Sąsiad

Kobieta, która niespodziewanie znika.
Dziecko, które widziało zbyt wiele.

Sandra i Janson to z pozoru normlane małżeństwo, które wspólnie wychowuje czteroletnią córkę. Wydawać by się mogło, że wiodą szczęśliwe i poukładane życie. Do czasu, gdy pewnej nocy Jason wraca do domu i odkrywa, że jego żona zniknęła pozostawiając śpiącą Ree samą w domu. Jason nie wierzy w to, że jego żona odeszła, ponieważ wie, że za nic w świecie nie zostawiła by córki. Innego zdania jest detektyw sierżant D. D. Warren, której zachowanie męża zaginionej kobiety w ogóle się nie podoba. Jason zamiast pomóc w śledztwie, tylko je utrudnia... Sprawa jest niezwykle skomplikowana, detektyw D. D. Warren musi sprawdzić każdy trop, a czas ucieka..

"Sąsiad" to kolejna część przygód detektyw D. D. Warren. Było to moje drugie spotkanie z autorką i przyznam szczerze, że o wiele bardziej udane niż poprzednie.
"Sąsiad" to thriller ze świetnie skonstruowaną fabułą i wyrazistymi bohaterami, który trzyma w napięciu od pierwszych stron. Lisa Gardner stworzyła niebanalną, mroczną i pełną tajemnic powieść, w której niczego nie jesteśmy pewni. Autorka na każdym kroku wodzi czytelnika za nos, do samego końca nie wiemy, który z bohaterów jest tak naprawdę winny.
Styl autorki jest lekki I przyjemny, nie wprowadza zbędnych opisów, krok po kroku prowadzi czytelnika do rozwiązania zagadki, kawałek po kawałku odkrywając przed nim wszystkie tajemnice.
Książka wciąga niesamowicie, ciężko jest się od niej oderwać, fabuła jest tak dobrze skonstruowana, że czytelnik chce jak najszybciej poznać zakończenie... które mnie osobiście naprawdę zaskoczyło.
Jeżeli macie ochotę na niebanalny thriller, z którym chcielibyście spędzić cały wieczór, to z czystym sumieniem polecam Wam "Sąsiada".

Informacje dodatkowe o Sąsiad:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2011 (data przybliżona)
Dodał/a opinię: Ilona Wolińska

Zobacz opinie o książce Sąsiad

Kup książkę Sąsiad

Powiem tylko raz
Lisa Gardner0
Okładka ksiązki - Powiem tylko raz

Trzy kobiety: policjantka, domniemana morderczyni i dawna ofiara, która teraz pomaga ścigać oprawców. Dwie traumatyczne historie, które łączą się, kiedy...

Godzina zbrodni
Lisa Gardner0
Okładka ksiązki - Godzina zbrodni

Za każdym razem uderza w lecie, podczas fali upałów. Za każdym razem uprowadza dwie ofiary. Za każdym razem zostawia wskazówki, gdzie ich szukać. I za...