SHADOWS HOUSE: TOM 1

W bliżej nieokreślonym miejscu i czasie żyje bogaty ród Shadow, którego członkowie pogrążeni są w aurze tajemniczości. Jest to określenie przekładające się bardzo bezpośrednio na ich stan, bowiem każdy z członków rodziny pokryty jest nieprzeniknioną czernią, która skrywa ich oblicze i uniemożliwia zobaczenie ich twarzy. Tajemniczej arystokracji służą specjalnie stworzone „żywe lalki”, które mają nie tylko dbać o ich potrzeby i zajmować się rezydencją, ale również być doskonałym odbiciem emocji swojego pana/pani. Jedną z nich jest młoda i dopiero rozpoczynająca swoją „służbę” Emiliko. Dziewczyna należąca do panienki Kate stara się szybko uczyć swoich obowiązków, jednak ciągle obawia się, że jest „wadliwa”. Z każdą kolejną chwilą odkrywa ona zarówno sekrety rezydencji, jak i zaczyna rozumieć, że jest inna niż reszta „lalek”.

Pierwszy tom serii posłużył twórcy jako niebywale intrygujące wprowadzenie do wykreowanego świata. Od samego początku historia pokazuje ogromny potencjał, jaki w jej drzemie, stając się mocno nietuzinkowym tworem, którego nie można zaszufladkować w żadnej konkretnej kategorii. Całość opowieści zaczyna się od dość powolnego tempa, pozwalającego na bliższe przyjrzenie się dwójce postaci (Emiliko i Kate) oraz masy tajemnic, jakie wokół nich krążą. Z założenia miało to wywołać u czytelnika ogromną ciekawość i zachęcić go do sięgnięcia po kolejne odsłony mangi. Plan ten został zrealizowany w 100% i treści pokazane z części pierwszej, naprawdę wywołują u odbiorcy przemożną chęć szybkiego poznania co będzie dalej.

Cała recenzja na:

Informacje dodatkowe o SHADOWS HOUSE: TOM 1: