Sexy bastard (tom 1). Sexy bastard. Hard

Wydawnictwo Kobiece nie zwalnia tempa i nieustannie bombarduje nas elektryzującymi, zmysłowymi i namiętnymi opowieściami pełnymi seksownych bohaterów, którzy pobudzają wyobraźnię niejednej z nas. Osiemnastego sierpnia miała premierę kolejna gorąca książka — Hard Eve Jagger, która rozpoczyna serię Sexy Bastard. Czy jednak okazała się tak gorąca, jak zapowiadano?

Eve Jagger swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła już w liceum, potem kontynuowała ją, będąc na studiach, ale dopiero po jakimś czasie zaczęła myśleć o tym poważnie i stworzyła czterotomową serię Sexy Bastard. Każda część jest poświęcona innemu męskiemu bohaterowi.

Ryder to król nocnego życia w Atlancie. Prowadzi sieć nocnych klubów, a po godzinach rządzi swoim królestwem — podziemnym ringiem. Nie lubi, gdy ktoś zaciąga u niego dług, a potem go nie spłaca, nie lubi też, gdy ktoś jest mu coś winny. Gdy pewien chłopak nie zwraca mu w terminie pieniędzy, postanawia złożyć mu wizytę. W domu zastaje jednak zupełnie kogoś innego — dziewczynę, która od razu wpada mu w oko. Cassie, siostra dłużnika, gdy dowiaduje się o problemach brata, postanawia sama spłacić dług. Zawiera z Ryderem układ. To początek końca, bo co zrobią bohaterowie, gdy wszystkie tajemnice i kłamstwa ujrzą światło dzienne i nie będzie już odwrotu?

Od pierwszych stron czułam, że ta opowieść ma duży potencjał. Nic nie wskazywało na to, że będzie miała skomplikowaną fabułę, więc podeszłam do niej na spokojnie, bez jakichkolwiek oczekiwań. I taką książkę otrzymałam. Spójną, choć nie pozbawioną wad, gdzie głównym wątkiem jest rozwijające się uczucie między Cassie a Ryderem. Nie zabrakło małego zwrotu akcji i pojawienia się czarnego charakteru, który próbował wkroczyć między bohaterów.

Jak na erotyk przystało, w książce nie zabrakło momentów zbliżeń. Sceny erotyczne nie pojawiają się jednak już na samym początku, lecz mniej więcej w połowie historii, choć pożądanie i napięcie między dwójką głównych bohaterów jest zauważalne już od pierwszych chwil. Wszystko to zasługa naprzemiennej narracji, dzięki której mamy możliwość wniknąć do głów postaci i poznać ich myśli oraz zdanie na temat drugiej osoby. Autorka zadbała o to, by sceny tego typu były zróżnicowane, co stanowi niewątpliwy plus tej książki.

Jeżeli chcecie przeczytać historię, w której główni bohaterowie to silne osobowości, koniecznie sięgnijcie po Hard. Już od dawna nie miałam okazji czytać o bohaterce, która byłaby pewna swoich atutów i miała cięty język. A taka właśnie jest Cassie. Pewna siebie, ironiczna, walcząca o swoje, a jednocześnie wrażliwa i skrywająca w sobie wiele sekretów. Podobnie został wykreowany Ryder — z jednej strony zaborczy, drażliwy, pewny siebie, dążący do określonych celów, z drugiej — czuły i opiekuńczy wobec swojej kobiety.

Mama powiedziała mi kiedyś, że gniew i strach są ze sobą związane, że często jesteśmy rozgniewani, ponieważ się boimy. Złość jest naszym sposobem na ukrycie emocji, które czynią nas bezbronnymi, słabymi, obnażonymi. Dzięki złości czujemy, że mamy kontrolę. Nawet wtedy, gdy jej nie mamy.
To, co zaskoczyło mnie szczególnie w tej książce to humor i dialogi bohaterów. Może nie każdego będzie śmieszyć wymiana zdań Cassie i Rydera oraz pozostałych postaci, ale ja co chwilę wybuchałam śmiechem. Zgryźliwości i ironiczne komentarze sprawiały, że na mojej twarzy pojawiał się uśmiech. Hard jest napisane prostym, ale przyjemnym w odbiorze językiem. Eve Jagger ma lekkie pióro, ale zdecydowanie musi jeszcze szlifować swój warsztat, ponieważ widać pewne niedociągnięcia związane z opisywaniem wydarzeń.

Co do samej oprawy graficznej, to z jednej strony okładka nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale z drugiej ma w sobie coś, co od razu przyciąga wzrok. Porównując z okładką zagraniczną, nasza polska podoba mi się znacznie bardziej. Jest prosto, ale schludnie. Czerwony napis dopełnia całość — kolorowy akcent to zdecydowanie dobry pomysł.

Siadam na stołku przykręconym do ścianki przymierzalni, odchylam głowę do tyłu i zamykam oczy, odgradzając się od świata. Instynktowna reakcja - kiedy nie chcemy na coś patrzeć albo wiedzieć, że istnieje, zakrywamy twarz, zasłaniamy widok. I zakładamy, że skoro nie widzimy potwora, potwór nie istnieje. Nie skrzywdzi nas. Nie jest prawdziwy. Ale to nieprawda. Potwór istnieje i nagrał wiadomość.
Jedyny mój zarzut dotyczy długości tej opowieści. Historia, choć ciekawa, wydała mi się zdecydowanie za krótka. Według mnie zabrakło stu, może stu dwudziestu stron, na których autorka skupiłaby się na opisach — nie tylko rozgrywających się wydarzeń, ale również emocji oraz przeżyć wewnętrznych bohaterów, które powinny odgrywać kluczową rolę. Dwieście osiemdziesiąt jeden stron to za mało, by móc w pełni oddać to, co czują bohaterowie. Przez to ma się też wrażenie, że tempo książki było naprawdę szybkie, a my dowiedzieliśmy się naprawdę niewiele.

Choć Hard to debiut, warto się z nim zapoznać. Może stworzyła nieco przewidywalną historię, ale na pewno nie jest ona zła. Jest napisana przyjemnym językiem, a w dodatku czytelnik ma okazję przeczytać opowieść, w której ścierają się dwa silne charaktery. Choć to erotyk, to książka nie obfituje w sceny erotyczne — jest ich zaledwie kilka, a każda z nich jest opisana w zupełnie inny sposób. Jeżeli macie ochotę spędzić miły wieczór z jakąś lekturą, to Hard będzie doskonałym wyborem.

Informacje dodatkowe o Sexy bastard (tom 1). Sexy bastard. Hard:

Kup książkę Sexy bastard (tom 1). Sexy bastard. Hard

Sexy Bastard (#2). Sexy Bastard. Cash
Eve Jagger0
Okładka ksiązki - Sexy Bastard (#2). Sexy Bastard. Cash

Drugi tom ekscytującej serii o niepokornych mężczyznach autorstwa bestsellerowej Eve Jagger Kiedy Cash Gardner widzi kobietę, od razu wie, czego by...

Sexy Bastard (#4). Jackson
Eve Jagger0
Okładka ksiązki - Sexy Bastard (#4). Jackson

Czwarty i ostatni tom kuszącej serii autorstwa Eve Jagger! Jackson jest odnoszącym sukcesy architektem, któremu do szczęścia brakuje tylko idealnej...