Siła przetrwania

,,Nikt nie rodzi się gangsterem, a poruszania się w tym świecie trzeba się nauczyć, podobnie jak żelaznych zasad, które nimi rządzą. Podjąłeś ryzyko i musiałeś się z nimi liczyć. Bo ten świat nie brał jeńców. Były tylko ofiary. "

,,Siła przetrwania" to duet Agnieszki Lingas Łoniewskiej i Anny Szafrańskiej, dwóch ikon polskiej literatury obyczajowej i w książce, my tego przykład. ,,Siła przetrwania" poturbowała i przemieliła moje serce, swoim realizmem przeniosła mnie do świata brutalnego, gdzie na szacunek trzeba sobie zasłużyć.

Daniel, bądź inaczej Diabeł to prawa ręka bossa poznańskiej mafii. Bezwzględność to jego drugie imię a piekło jest jego domem. Każdy oddech w jego przypadku jest nieustanną walką o swoją pozycję, bo przy bossie nie ma szans na spokojne życie. Przeszłość wciąż powraca, ona nie odeszła, jest w jego duszy dziurą, która nigdy się nie zrośnie.

Ewa urocza, piękna ekspedientka z cukierni. Dobroć bije z jej serca, a dusza krzyczy z bólu. Strach nawiedza ją w każdej minucie, a nadzieja na lepsze jutro nie ma racji bytu, bo ta została jej odebrana już w dzieciństwie.

Diabeł i Ewa to dwie poturbowane dusze, które w świecie mafii, porachunków znaleźli do siebie wspólną drogę, drogę, którą okazała się być kręta i usłana kamieniami. Czy drogowskazy doprowadzą ich do siebie? Czy w świecie bezlitosnej mafii jest szansa na miłość? Tego dowiecie się już z książki.

,, Siła przetrwania" sprawiła, że przeniosłam się na poznańskie ulice! Widziałam wszystko oczami bohaterów i przeżywałam razem z nimi ból z poczucia bezsilność wobec świata, który jest okrutny a w niektórych przypadkach bezlitosny.

Autorki sprawiły, że pokochałam bohaterów, za ich wybory i walkę, jaką każde z nich musiało przeżyć, by być dostatecznie twardym i stawić czoła swoim lękom. Pozostawiły mnie z nadzieją, że w świecie tak okrutnym jest miejsce na miłość, która ma moc!

Książkę zdecydowanie polecam i już czekam na 3 tom!

Informacje dodatkowe o Siła przetrwania:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2021-04-14
Dodał/a opinię: Marta Wiczuk

Zobacz opinie o książce Siła przetrwania

Kup książkę Siła przetrwania

Siła miłości
Linda Szańska0
Okładka ksiązki - Siła miłości

Linda Szańska to efekt współpracy literackiej Agnieszki Lingas-Łoniewskiej i Anny Szafrańskiej - dwóch bestsellerowych autorek i największych specjalistek...

Siła honoru
Linda Szańska0
Okładka ksiązki - Siła honoru

Taki debiut nie zdarza się co dzień. Linda Szańska zabiera czytelniczki w świat, który zna od podszewki. W młodości jako kelnerka obsługiwała cynków...