Skorpion

Tom 1 cyklu Prawniczka Camorry

Nie powinna ufać komuś, kto pragnie zemsty bardziej niż ona.
Pogrążony w chaosie i korupcji Neapol zainfekowany przez mafię. W tym mieście mieszka Lisa - młoda prawniczka, która właśnie przegrała sprawę o gwałt. Nie wybroniła syna bardzo wpływowego człowieka. Już wie, co może ją za to spotkać.
Jednak zamiast się ukryć i wycofać, kobieta próbuje znaleźć odpowiedź na nurtujące ją od dawna pytanie: co się stało z jej ojcem? Przypadkowo znajduje notatnik, a w nim zapiski, które tylko na pozór nic nie znaczą.
Tropy prowadzą ją prosto do Jamesa Morettiego, włoskiego miliardera i przedsiębiorcy, nieoficjalnie szefa najpotężniejszej rodziny mafijnej w Kampanii. Władza i pieniądze czynią go nietykalnym, mimo to mężczyzna czuje zaciskającą się na gardle pętlę.
Lisa i James zawierają układ. Oboje mogą wiele zyskać albo wszystko stracić. Jednak zaufanie to ostatnia rzecz, którą mogą sobie wzajemnie zaoferować.

Informacje dodatkowe o Skorpion:

Skorpion - opinie o książce

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2022-06-01, Ocena: 6, Przeczytałam,

Zawsze jak przeczytam świetną książkę, a później dowiaduję się, że jest to debiut, nie potrafię wyjść z podziwu. Nie było inaczej w przypadku "Skorpiona" Anny Falatyn. Nawet nie czytałam opisu, okładka za wiele nie mówiła, a co dopiero sam tytuł. Wiele pozytywnych opinii skłoniło mnie, by zakupić tę książkę. Czy żałuję? Absolutnie nie, wręcz przeciwnie, cieszę się, że trafiłam na cykl "Prawniczki Camorry".
On - włoski miliarder i przedsiębiorca, który trzęsie Neapolem. Ona - prawniczka, której kariera wisi na włosku i szuka prawdy na temat śmierci ojca. Drogi kobiety i mężczyzny przecinają się i zawierają układ, na którym oboje mogą skorzystać.
Można by napisać, że to zwykły romans mafijny, ale nie, to coś więcej. Autorka wprowadza czytelnika w świat mafii, pokazuje dobre i złe strony Neapolu, który dla zwykłych turystów jest miejscem wartym zobaczenia, czaruje, jednak jego mieszkańcy znają o nim prawdę. Tę brzydką i niebezpieczną. Miasto kontrastów, których nie widać na gołe oko.
Bohaterowie to z pozoru partnerzy idealni. Lisa jest młodą, piękną kobietą, która wie czego chce. Żyje na dobrym poziomie, a niejednego mężczyznę zawstydziłaby swoim wyglądem i urokiem. James natomiast uchodzi za twardziela, który bez skrupułów bierze to, co chce. Odbiera życie i je daruje. Można by powiedzieć, że bawi się w Boga i może za wiele się nie mylę. Jednak w świecie mafii zasady są twarde i niepodważalne. Jeśli wstąpisz na drogę Camorry, już z niej nie zejdziesz...
Autorka stworzyła bohaterów z krwi i kości, którzy mimo zewnętrznej siły, twardej skorupy, w środku są jak najbardziej "żywi" i nie tak obojętni na wszystko, co się dzieje dookoła. Przeżywają trudne momenty, a my razem z nimi. Wstrzymujemy oddech, kiedy pistolet jest wymierzony w ich stronę.
Przy "Skorpionie" towarzyszyło mi mnóstwo emocji takich jak ekscytacja, podziw, dawałam im wiele kredytów zaufania, ale również bywałam wkurzona, oburzona, budził się lęk, który ciężko wytłumaczyć.
Jeśli jest ktoś, kto nie czytał tej książki, a lubi historie z mafią, to jest to lektura obowiązkowa. Ja przepadłam w tym chaosie i będę dobrze wspominać tę neapolską przygodę.

🧡🦂🧡RECENZJA🧡🦂🧡

„Nigdy, przenigdy nie możesz ujawnić emocji. Nigdy nie możesz obnosić się z uczuciami. Żadnymi….ani tymi negatywnymi, ani tym bardziej pozytywnymi.”

Lisa Davis prawniczka, która mimo swoich prawych przekonań, do pewnego momentu, była na usługach, mało krystalicznych ludzi. Nie wybraniając jednego z nich, prawdopodobnie podpisała na siebie wyrok.
Teraz jest dla nich wrogiem, mając pewne materiały, które na bank nie doprowadzą jej do niczego dobrego.

