Rzeźnik i strzyżyk

Książka "Rzeźnik i strzyżyk" jest debiutancką powieścią autorki, a jak już wiecie bardzo lubię poznawać nowych autorów dlatego też nie mogłam przejść obojętnie obok tego tytułu, do którego sięgnięcia zachęcił mnie intrygujący opis i przyciagajaca wzrok okładka. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki i przyjemny, co sprawia, że książkę czyta się naprawdę sprawnie i z dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem. Ja pochłonęłam tą historię w jeden wieczór i nie odłożyłam póki nie poznałam zakończenia tej historii. Fabuła została w bardzo ciekawy, wręcz intrygujący sposób nakreślona, przemyślana i równie dobrze poprowadzona, a bohaterowie naprawdę świetnie wykreowani. Sporą ciekawostką jest fakt, że pisarka na codzień pracuje w prosektorium, ponadto ma dyplom z kryminologii, psychologii i biologii i można powiedzieć, że dzieli się z Czytelnikiem swoją widzę za pomocą głównej bohaterki - Wren Muller, która jest patolożką sądową. Swoją drogą chyba pierwszy raz spotkałam się z takim właśnie zawodem u głównego bohatera książki. Historia została przedstawiona z perspektywy obojga bohaterów - Wren i mordercy - co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, jakie emocje nimi targają, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Postać Wren od początku przypadła mi do gustu i bardzo podobały mi się opisy dotyczące pracy kobiety, po prostu lubię takie klimaty. Z drugiej zaś strony mamy seryjnego mordercę nazywanego Rzeźnikiem i powiem Wam, że sceny odnoszące się do jego poczynań, zbrodni wielokrotnie sprawiały, że na swoim ciele czułam podczas czytania ciarki i w niektórych momentach musiałam na chwilę odłożyć książkę, naprawdę! To straszne i przerażające co ten człowiek robił innym ludziom. Autorka umiejętnie buduje napięcie, czuć z każdą czytaną stroną coraz bardziej gęstniejącą atmosferę i spory dreszczyk emocji. Natomiast zakończenie jakie serwuje autorka jest naprawdę zaskakujące i zarazem satysfakcjonujące. Naprawdę miło spędziłam czas z tą książką i chętnie w przyszłości sięgnę po kolejne powieści autorki. Polecam!

Informacje dodatkowe o Rzeźnik i strzyżyk:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2023-03-08
Tytuł oryginału: The Butcher and the Wren
Tłumaczenie: Maciejka Mazan
Dodał/a opinię: zakochanawksiazk

Tagi: kryminał thriller sensacja

Zobacz opinie o książce Rzeźnik i strzyżyk

Kup książkę Rzeźnik i strzyżyk

Siemowit Zagubiony