźń, rzeczywista pomoc psychologiczna i głęboka więź, która miała szansę się między nimi wytworzyć... Dostałam jednak głównie związek oparty na pożądaniu i może rzeczywiście jakaś lojalność i przyjaźń, ale zdradzę Wam, że z terapii wyszły nici. 😁
Red w końcu zdradził co nieco o sobie, jednak miałam wrażenie, że to on panuje całkowicie nad Blanką, a ona tak trochę naiwnie i ślepo za nim podąża- całkowicie kłóci mi się to z postacią silnej kobiety, córki gangstera, a w dodatku lekarki. 🤨
Zakończenie raczej fajne, ale jednocześnie bez fajerwerków, ani nie rozczarowuje, ani nie zachwyca. 🙃
Myślę, że książka miała trochę większy potencjał, a relację głównych bohaterów można było lepiej dopracować, jednak całość była bardzo przyjemna.  Głównie za sprawą stylu i humoru autorki, a niekoniecznie fabuły, chociaż to nie znaczy, że ta była nudna! Znajdziecie tu nie tylko dużo zakrapianych wieczorów i gorących nocy, ale też trochę niebezpieczeństw, radiowozów i napiętej atmosfery. 😊
Nie wiem czy będzie kontynuacja, ale jeśli tak, to na pewno po nią sięgnę!😊
7/10🤗

Avatar użytkownika - Ksiazkasercemwdl
Ksiazkasercemwdl
Przeczytane:2022-08-08, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2022,

?Recenzja?

"Niby wszyst­ko jest jak za­wsze, ale wy­da­je się zbyt ciem­no, zbyt cicho, zbyt spo­koj­nie. To taki stan lę­ko­wy - czło­wiek widzi nie­skoń­cze­nie wię­cej bytów, kształ­tów i za­gro­żeń w każ­dym cie­niu."

Blanka to kobieta, która osiągnęła niezależność finansową. Odcięła się od ojca, który wszystko, co posiada, to zasługa gangsterskiego życia. Ma klinikę, która staje się coraz lepsza. Wspiera ją przyjaciółka, która jest jej partnerką w biznesie. Jednak, jeden dzień, jedno wydarzenie może zmienić jej życie. Ślub jej brata. Wydarzenie, na które powinna czekać, ale właśnie ono sprawi, że przeszłość powraca, a właściwie jej ojciec, który ponownie chce wplatać ją w życie, które znacznie odbiega od legalnego... Szemrane interesy i niebezpieczeństwo... Posuwa się do czynów, które mają ją skłonić, aby się przed nim ugięła. Udaje mu się to. Jest mu potrzebna, aby pomóc jednemu ze swoich ludzi. Prosty układ. Ale czy aby na pewno? Co się wydarzy? Czy za tą przysługą, będzie kryło się coś więcej?

"Księżniczka" to historia, która w swojej idealnej oprawie, zaprosi nas do świata, gdzie niebezpieczeństwo to jego drugie imię. Jakie jest pierwsze? Demon przeszłości? Mafia? A może wszystko na raz?

Ta książka to po prostu zestawienie wszystkiego, co lubię. Mafia, niebezpieczeństwo, cięty język bohaterki, gorące sceny oraz tajemnice. To wszystko znajdziecie w tej książce. A wiecie, co to oznacza?, że musicie przygotować się na doznania, o których wam się nawet nie śniło. Autorka idealnie prowadzi dialogi, które tylko pobudzają ciekawość, sprawiają, że akcja nawet na chwilę nie zwalnia. W tej książce można się zatracić i gwarantuje wam, że obudzicie się dopiero, czytając ostatnie zdanie.
W tej książce nie ma utartych schematów, autorka wyszła poza nie i dała nam historię, która jest niebanalna, ale jednocześnie podobna do innych. Tylko że sekret tkwi w tym, że wyłamuje się na tle innych.

Czy dacie się uwieść mafijnej księżniczce, aby zabrała was w podróż, po której będziecie pragnęli więcej?

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2022-05-22, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
O mafijnych księżniczkach w każdym chyba niemal wydaniu otrzymaliśmy już całe mnóstwo romansów. A jak się mają podobne im księżniczki, żyjące w polskim, gangsterskim świecie? Nie jest to temat powszechny w literaturze kobiecej, w końcu Łódź nie jest tak samo urokliwa jak amerykańskie metropolie, a działalność w rodzimym kraju odrobinę bardziej ograniczona aniżeli na zachodzie. To jednak wcale nie oznacza, że nie można i takiej tematyki podjąć się w powieści. O ile ma się pomysł, niesamowity kunszt i to "coś", a tu- zaręczam, tego nie brakuje. I projektem końcowym zostaje jedyna w swoim rodzaju "Księżniczka", która kusi cudowną okładką, a w środku.. cóż, ja jestem zachwycona!

