Siła wewnętrznej wolności

"Siła wewnętrznej wolności" to kolejny poradnik, który szczęśliwie trafił w moje ręce. Jednak nie jest to książka, jakich na rynku już wiele. Ma w sobie dużo więcej realnego życia za sprawą przytoczonych historii.

Mamy tutaj okazję poznać takie osobistości jak Stephen Hawking czy dziewczynę ocalałą z katastrofy lotniczej. Jak to się stało, że udało im się być szczęśliwym pomimo życiowych tragedii? Jak udało im się dotrzeć do swojego wewnętrznego "ja" i być dobrej myśli?

Tak naprawdę w życiu nie chodzi o to, aby myśleć pozytywnie i wierzyć, że czeka mnie tylko to, co najlepsze. Trzeba być przygotowanym na trudne sytuacje, ale akceptować je. I być właśnie dobrej myśli, że nic nie dzieje się bez przyczyny i mogę to przetrwać, dalej cieszyć się życiem i zarażać dobrym słowem innych.

W książce możemy też poznać schemat działania mózgu podczas trudności. Czy zazwyczaj popadamy w depresję, złość a może wypieramy, że zło nas nie dotyczy?
Jak to się stało, że w tak trudnych chwilach ludzie potrafią się podnieść i walczyć o swoje lepsze jutro, choć los rzuca nam kłody pod nogi?

Nie jest to typowy poradnik, w którym naukowe słownictwo przeważa. To tutaj poznasz mnóstwo faktów, ludzi i wydarzeń, w których być może odnajdziesz siebie. Odnajdziesz coś, co pomoże Ci przetrwać trudności, przez które właśnie przechodzisz.

Warto wiedzieć, że większość lęków siedzi w naszej głowie. I tylko my możemy przekuć je w wewnętrzną siłę.
Zdecydowanie polecam! Czytałam z przyjemnością i z ogromnym zaciekawieniem. To nie książka postawiona na teoriach, a realnych ludziach, którzy poradzili sobie lepiej w tych trudnych chwilach, niż na początku sądzili.

Nie bądź niepoprawnym optymistą! Myśl realnie, wyczuwaj zagrożenie, ale pamiętaj! Bądź dobrej myśli i zaufaj, że masz w sobie siłę, która pozwoli Ci przetrwać. Twój los być może jest przesądzony, ale to Ty możesz kierować swoim umysłem i życiową mądrością.

Bardzo polecam. Zdecydowanie inne spojrzenie na życie pełne radości.

Informacje dodatkowe o Siła wewnętrznej wolności:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2020-05-20
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Zuversicht
Dodał/a opinię: Ksebardo

Tagi: bóg Umysł ciało duch

Zobacz opinie o książce Siła wewnętrznej wolności

Kup książkę Siła wewnętrznej wolności

Sztuka leniuchowania. O szczęściu nicnierobienia
Urlich Schnabel0
Okładka ksiązki - Sztuka leniuchowania. O szczęściu nicnierobienia

Kolejna książka z cyklu: o tym trzeba wiedzieć. Nic nie robić bez poczucia winy? Czy to w ogóle jeszcze możliwe? W dzisiejszym świecie, który nam tyle...

Zmierzyć wiarę. Dlaczego wiara przenosi góry i skąd się bierze
Urlich Schnabel0
Okładka ksiązki - Zmierzyć wiarę. Dlaczego wiara przenosi góry i skąd się bierze

Jak rodzi się wiara? Na czym polega jej fenomen? Dlaczego przenosi góry? Wiara jest jak silne lekarstwo: może zadziałać leczniczo albo też wyzwolić katastrofalne...