Ryzykowne związki

Elżbieta pod pseudonimem Pamela Lang jest autorką romansów, a jednocześnie pracuje jako nauczycielka matematyki. Niebawem wyjeżdża opiekować się pieskiem oraz pilnować domu ciotki i ma zamiar wtedy zacząć pisać kolejną książkę, tym razem romans historyczny na podstawie losów swoich dziadków. Niestety jej wydawca ma inne plany, chce, aby napisała romans mafijny. Kobieta z pewnych względów nie chce tego robić, jednak wie, że nie opłaca się jej odmówić, znajdą się autorki, które chętnie to zrobią. Siostrzenica podpowiada jej, aby zaczęła pisać coś zupełnie innego, niż wszyscy tak, aby nie spodobało się wydawcy. Elżbieta stwierdza, że to naprawdę dobry pomysł i tak w jej głowie rodzi się początek historii.
Kobieta wyjeżdża do domu ciotki, gdzie dość szybko się zadomawia. Poznaje sąsiadów, ma spotkanie autorki w miejscowej bibliotece, a w jej życiu pojawia się tajemniczy wielbiciel. Jaki? Dlaczego Elżbieta nie chce napisać romansu mafijnego? Jak spodoba się wydawcy początek historii, jaką wymyśliła? Jak potoczą się dalsze losy kobiety.

Zacznę od tego, że jest to książka wielowątkowa. Czytamy historię Elżbiety, ale również poznajemy tą, którą zaczęła pisać. Muszę się przyznać, że obie mi się podobała, jednak ta napisana przez Elżbietę bardziej skradła moje serce. Akcja w obu toczy się sprawnie, znajdziemy w niej ciekawe, czasami zaskakujące zwroty. Książkę czyta się szybko, a podczas czytania towarzyszy wiele emocji.

Bohaterów mamy kilku i według mnie wszyscy są dość dobrze wykreowani. Niestety więcej mogę napisać tylko o Elżbiecie.
Jest to młoda kobieta, która z jednej strony jest nauczycielką matematyki, z drugiej autorką książek i obie te rzeczy kocha całym sercem. To kobieta po przejściach, z przeszłością, o której wolałaby zapomnieć. Osobiście ją polubiłam.

„Ryzykowne związki” to ciekawa propozycja na wieczór. Ze swojej strony polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Informacje dodatkowe o Ryzykowne związki:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2022-04-28
Dodał/a opinię: Anna Kaczor

Zobacz opinie o książce Ryzykowne związki

Kup książkę Ryzykowne związki

Wszystko od nowa
Małgorzata Kasprzyk0
Okładka ksiązki - Wszystko od nowa

Rodzina to cały świat Marty Piaseckiej. Uwielbia niekończące się rozmowy z bratem Kacprem i ciotką Weroniką. Sprawy komplikują się, kiedy dziewczyna wyjeżdża...

Echa przeszłości
Małgorzata Kasprzyk0
Okładka ksiązki - Echa przeszłości

Lata dziewięćdziesiąte to nie tylko okres przemian społecznych i gospodarczych, lecz także wzrostu przestępczości. Wtedy doszło w Warszawie do tragicznego...