Siła przetrwania

Przychodzę do Was wieczorową porą z recenzją drugiej części historii o poznańskiej mafii pt. "Siła przetrwania" od Lindy Szańskiej, czyli Agnieszki Lingas-Łoniewskiej i Anny Szafrańskiej.
Ta część jest napisana z perspektywy Diabła, Daniela Rokity, prawej ręki Gabriela, i Ewy, koleżanki Kaliny, i opowiada ich historie. Wszystkich bohaterów poznaliśmy już w pierwszej części, która była skupiona na losach Gabriela "Anioła" i Kaliny. Druga natomiast, opowiada o niełatwym, wręcz koszmarnym dzieciństwie i dorastaniu obydwu bohaterów, o ich drodze do zrozumienia i odnalezienia siebie w pokręconym świecie, którego częścia był Diabeł, a Ewa zaczynała być. Co łączy, a co dzieli tę dwójkę? I czy łączy więcej, niż dzieli?
Z ogromną przyjemnością po raz kolejny odbyłam wirtualny spacer ulicami Poznania i okolic razem z bohaterami książki. Uwielbiam, kiedy akcja dzieje się w scenerii, która znam.
Jeżeli pierwsza część była bardziej niebezpieczna i dramatyczna, to w drugiej mamy więcej zabawnych sytuacji i świetnych tekstów włożonych w usta bohaterów. To przekomarzanie się Anioła i Diabła było rewelacyjne. Doskonale odzwierciedlało skomplikowana relację, która łączyła tych panów. No i postać Klarysy. Ubawilam się.
Oprócz miłosnych perypetii całej czwórki autorki podsycają atmosferę mafijnymi i osobistymi porachunkami, brutalnymi, ale barwnie opisanymi, doprawiając je szczegółami z życia poznańskiego półświatka sprzed lat. Dla mnie jako osoby kojarzącej te historie i miejsca (przypisów czytać nie musiałam) przygoda z bohaterami była niesamowitym przeżyciem. A w połączeniu z doskonałym stylem i warsztatem obydwóch autorek stała się prawdziwa petardą. Chcę więcej i z niecierpliwością czekam na następną część.

Informacje dodatkowe o Siła przetrwania:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2021-04-14
Dodał/a opinię: Anastasiya Adryan

Zobacz opinie o książce Siła przetrwania

Kup książkę Siła przetrwania

Siła honoru
Linda Szańska0
Okładka ksiązki - Siła honoru

Taki debiut nie zdarza się co dzień. Linda Szańska zabiera czytelniczki w świat, który zna od podszewki. W młodości jako kelnerka obsługiwała cynków...

Siła miłości
Linda Szańska0
Okładka ksiązki - Siła miłości

Linda Szańska to efekt współpracy literackiej Agnieszki Lingas-Łoniewskiej i Anny Szafrańskiej - dwóch bestsellerowych autorek i największych specjalistek...