Schronisko

Thriller miał być mocny, wstrząsający i trzymający w napięciu, ale czy tak było? No mam wielkie zastrzeżenia, chociaż samą książkę i historię czytało się przyjemnie. Książka dobrze napisana, ale bez tego wielkiego wow i najważniejszego elementu wywołującego gęsią skórkę. Brakowało mi tych emocji, więc dlatego książka jest tylko poprawna, ale nie skreślam jej, bo sama fabuła bardzo mi się podobała. No może oprócz wątku z szachami, bo kompletnie na nich się nie znam i dla mnie to była czarna magia, gdy były momenty opisujące tą grę.
🏠
Narracja przeprowadzona jest z perspektywy trzech osób. Elijaha 12letniego chłopca, zamieszkującego w domku w lesie poza cywilizacją, a swój czas spędzając na bieganiu po lesie i czytaniu. Elisse uzdolnioną szachistkę, która mieszka sama z matką i marzeniem jej jest, wygranie turnieju szachowego. Oraz nadinspektor Maired, która prowadzi sprawę tajemniczego zaginięcia Elissy.
🏠
Historia o porwaniu dziewczynki, przetrzymywaniu jej, znęcaniu się psychicznie i fizycznie wtedy, kiedy nie jest posłuszna. Do samego końca nie wiadomo, kto jest porywaczem. Pierwsza połowa książki zalatywała mi trochę nudą, bo za nim akcja zaczęła się rozkręcać i nabierać tempa, to połowę książki miałam już za sobą. A później już poszło jak z górki, bo w końcu coś zaczęło się dziać. Fakt, że przez całą książkę kombinowałam, jak ona się zakończy dla głównych bohaterów, bo było wiele nieprzewidywalnych momentów i akcji, to z zakończeniem i tak nie trafiłam. Było nieprzewidywalne i dla mnie totalnym zaskoczeniem, za co wielki plus autorowi.
🏠
Autor w książce nawiązuje do baśni o Jasiu i Małgosi, pojawia się w niej mroczny las, chatka złej Baby Jagi, w tym przypadku porywacza, przetrzymującego w nim dziewczynkę. Każda bajka dobrze się kończy, a czy ta się tak zakończy... Musicie przekonać się o tym sami😉

🏠 🏠 🏠 🏠 🏠 🏠 🏠
Chwilę przed udziałem w turnieju szachowym, z parkingu zostaje uprowadzona trzynastoletnia Elissa. Zostaje przykuta łańcuchem do podłogi w piwnicy, w pewnej starej chacie w środku lasu. Warunki tam są tragiczne, jedynie ma przy sobie swój plecak i kilka świec zostawionych przez porywacza. Aby nie zatracić się w smutku, swoją celę porównuje do szachownicy i zaczyna rozmyślać nad tym, co się stało i jak doszło do tego, że jest w takim położeniu, w jakim się znalazła.
Oprócz porywacza, który przychodzi do niej, z czasem zaczyna odwiedzać ją dwunastoletni chłopiec Elijah, który jest bardzo zadowolony z nowej koleżanki i towarzyszki rozmów. Dziewczynka ma nadzieję, że chłopiec ją uratuje i pomoże uciec, ale jest w błędzie..

Informacje dodatkowe o Schronisko:

Zobacz opinie o książce Schronisko

Kup książkę Schronisko

Przypływ
Sam Lloyd0
Okładka ksiązki - Przypływ

Lucy ma wszystko, czego może zapragnąć: piękny dom nad urwiskiem, oddanego męża i dwoje ukochanych dzieci. Jednak pewnego ranka czas staje w miejscu. Rodzinny...