Rzeźnik i strzyżyk

On poluje na swoje ofiary.
Ona poluje na niego...

Porywająca debiutancka powieść opowiedziana z perspektywy słynnego seryjnego mordercy i patolożki sądowej podążającej tam, dokąd prowadzą ją ślady ofiar.

Coś mrocznego czai się w luizjańskim bagnie: metodyczny morderca z zamiłowaniem do eksperymentów medycznych ciężko pracuje nad swoją najbardziej wstrząsającą zbrodnią, kpiąc z władz, które desperacko próbują go dogonić.

Ale patolożka sądowa, doktor Wren Muller, jest najlepsza. Uzbrojona w encyklopedyczną wiedzę na temat historycznych zbrodni i wieloletnie doświadczenie w pracy w prosektorium, nigdy nie spotkała się z zagadką, której nie mogłaby rozwiązać. Aż do teraz. Sprawa za sprawą piętrzą się na stole sekcyjnym Wren i wkrótce zostaje ona wciągnięta we wszechogarniający pościg za brutalnym mordercą, który z dnia na dzień staje się coraz bardziej bezczelny.

Wciągająca lektura z detalami prosto z kostnicy, które może dostarczyć tylko technik przeprowadzający sekcję zwłok - ,,Rzeźnik i strzyżyk" zniewoli każdego, kto się w nią zagłębia.

Informacje dodatkowe o Rzeźnik i strzyżyk:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2023-03-08
Tytuł oryginału: The Butcher and the Wren
Tłumaczenie: Maciejka Mazan

Tagi: kryminał thriller sensacja

Kup książkę Rzeźnik i strzyżyk

Rzeźnik i strzyżyk - opinie o książce

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2023-04-03, Ocena: 5, Przeczytałem,

Książka "Rzeźnik i strzyżyk" jest debiutancką powieścią autorki, a jak już wiecie bardzo lubię poznawać nowych autorów dlatego też nie mogłam przejść obojętnie obok tego tytułu, do którego sięgnięcia zachęcił mnie intrygujący opis i przyciagajaca wzrok okładka. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki i przyjemny, co sprawia, że książkę czyta się naprawdę sprawnie i z dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem. Ja pochłonęłam tą historię w jeden wieczór i nie odłożyłam póki nie poznałam zakończenia tej historii. Fabuła została w bardzo ciekawy, wręcz intrygujący sposób nakreślona, przemyślana i równie dobrze poprowadzona, a bohaterowie naprawdę świetnie wykreowani. Sporą ciekawostką jest fakt, że pisarka na codzień pracuje w prosektorium, ponadto ma dyplom z kryminologii, psychologii i biologii i można powiedzieć, że dzieli się z Czytelnikiem swoją widzę za pomocą głównej bohaterki - Wren Muller, która jest patolożką sądową. Swoją drogą chyba pierwszy raz spotkałam się z takim właśnie zawodem u głównego bohatera książki. Historia została przedstawiona z perspektywy obojga bohaterów - Wren i mordercy - co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, jakie emocje nimi targają, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Postać Wren od początku przypadła mi do gustu i bardzo podobały mi się opisy dotyczące pracy kobiety, po prostu lubię takie klimaty. Z drugiej zaś strony mamy seryjnego mordercę nazywanego Rzeźnikiem i powiem Wam, że sceny odnoszące się do jego poczynań, zbrodni wielokrotnie sprawiały, że na swoim ciele czułam podczas czytania ciarki i w niektórych momentach musiałam na chwilę odłożyć książkę, naprawdę! To straszne i przerażające co ten człowiek robił innym ludziom. Autorka umiejętnie buduje napięcie, czuć z każdą czytaną stroną coraz bardziej gęstniejącą atmosferę i spory dreszczyk emocji. Natomiast zakończenie jakie serwuje autorka jest naprawdę zaskakujące i zarazem satysfakcjonujące. Naprawdę miło spędziłam czas z tą książką i chętnie w przyszłości sięgnę po kolejne powieści autorki. Polecam!

Książki, które wywołują duży niepokój? Tak, czy nie?

Rzadko mi się zdarza napisać, że książka wywołała u mnie efekt wow, ale tym razem właśnie tak twierdzę :D Jeśli to był debiut Alainy Urquhart, to czapki z głów.

Historia pisana z dwóch perspektyw - mordercy i patolożki. Dwa punkty widzenia, dwa podejścia. Gra, którą prowadzi zabójca razem z policją jest czystym szaleństwem. Dodatkowo zabawa z ofiarami w "gonienie króliczka".

Bardzo dobry i mocny thriller, brutalny. Z każdej strony kipi zło. Mroczna, duszna atmosfera, którą buduje zabójca. Autorka pokazuje, jak ludzka natura jest odrażająca i przerażająca. Radość, jaką czerpie z możliwości zadawania bólu, jest niewyobrażalna.

On i Ona, czyli Rzeźnik i Strzyżyk, morderca i patolog. Co ich łączy?

Jej królestwem jest prosektorium, w którym odkrywa to, co zostało ukryte. Zmarli pokazują jej to, czego nie widać na pierwszy rzut oka.

Szybkie tempo akcji, adrenalina, to coś co nie odpuszcza do ostatniej strony. Baardzo wciągająca historia, która wyrwała mnie z kapci. Takie książki lubię! Niepowtarzalna fabuła z zaskakującym zakończeniem. Czekam na więcej!

Dla wielbicieli mocnych wrażeń szczególnie!