James Moretti pan życia i śmierci , miliarder sprawnie żonglujący legalnymi i nielegalnymi mafijnymi interesami.
Łączy ich przeszłości i jedna osoba, która, tym co po sobie zostawiła, może pomóc im zemścić się, a także doprowadzić do ludzi odpowiedzialnych za stratę ich bliskich. Muszą jednak zawrzeć układ, bez względu na otoczenie i konsekwencje.
Początki ich przedziwnej relacji są dla Lisy, wręcz nie do przyjęcie, ale powoli odkrywa mroczną duszę tego dziwnego mężczyzny i co raz częściej budzi się w nich wzajemna fascynacja. W międzyczasie dzieje się wiele złego, a wejście do samego centrum mafijnych rozgrywek może być dla niej, albo ratunkiem albo jej pewnym końcem.
Czy będą w stanie sobie zaufać?
Czy uda im się wspólnymi siłami odkryć brutalną prawdę?

Do czego doprowadzić może ta dziwna relacja? Zdradzę Wam jedno, w tej części na pewno o tym się nie przekonamy. Bo zakończenie jest dalekie od wyjaśnienia nurtujących nas i głównych bohaterów spraw, a wręcz zostawia nas z kolejnymi przerażającymi zagadkami.
Ta książka jest inna niż wszystkie mafijne, które do tej pory czytałam. Po pierwsze, wymaga dużego skupienia i zagłębienia się we wszystkie występujące postacie.

Multum informacji jaką przekazuje nam autorka na temat „tego świata”, dowodzi o znajomosci tematu i świetnego przygotowania do tej historii. Mamy władzę, luksus, seks, ale też bezwzględny świat, którym niezaprzeczalnie mogą rządzić tylko najtwardsi.

Choć w tym świecie ostry seks jest na porządku dziennym, dla mnie było go ciut za mało, ale niektóre pikantne sceny swietnie wkomponowywały się
w całość, natomiast niektóre przerażały i szokowały.

Główni bohaterowie bardzo mi się spodobali, choć mimo tej dziwnej relacji, niezaprzeczalnej chemii i tego seksualnego napięcia między nimi, widać, że w tym układzie chodzi o coś znacznie więcej.

Pięknie dziękuję wydawnictwu i autorce za możliwość przeczytania i zrecenzowania tej książki.

Muszę przyznać, że chwilami czuję się jak narkoman. Tak wiele razy już mówiłam i zarzekałam się, że odpocznę od powieści mafijnych, że czas, by zrobić sobie z nimi przerwę, że czas złapać oddech z czymś lekkim. No i moje „postanowienie” okazało się być oczywiście nie prawdziwe, bo zaraz po tym zabrałam na podróż do Krakowa „Skorpiona”, który właśnie jest romansem mafijnym. I nie, zupełnie nie żałuję, że tak właśnie zadziałałam!

Lisa to młoda pani prawnik, której życie układa się doskonale, aż do sprawy o gwałt, w której broni syna wpływowego człowieka – i przegrywa. Jak się okazuje, porażka rozpoczyna jej walkę o życie i codzienność, a jedynym sprzymierzeńcem okazuje się być James Moretti, groźny mafioso, który równie jak i ona ma do stracenia lub zyskania wszystko. Czy spotkanie tych dwojga i zaufanie, jakim muszą się obdarzyć, pozwolą na powrót do „normalności”?

Nie jestem fanką długich opisów. O dziwo, przy tej powieści, nie dostawałam apopleksji przy ich czytaniu, wręcz przeciwnie — ich rozbudowana konstrukcja pozwalała dokładniej poznać i zbliżyć się do bohaterów, z których najbardziej odpowiada mi sam James. Zupełnie podoba mi się, że postacie tak po prawdzie mają na szali swoje życie, a ich codzienność okazuje się walką niemalże o każdy oddech. Takie debiuty są naprawdę warte, każdej spędzonej z nimi chwili. Powieść napisana jest składnie, konkretnie i sensownie, co dla mnie (przy tej ilości czytanej literatury mafijnej) jest bardzo ważne. Mamy niebezpiecznych ludzi, mamy romans, mamy tajemnicę. Doskonale wczuwam się w taki klimat, mimo iż 3/4 społeczeństwa, uważa już ten temat za mocno oklepany.

Historia niesamowicie wciąga, czyta się raz-dwa, a Autorka pokazała nie tylko swój dopracowany styl prowadzenia powieści, ale i zaskoczyła mnie równo zakończeniem, które pozostawia nieodkryte karty jak i przysłowiowe „tak się nie robi!”. Jestem zadowolona, że to właśnie „Skorpion” pojechał ze mną do Krakowa i pozwolił spędzić ze sobą czas. Zdecydowanie czekam na kontynuację. W końcu nadal nie do końca wiem, co wydarzy się dalej i liczę, że pani Anna, ponownie da popis swoimi umiejętnościami pisarskimi w drugim tomie.

