Siostra nazisty

Marta przebywa w domu spokojnej starości, gdzie opiekuje się m.in. Monika. Pewnego dnia staruszka zaczyna opowiadać swojej opiekunce historię swojego życia, wracając do chwil szczęśliwych i tych, w których wylała wiele łez.
W młodości Marta zakochała się w Niemcu, niestety nie była to łatwa miłość. Z jednej strony napięte stosunki między Polakami i Niemcami, z drugiej rodzina, która go nie akceptuje. Na dodatek jej brat staje się Nazistą, a w kraju wybucha wojna. Jak potoczą się losy Marty? Czy zawalczy o miłość? Jak przeżyje wojnę?

Lubię książki z motywem drugiej wojny światowej, dlatego z zaciekawieniem podeszłam do czytania. Jak wrażenia? Całkiem pozytywne, historia mi się podobała, a podczas czytania towarzyszyły mi emocje. To historia o niełatwej miłości, czasach, w których nie było łatwo żyć a co dopiero kochać. Akcja wolniejsza, ale ani trochę nie jest to minusem, a wręcz przeciwnie. Czasem lubię sięgać po spokojniejsze pozycje, gdzie akcja nie zasuwa.

Główną bohaterką jest Marta. Poznajemy ją jako kobietę mającą wiele lat, będącą w domu opieki. Jednak podczas jej wspomnień mamy okazję poznać ją również jako osobę młodą, dopiero wkraczającą w dorosłe życie. W obu przypadkach ją polubiłam i z przyjemnością śledziłam jej losy.

„Siostra nazisty” to według mnie ciekawa i wciągająca książka, którą polecam na jesienne wieczory.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Informacje dodatkowe o Siostra nazisty:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2022-07-21
Kategoria: Popularnonaukowe
Dodał/a opinię: Anna Kaczor

Tagi: Literaturoznawstwo - dramat

Zobacz opinie o książce Siostra nazisty

Kup książkę Siostra nazisty

Niespokojne lata
Wiktoria Gische0
Okładka ksiązki - Niespokojne lata

My, kobiety, chcemy całego życia! Początek XX wieku. Eleonora ma wszystko, czego może pragnąć dziewczyna w przedwojennym Krakowie. Uroda, pewność siebie...

Zapach lukrecji
Wiktoria Gische0
Okładka ksiązki - Zapach lukrecji

Druga połowa XIX wieku. Ulice Powiśla. Zakamarki Krakowskiego Przedmieścia. Salony warszawskich kupców i przedsiębiorców. Ciasne pokoiki obskurnych burdeli...