Sekret mojego męża

Jak dobrze znasz swoich najbliższych? Czy wiesz o nich wszystko? I czy wiesz wszystko o sobie samej?

Po raz pierwszy z twórczością Liane Moriarty spotkałam się przy okazji książki „Niedaleko pada jabłko”. Powieść tę wspominam dobrze, choć nie zrobiła ona na mnie większego wrażenia. Za namową jednej z instagramowych koleżanek zdecydowałam się dać kolejną szansę autorce i sięgnęłam po „Sekret mojego męża”.

Cecilia Fitzpatrick ma kochającego męża i trzy córki. Ich życie jest spokojnie i ustatkowane. Pewnego dnia, wśród niepotrzebnych dokumentów na strychu, Cecilia znajduje list od męża, który jest zaadresowany do niej. Każdego dnia Cecilia zastanawia się, co takiego mąż chciał jej przekazać. W końcu decyduje się otworzyć list, a to, co jest w nim zawarte, odmieni nie tylko jej życie, ale również dwóch innych kobiet.

Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się przeczytać tę książkę. To jest naprawdę dobrze skonstruowany thriller, w którym aż kipi od tajemnic i mnóstwa niewiadomych. Liane Moriarty stworzyła powieść, która wciągnęła mnie już od pierwszych stron i chłonęłam kolejne rozdziały, chcąc jak najszybciej dowiedzieć się, jakie tajemnice skrywają bohaterzy powieści. „Sekret mojego męża” zachwyca nie tylko ciekawą, wręcz niebanalną fabułą, która wciąga i intryguje, ale również świetnie wykreowanymi bohaterami — tutaj mam na myśli bardzo dobrze nakreśloną warstwę psychologiczną. Całość jest przedstawiona bardzo realistycznie, czytając, możemy wczuć się w role bohaterów, a tym samym zadać sobie pytanie — co my byśmy zrobili w danej sytuacji. Fabuła tej powieści jest dobrze przemyślana i dopracowana w najmniejszym szczególe, wszystkie wątki tej historii zgrabnie się ze sobą łączą, tworząc tym samym powieść, której nie sposób odłożyć przed poznaniem zakończenia. Największe wrażenie z całej historii robi epilog, który ukazuje nam, jak wiele sytuacji zależnych jest od przypadku.

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji poznać twórczości autorki bądź też wahacie się, od której książki zacząć to z całego serca polecam Wam „Sekret mojego męża”. To doskonała uczta czytelnicza zarówno dla fanów thrillerów, jak również powieści obyczajowych. Polecam!

Informacje dodatkowe o Sekret mojego męża:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-02-10
Tytuł oryginału: The Husband's Secret
Tłumaczenie: Anna Kłosiewicz
Dodał/a opinię: Ilona Wolińska

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Sekret mojego męża

Kup książkę Sekret mojego męża

Miłość i inne obsesje
Liane Moriarty0
Okładka ksiązki - Miłość i inne obsesje

Ellen nie wie, co powiedzieć, gdy podczas jednej z pierwszych randek jej nowy chłopak Patrick wyznaje z zakłopotaniem: „Ktoś mnie nęka”. Poprzednia...

A teraz śpij
Liane Moriarty0
Okładka ksiązki - A teraz śpij

Książka o granicach, które przekraczamy z miłości. O mrocznych obszarach między dobrem a złem i o tym, że każdy z nas może się obsesyjnie zakochać. Ellen...