Skorpion

Tom 1 cyklu Prawniczka Camorry

🦂🦂🦂Recenzja🦂🦂🦂

Premiera 16.06.2021

"Skorpion" - Anna Falatyn

Co to była za wspaniała historia mafijna. Jedna z najlepszych jakie do tej pory czytałam. Zauroczyłam się pierwszymi stronami a na samym końcu byłam zakochana po uszy. Premiera była wczoraj a ja już bym chciała przeczytać kolejny tom😈

Lisa, młoda prawniczka, kocha a za razem nienawidzi swojej pracy, a głównie pracodawcy.
Jest na prawdę w tym dobra, umie złamać każdy szyfr czy łamigłówkę.
Piekielnie inteligenta, wymagająca i nie boi się stawiać czoła największym mafiozom. Odwagi i pewności siebie można jej pozazdrościć. Umie sobie dać radę w każdej sytuacji, nawet wtedy kiedy nikt w nią nie wierzy.
Ma także swoje kompleksy i traumy, które czasami dają o sobie znać. Walczy z nimi i nie daje się złamać.

James to mafiozo inny niż wszyscy. Bardzo zaradny, bezwzględny, większości ludzi ma do niego szacunek. Wszystko kalkuluje, umie zbić dobry interes. Jest zimny i zdystansowany ale ma w sobie iskierka dobra. W tym całym bezwzględnym zachowaniu czasami potrafi zachować ludzką postać. Nie należy do ludzi którzy pragną zabijać, on chce być niepokonany ale stosuje inne taktyki. Czasami dobrze poprowadzona rozmowa i manipulacja to klucz do sukcesu.
W swoim życiu nie miał łatwo. Jedna trauma przechodzi w drugą. Aż łza się w oku kręci kiedy to co dopada.

Ich wzajemną relacja zaczyna się barszo późno. Każdy od siebie na początku chce tylko układu i pewnej pomocy. Dopiero z czasem ich na pozór zimne traktowanie zmienia się w coś co głębszego u fascynującego. Zwyczajna rozmowa, dograzanie sobie w tym świecie wydaje się luksusem, a ich na niego stać.

Najlepsze w tej historii jest mafia. Wszystko jest idelanie uwzględnione, opisane. Cały wątek mafijny, różne porachunki, rozmowy nie są potraktowany po macoszemu. Wszystko jest spójną całością, czytelnik może zatopić się w ten dziwny świat. Praktycznie może poczuć oddech mafioza na karku.
Można powiedzieć, że ta książka to w większości mafije sprawy. Czasami miałam wrażenie, że razem z bohaterami uczestniczę w tym wszystkim.
Jestem pod wielkim wrażeniem, jak perfekcyjnie można przestawić nam ten motyw, żeby nas nie nudził tylko jeszcze bardziej w nas ciekawość.
Bohaterowie wykreowani na 6 🥰 Ich życiorysy, charaktery, poglądy i tęgie umysły sprawią, że chce się o nich czyrac więcej i więcej.
Cała fabuła twarzy niesamowicie ciekawą całość. Wiele razy miałam wreszcie strachu i z niepokojem przekręcałam kartki.
Jeśli chodzi o romans to dopiero on się zaczął, a już mam ciarki na sama myśl jak będzie wyglądał gdy się całkiem do siebie przekonają, o ile przeszłość i porachunki na to pozwolą.
Gorąco, gorąco i jeszcze raz gorąco polecam, z całego serduszka. Mafia rządzi w tej historii i robi to na prawdę po mistrzowsku.
@bloody_plan_by_ann bardzo dziękuję za emocjonująco historię, pełna intryg i porachunków. Historię którą nie mogę się nasycić. Oby druga część była szybko, bo moje serce nie wytrzyma długiej rozłąki 🤣
11/10🦂

Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: glinka_54_czyta

Zobacz opinie o książce Skorpion

Kup książkę Skorpion

Nigdy, przenigdy nie możesz ujawnić emocji. Nigdy nie możesz obnosić się z uczuciami. Żadnymi….ani tymi negatywnymi, ani tym bardziej pozytywnymi.

Hazardzista
Anna Falatyn0
Okładka ksiązki - Hazardzista

Finałowy tom fenomenalnej dylogii, którą zapoczątkował Mecenas! Zuzanna i Wojtek próbują nadrobić stracone lata, choć czas, w którym znaleźli się zawodowo...

Prawniczka
Anna Falatyn 0
Okładka ksiązki - Prawniczka

Zaufanie to bezcenna rzecz i mimo niechęci obojga zacznie kiełkować. Po dramatycznych wydarzeniach ostatnich tygodni Lisa próbuje odzyskać spokój i odnaleźć...