Życiowe decyzje

Tom 3 cyklu Kamienica pod Irysami

My, kobiety, chcemy realizować marzenia!

Świat odżywa i życie w Krakowie znowu nabiera tempa. W roku 1921 tragiczna przeszłość powoli staje się nieprzyjemnym wspomnieniem. Jednak nie dla wszystkich.

Nieoczekiwana wiadomość burzy życie Stefanii. Wojna się skończyła, a teraz trzeba zawalczyć o siebie. Czy dziewczyna podejmie właściwą decyzję? A może to los dokona za nią wyboru?

W czasie kiedy Stefania zmaga się z własnymi demonami, Eleonora i Rozalia układają sobie życie u boku mężczyzn, których darzą głębokim uczuciem. I chociaż wydaje się, że wszystko usłane jest różami, na ich drodze do szczęścia pojawiają się problemy.

Nagły powrót, wielka miłość, podła intryga, niespodziewany ślub. I tragiczna śmierć, która odmienia los.

W trzecim tomie sagi ,,Kamienica pod Irysami" nadchodzi pora na uporządkowanie życia i dokonanie właściwych wyborów.

Informacje dodatkowe o Życiowe decyzje:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2021-06-14
ISBN: 9788327719263

Tagi: Literaturoznawstwo - dramat bóg

Kup książkę Życiowe decyzje

Życiowe decyzje - opinie o książce

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2021-08-22,

My, kobiety, chcemy realizować marzenia!
Brzmi pięknie, ale jak to ma się do rzeczywistości?
Czy to co nosimy na naszych plecach pozwala na realizację marzeń?
Co myślicie?

Jeśli jesteście fanami Krakowa i to tego z klimatem międzywojennym to książka powinna Wam się spodobać.
Kolejna odsłona "Kamienicy pod Irysami" i spotkanie z Rozalią, Eleonorą i Stefanią.
W roku 1921 tragiczna przeszłość odchodzi i staje się tylko wspomnieniem, ale czy dla wszystkich.
Nasze dziewczyny układają sobie życie u kochających mężczyzn. Jedna zmaga się ze swoimi demonami.
Chcą być szczęśliwe i iść dalej do przodu. Czy będzie im to dane?
To piękna, bardzo klimatyczna historia o dążeniu do celu, o walce z przeszłością, o walce o swoje szczęście.
Autorka cudownie przenosi nas w klimat starego Krakowa. Liczne opisy i ciekawostki związane z historią miasta to atuty tej książki.
Bohaterki są świetnie wykreowane. Wiedzą czego chcą i pragną do tego dążyć. Mimo, że żyją w ciężkich czasach.
Historia o miłości, romantyźmie i spełnianiu marzeń na tle historycznych wydarzeń. Właśnie to tu znajdziecie.
Pomimo, że jest to trzeci tom nie miałam problemu, aby się w nim odnaleźć i przepaść.

,,ŻYCIOWE DECYZJE"

Wiktoria Gische Wydawnictwo Mando

Wiktoria Gische po raz trzeci zabiera nas do sagi ,,Kamienica pod Irysami". Dacie się skusić na poznanie powieści ,,Życiowe decyzje"?
Nigdy nie byłam w Krakowie. Dzięki autorce miałam możliwość poznania przedwojennego Krakowa. Doskonale odwzorowane tamtejsze czasy.
,,My kobiety, chcemy realizować marzenia". Piękny cytat. Czy nasze bohaterki Eleonora, Stefania i Rozalia spełnią swoje marzenia? Poczytajcie.
W tym tomie dużo się dzieje. Każda z bohaterek stanie przed trudnym wyborem. Czy wybierze dobrze? Czas pokaże. Oczywiście nie brakuje tutaj intryg.
Piękna i wzruszająca powieść, która ściśnie za serce nie jedną kobietę.
Eleonora jest zakochana w Julianie ze wzajemnością, jednak na drodze tej miłości ktoś stoi. Ten ktoś ostro namiesza. Czy mimo przeszkód będą potrafili stworzyć własną rodzinę?
Stefania kocha dwóch mężczyzn. Swojego byłego i zaginionego narzeczonego Mikołaja i obecnego Janka. Nie wie czy ma żyć u boku byłego ukochanego, który odnalazł się ranny, czy wybrać to co podpowiada jej serce, czyli Janka. Trudna decyzja. Niestety nikt jej za nią nie podejmie.
Rozalia najbardziej do nas zbliżona - zaczyna pisać książki. Ma ukochanego, którego nie znosi jej matka. Dlaczego? Eryk jest biedny. Czy mimo sprzeciwu matki będzie razem ze swoim ukochanym? Jaką decyzję ona podejmie.
Ogromne brawa dla Juliana - który mimo przeciwności losu walczył o ukochaną. Eleonora w pełni zasługiwała na jego miłość.
Niektóre intrygi doprowadzą do tragedii. Ten tom jest bardzo emocjonalny. Każda z bohaterek stanie na rozdrożu i to od decyzji jakie podejmie będzie zależało jej życie.
Piękna historia pokazująca siłę kobiet. Mimo problemów trzeba zawsze iść do przodu. Nie poddawać się.
Najbardziej nienawidzę jednej postaci - a mianowicie matki Juliana. Dlaczego? Jak przeczytacie tą powieść sami się przekonacie, że to jest zło wcielone.
Piękne, wzruszające historie splecione w jedną całość. Żałuję, że jeszcze nie przeczytałam poprzednich dwóch tomów. Mam nadzieję, że w końcu je nadrobię. Po tej historii wiem, że autorka Wiktoria Gische jest godna polecenia. Spod jej pióra wyszło cudowne dzieło.
Tylko szkoda, że tak to się skończyło. Moje serce stanęło razem z bohaterami.
Piękna fabuła, dobra akcja, wyśmienite i waleczne bohaterki sprawiają, że ta powieść, a w zasadzie cała saga powinna być obowiązkowo przeczytana.
Z czystym sercem polecam ,,Życiowe decyzje".