Blanka to trzydziestoletnia kobieta, całkiem wyzwolona, posiadająca swój własny biznes. Prowadzi psychoterapię, głównie dla par, i naprawde lubi swoje zajęcie, ma poczucie, że może komuś pomóc, a to dla niej naprawdę ważne. Od rodziny odcięła się jakiś czas temu, wybrała podążanie własną drogą. Nie chce mieć nic wspólnego z ojcem, który pomimo upływu lat ma nadal ogromne wpływy, a jego "działalność" ma się świetnie. Jej brat też znika z powierzchni ziemi, nie chcąc podporządkować się woli nieustępliwego rodzica. Blanka więc tak naprawdę jest sama, ma jedną przyjaciółkę, która i tak nie wie o niej wszystkiego oraz chwilowego chłopaka, który ma po prostu umilić jej czas, bo nie da się z nim wiązać jakiejkolwiek przyszłości. To silna kobieta, która uparcie chce podążać własną drogą, a boi się tylko jednego- swojego podejścia do życia, w jakim się wychowała. Bowiem niestraszne jej porachunki gangsterskie, a i na krzywdę ludzką patrzy odrobinę inaczej niż przeciętny człowiek. Dodatkowo sama zmaga się z demonami, które poniekąd popchnęły ją do odejścia od rodziny. Jednak czy da się tak naprawdę do końca zrezygnować z takiego życia, jeśli tkwiło się w nim od urodzenia?

Daniel, znany lepiej jako Red, to jeden z pracowników ojca Blanki. Odrobinę nie pasuje do typowego profilu gangstera, chociażby z uwagi na to, że jest weteranem wojennym. Przystojny, inteligentny (co rzadko się zdarza w tej branży), szalenie tajemniczy, zmaga się ze swoimi problemami. Pobyt w wojsku zmienił go i naznaczył, a obecna praca wzmaga jego traumy, które nigdy nie zostały potraktowane z należytą starannością. Ma być pacjentem Blanki, tak, by w końcu wyjść na prostą i zapanować nad sobą. Jednak daleko mu do typowego przypadku, z którymi spotyka się kobieta. A do tego jest zainteresowany nie tylko wiedzą uroczej pani doktor...

"Księżniczka" to przede wszystkim perfekcyjna narracja. Absolutnie zakochałam się w stylu pisania Autorki- cięty język, dużo sarkazmu, przedstawienie gangsterskiego światka z przymrużeniem oka, świetne dialogi, to wszystko sprawia, że książkę po prostu się chłonie. Ponadto ma w sobie unikalność, o którą trudno przy natłoku pozycji wydawniczych. Połączenie nielegalnych działań i psychoterapii może wydawać się szalonym pomysłem, jednak przy wykonaniu, jakie otrzymujemy w przypadku tej książki, wychodzi to po prostu perfekcyjnie. Kolejnym plusem jest także świetna kreacja postaci, jednak o czym warto wspomnieć  wyróżnia się tu Orłowski, bohater teoretycznie poboczny, w praktyce jednak pociągający za wszystkie sznurki. Piekielnie inteligentny, wyrachowany, o zdolnościach manipulacyjnych wyćwiczonych do perfekcji, zaskakujący wielokrotnie swoim panowaniem nad sytuacją. Oczywiście bez obaw, dostaniemy tu także porządna dawkę erotyki w najlepszym wydaniu, a także zalążek świata, który stoi na pograniczu prawa i bardzo nietypowy rozwój relacji romantycznej. Do tego nieprzewidywalna, a jednak świetnie przemyślana fabuła, która nie pozwala na chwilę wytchnienia. Całokształt tej powieści jest po prostu unikalny i zdecydowanie wart poznania. Potwierdza to niesamowite zakończenie, idealnie wpasowane w klimat całej historii. Zaręczam, że takiej książki nie mieliście jeszcze w ręku! Jest po prostu niesamowita.. Ogromnie polecam!

Dziś mam dla Was recenzję książki "Księżniczka" @aniela.wilk.
Blanka pochodzi z rodziny mafijnej, jednak dzięki swojemu uporowi już kilka lat temu udało je się od tego odciąć, żyje swoim własnym życiem, prowadzi klinikę jest psychoterapetką. Jednak nadchodzą ciężkie czasy, jej klinika zaczyna mieć kłopoty finansowe, dodatkowo muszą ze swoją wspólniczką szukać nowego lokum,bo właściciel właśnie poinformował ich o zakończeniu umowy najmu..
Dodatkowo z Blanką zaczyna kontaktować się jej własny ojciec, z którym kobieta nie chce się kontaktować, bo boi się czego ten zażąda w zamian.. Kobieta jednak zgadza się na propozycje ojca, on pomoże jej finansowo, a ona ma w zamian pomóc jednemu z jego pracowników.. co z tego wyniknie? Czy kobieta naprawdę jest gotowa na pomoc temu człowiekowi? A może połączy ich coś więcej?

Bardzo przyjemna historia, którą czyta się bardzo szybko, podoba mi się pomysł na fabułę, to zawsze coś innego niż typowa mafia. Jednak niektóre wątki tak jak szybko się zaczynały równie szybko kończyły, np. Uciekający pan młody w postaci brata głównej bohaterki.. było też mało jako takiej akcji, historia skupiła się na relacji Blanki i jej nowego pacjenta. Czy on jeden będzie korzystał z usług Blanki?

Bardzo podobała mi się postać Reda.. czyli tajemniczego pacjenta, z pozoru silny mężczyzna, a jednak z dużymi problemami.. podobało mi się też jego podejście do życia. ?

Ryzykant
Aniela Wilk0
Okładka ksiązki - Ryzykant

Cała Ameryka opleciona siecią spisków. Aniela Wilk powraca z drugim tomem porywającej, sensacyjno-erotycznej Figurantki. Bruce był agentem FBI. Przeszedł...

Przepustka do szczęścia
Aniela Wilk 0
Okładka ksiązki - Przepustka do szczęścia

Świat Lilianny legł w gruzach po tym, jak Marek próbował zamordować Miłosza, jej ukochanego. Żyje w marazmie, zawieszona między tragiczną przeszłością...