Rzeźnik z Lyonu

Słyszeliście kiedyś o Klausie Barbie?

Jego historią, swego czasu, żył cały świat.

Wdzięczne nazwisko, patrząc na jego profil można pomyśleć, że był bardzo przystojnym mężczyzną.

A jednak ocalałe ofiary Kalusa wspominają jego ostre jak żyleta oczy i usta.

Nosi miano jednego z najgorszych, najbardziej sadystycznych nazistów w historii II wojny światowej.

Lubował się w wyciąganiu cennych informacji w najkrwawsze i bardzo wymyślne sposoby. Nie uciekał także od gwałtów i wysyłania do komór gazowych.

Książka została bardzo dobrze i ciekawie napisana. Chętnie sięgnę po inne publikacje autora.

Istotną kwestią jest fakt, że jest ona bardzo trudna ze względu na zbrodnie w niej opisane. Jestem naprawdę odporną osobą na różne krwawe opowieści obozowe a jednak tą bardzo ciężko mi się czytało.

Bardzo przeżyłam opisy przesłuchań i nie tylko. Książka zdecydowanie nie jest dla ludzi o słabych nerwach i tych bardzo wrażliwych.

Sam życiorys Barbie był naprawdę ciekawy. Wręcz jego trudne i przykre dzieciństwo wielokrotnie wywołało we mnie uczcie współczucia. Wydaje mi się, że to przez nie był tym, kim był.

Winę takiego wychowania ponoszą babcia i dziadek Barbie, matka oraz ojciec.

Niestety, nigdy nie dosięgnęła go ręka sprawiedliwości. W przypadkach takich osób, jakim był rzeźnik z Lyonu, powinny być wykonywane tortury i kary śmieci. Wyrok w więzieniu to dla nich raj.

Informacje dodatkowe o Rzeźnik z Lyonu:

Kup książkę Rzeźnik z Lyonu

Egzekutor
Marcel Woźniak0
Okładka ksiązki - Egzekutor

Felix Landau lubił przesiadywać na balkonie okazałej willi i strzelać do przechodzących Żydów. W listach miłosnych do żony szczegółowo opisywał sadystyczne...

Tyrmand. Pisarz o białych oczach
Marcel Woźniak0
Okładka ksiązki - Tyrmand. Pisarz o białych oczach

Podróż śladami Leopolda Tyrmanda i ludzi, których wyobraźnią zawładnął, to scenariusz hollywoodzkiego filmu. Warszawskie zaułki, kalifornijskie bezdroża...