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-07-24, Ocena: 5, Przeczytałam,

Trzy kobiety, a każda z nich inna. Dwie szczęśliwie zakochane i jedna, której nakazuje się wyjść za mąż za kogoś, do kogo serce nie bije jednostajnym rytmem. Stefania ma wiele rzeczy na głowie, a jej bliscy wcale niczego nie ułatwiają. Wręcz wymagają, że to ona powinna się dostosować do sytuacji, bo niewiele może zaoferować. Na szczęście to do niej należy ostatnie zdanie. Zatem, czy dostosuje się do sytuacji, czy posłucha słów duszy? Jak ma się kierować w stronę miłość, skoro nigdzie jej nie widać?
Nora i Rozalia. Obie silne, choć wrażliwe kobiety. Po niemałych zawirowaniach będą się starały odnaleźć w miłosnych fantazjach i naprawić podupadające już mury miłości. Niczego nie pragną bardziej jak tego, by z ich zdaniem każdy się liczył. Więc skoro wciąż jest pod górkę, to czy nowy początek będzie dla nich czymś lepszym? Czy od tej chwili ich droga będzie usłana różami, a mężczyźni dopełnią tego szczęścia?
Naprawdę niesamowita książka. Wspaniałe pióro autorki ukazuje nam nawet najzwyklejszą rzecz w cudowny i piękny sposób. Delikatnością ozdabia cały tekst. Można mieć wrażenie, że wraz z postaciami można bujać w obłokach.
Bohaterki to wspaniałe kobiety, które nie boją się wyrażać własnego zdania. Może i z chwilą, kiedy zostają przyparte do muru niezbyt potrafią się bronić, jednak później delikatnie ukierunkowują sytuacje pod swoje ustalenia. Widzą piękno otoczenia i potrafią je docenić. Los zmusza ich do podjęcia naprawdę ważnych decyzji.
Zdumiewał mnie fakt, że niektóre ustalenia musiały podejmować nagle. W momentach, kiedy się tego nie spodziewałam dochodziło do sytuacji, które przeżywałam razem z nimi. Czasami moje zdanie znacznie odbiegało od ich myśli, jednak po czasie potrafiłam je zrozumieć.
Historia choć ze spodziewanym końcem, to jednak wiele stron minie, zanim zbliżymy się do niego i odkryjemy, że tak naprawdę mogłaby powstać część czwarta. Polecam zacząć od części pierwszej, by być bardziej na bieżąco z ich postanowieniami. Miło by było, gdyby autorka dopowiedziała dalsze losy kogoś, na kim skończyła książkę:-)

Oto przed Wami kolejna pie?kna,polska saga ukazuja?ca niełatwe,z?yciowe decyzje i wybory.Historia nasycona wieloma emocjami,barwami,ale przede wszystkim nietuzinkowym klimatem.
Z?YCIOWE DECYZJE Wiktorii Gische @vgische_autor to juz trzeci tom ”Kamienicy pod Irysami”, w kto?rej autorka zafundowała nam ogrom wraz?en?,a takz?e i moc wzruszen?.Ta cze?s?c? z pewnos?cia? nalez?ec? be?dzie do tych chwytaja?c za serce.
7.5/10?
Wojna sie? skon?czyła,z?ycie nabiera tempa a nad Krakowem unosza? sie? ponownie nowe szanse,plany i marzenia.Wreszcie przyszedł czas,by zawalczyc? o swoja? przyszłos?c?,szcze?s?cie i miłos?c?.Z tej szansy postanowiły skorzystac? trzy wyja?tkowe kobiety.Jednak droga prowadza?ca? do tego bezgranicznego szcze?s?cia wcale nie wydaje sie? az? tak usłana ro?z?ami.Czy Rozalia,Eleonora oraz Stefania podejma? włas?nie decyzje?Co szykuje dla nich los?
Z?YCIOWE DECYZJE to pie?kna historia o sile kobiecej determinacji,solidarnos?ci i poda?z?aniu za głosem własnego serca.W tej powies?ci nie zabraknie ro?wniez? wielkich marzen?,bolesnych wyboro?w oraz klimatycznych uje?c?.Bowiem autorce po raz kolejny na jej kartach udało sie? przelac? głe?bie niebanalnych uczuc?,a takz?e w pełni oddac? ten trudy,choc? wyja?tkowy obraz tamtych czaso?w.Dodatkowo autorka serwuje nam tak niespodziewane zwroty akcji,od kto?rych nie sposo?b powstrzymac? wzruszenie.Niejednokrotnie zapieraja? one dech oraz z pewnoscia? chwyca? za serce nie jedna? romantyczną dusze?.
@wydawnictwomando

Czas zmian
Wiktoria Gische0
Okładka ksiązki -  Czas zmian

My, kobiety, chcemy iść własną drogą! Radość z odzyskania niepodległości powoli przygasa. Wojna odcisnęła piętno na całym społeczeństwie. W tym trudnym...

Ostatnie dni beztroski
Wiktoria Gische0
Okładka ksiązki - Ostatnie dni beztroski

Urok pierwszej miłości, niebezpieczny romans i złowroga przyszłość Rok 1933. Uzdolniona artystycznie Estera Kaufmann jest córką właściciela krakowskiego...