Siostra nazisty

Czy można sobie wyobrazić coś lepszego, niż wieczór w ulubionym fotelu, pod kocykiem, z zieloną herbatą i dobrą książką w ręku? Jesień jest moją ulubioną porą roku, bo mam więcej czasu i chęci na czytanie.

Ostatnio pochłonęła mnie lektura powieści obyczajowej "Siostra nazisty". Fabuła przeniosła mnie w czasy II wojny światowej. To historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, a takie lubię najbardziej.

Marta, dziewczyna ze Śląska, na imprezie sylwestrowej poznaje przystojnego mężczyznę, który kradnie jej serce. To Niemiec, który do Polski przyjechał w interesach. Młodzi ludzie pragną być razem, na dobre i na złe. Uczucie, które ich połączyło jest mocne, ale czy wszystko przetrwa? Zbliża się wojna, a brat Marty uważa, że nazizm, to fascynująca idea.

Życie pisze najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące scenariusze. A jaki przygotowało dla Marty i Romana?

Przekonajcie się sami.

"Siostra nazisty" to powieść o wielkiej miłości, o trudnych wyborach i podziałach społecznych.

W czasie pokoju ludzie żyją obok siebie i nie wadzą sobie. Starają się żyć w zgodzie i przyjaźni. Jednak wojna wiele zmienia. Okazuje się, że ważne jest, kto jest kim - Polakiem, czy Niemcem. Niechęć narasta.

"Siostra nazisty" to bardzo dobra książka. Jednak sposób prowadzenia narracji był trochę męczący w odbiorze. Zakończenie było ciekawe i wzruszające. Po przeczytaniu powieści mam jednak pewien niedosyt.

To świetna propozycja na jesienny, chłodny wieczór, gdy za oknem kropi deszcz. Wciągająca podróż do przeszłości. Dajcie się porwać tej niezwykłej historii.

Informacje dodatkowe o Siostra nazisty:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2022-07-21
Kategoria: Popularnonaukowe
Dodał/a opinię: Damaczytasama

Tagi: Literaturoznawstwo - dramat

Zobacz opinie o książce Siostra nazisty

Kup książkę Siostra nazisty

Czas zmian
Wiktoria Gische0
Okładka ksiązki -  Czas zmian

My, kobiety, chcemy iść własną drogą! Radość z odzyskania niepodległości powoli przygasa. Wojna odcisnęła piętno na całym społeczeństwie. W tym trudnym...

Rozdzieliło nas życie
Wiktoria Gische0
Okładka ksiązki - Rozdzieliło nas życie

Napisana z dużym rozmachem historia pierwszej miłości rodzącej się w cieniu nazizmu. Sabina Waszut W codzienności pozbawionej zasad miłość jest najlepszym...