Siedem sióstr

Tom 1 cyklu Siedem Sióstr

Jakże ta powieść jest inna od tych, które ostatnio czytałam. Nie ma w niej przemocy ani zbrodni, nie leje się krew. Przez to obawiałam się trochę, czy dam radę dobrnąć do jej końca. Jednak moję obawy były bezpodstawne, bo książkę wchłonęłam, tak jak inne
To bardzo nastrojowa historia, która przepełniona jest miłością, czasem bolesną ale zawsze miłością. To opowieść o poszukiwaniach przez bohaterki samych siebie.
Na początku powieści poznajemy wszystkie siostry, które zjeżdżają się do domu, z powodu śmierci ich adoptowanego ojca. Oczywiście cały majątek odziedziczyły siostry. Każda z nich otrzymała pośmiertnie list od ojca, w których dziewczęta dostają wskazówki, gdzie mają rozpocząć poszukiwania swojego pochodzenia.
Jako pierwszą poznajemy Maję i jej poszukiwania swojej przeszłości. List ojca powoduje, że dziewczyna wyjeżdża do Rio w Brazylii, pod pomnik potężnego Christo. Tam poznaje przystojnego Brazylijczyka Floriano, który jako historyk pomaga Mai odnaleźć biologiczna rodzinę. Maja jest w posiadaniu listów swojej prababci Izabeli, po której odziedziczyła urodę. Historia jej rodziny rozpoczyna się zatem w 1927. I kończy się z chwilą kiedy Maja poznała historię swojej matki. Pobyt w Brazylii i pogoń za przeszłością, spowodowała, że Maja niepostrzeżenie zakochała się w Floriano. Pomógł jej on nie tylko odnaleźć korzenie, ale także uporządkować teraźniejszość.
Polecam

Informacje dodatkowe o Siedem sióstr:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2017-03-15
ISBN: 978-83-7985-943-6
Tytuł oryginału: The seven sisters
Tłumaczenie: Marzenna Rączkowska, Maria Pstrągowska
Dodał/a opinię: Magdalena Górska

Zobacz opinie o książce Siedem sióstr

Kup książkę Siedem sióstr

Dusza nigdy nie umiera, przechodzi tylko w inny wymiar.

Sztuka powinna być udostępniana wszystkim (...) To dar malarza dla duszy. Obraz, który trzeba ukryć, jest bezwartościowy.

Róża północy
Lucinda Riley0
Okładka ksiązki - Róża północy

Orientalna piękność, dziedzic podupadłej fortuny i kobieta, która chce zabić ich miłość! Sędziwa Hinduska, Anahita Chaval, w dniu swoich setnych urodzin...

Tajemnice zamku
Lucinda Riley0
Okładka ksiązki - Tajemnice zamku

Odszyfrowanie tajemnic przeszłości, jest kluczem do teraźniejszości – zapierająca dech w piersiach o powieść o miłości, wojnie, odpowiedzialności...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;