Avatar użytkownika - blondeside
blondeside
Przeczytane:2021-07-31, Ocena: 5, Przeczytałem,

Neapol to nie baśniowa kraina. Korupcja, narkotyki, kosmiczne sumy. Jest też mafia, z którą lepiej nie zaczynać...
...a w taki układ z najpotężniejszym jej szefem weszła Lisa.
Kobieta jest młodą prawniczką, która po odniesionej na sali rozpraw porażce, wpada w kłopoty. Nie udało jej się wybronić syna pewnego bardzo wpływowego człowieka i tym samymym wydała na siebie, a właściwie na swoją karierę wyrok.
Problemy w pracy to nie jedyne, co spędza prawniczce sen z powiek, bowiem postanawia rozwiązać zagadkę podejrzanej śmierci jej ojca.
Prywatne śledztwo doprowadza ją do samego szefa mafii, niebezpiecznego i bezwzględnego Jamesa Morettiego.
Miliarder, który nie wie co to lęk, a z życia czerpie pełnymi garściami. Pieniądze, chętne kobiety, które zabiegają o jego względy, alkohol i narkotyki w nieograniczonej ilości... Jednak Moretti też ma swoje prywatne demony, które nie pozwalają mu spać. Aby uporać się ze swoimi problemami mężczyzna potrzebuje pomocy Lisy, tak samo jak ona jego.
Prosty układ, coś za coś. Czy to się uda?
Cóż to była za emocjonująca lektura!
"Skorpion" to pierwszy tom nowej serii i od razu Wam powiem jedno - nie mogę doczekać się następnej!
Szczerze przyznam, że jest to pierwszy romans mafijny, który zrobił na mnie tak wielkie wrażenie. Po przeczytaniu, miałam ochotę krzyknąć "o cholera, co to było?!" A była to świetna historia!
Na świat mafijnych porachunków w książkach trafiałam już wielokrotnie. Jednak tym razem odebrałam go zupełnie inaczej. Autorka bardzo dokładnie przedstawiła obraz mafii, całej rodziny mafijnej głównego bohatera, wszelkich więzów rodzinnych i tego jak wielka jest ich waga.
W książce znajdziemy brutalne opisy, które przyprawią o gesią skórkę, ale też trafimy na momenty naprawdę smutne, są to m.in. wspomnienia bohaterów, które wracają do nich ze zdwojoną siłą.
Skoro mowa o bohaterah, to jestem zachwycona - szczególnie postacią Morettiego. Na takiego gościa właśnie liczyłam, gdy zasiadałam do lektury! Podobała mi się w nim ta jego brutalność, władza, to że sam ustala zasady, że stąpa po cienkiej granicy życia i śmierci. Jednak gdzieś w środku tego wypranego z emocji faceta, jest namiastka człowieczeństwa.
Z kolei Lisa to silna kobieca postać, która wykazała się odwagą - wielokrotnie. Jednak ma też swoje słabości, a one w pewnym momencie biorą górę.
Książka została napisana w bardzo przystępnym dla czytelnika stylu. Autorka wykazała się lekkim piórem, co w połączeniu ze znakomicie poprowadzoną akcją i ciekawymi bohaterami tworzy lekturę godną polecenia!
Wiele oczekiwałam od tej książki i nie zawiodłam się, z przyjemnością sięgnę po ciąg dalszy tej historii.

Kolejna książka, kolejny debiut jakich u mnie ostatnio gości sporo i kolejna książka mafijna 🙂 jak tym razem było? Czy książka choć troszeczkę mi się spodobała? Owszem, spodobała i to nie troszeczkę a bardzo. Autorka ma bardzo przyjemny styl pisania, a jej debiut jakim jest "Skorpion" to zdecydowanie dobra, mafijna lektura! Pełna intryg i emocji!

Czytając tą książkę czujemy jak wielką pracę włożyła autorka w stworzenie, po pierwsze bohaterów. Postacie te są bardzo nixcno wykreowane. Ich mocne charaktery biją z każdego wypowiedzianego przez nich zdania, z każdej sytuacji w jakiej się znaleźli. Niemniej uważam, że to przede wszystkim fabuła tutaj zasługuje na ogromne oklaski, gdyż nie dość, że jest ona bardzo dobrze napisana to przede wszystkim jest ona bardzo złożona. Autorka nie skupia się na jednej akcji, ciągnąc ją przez całą książkę, ale umiejętnie łączy różne wątki, które ostatecznie dają nam świetną powieść! Za taki debiut to tylko pogratulować i z niecierpliwością czekać na ciąg dalszy. 🙂

Avatar użytkownika - czytasylwia
czytasylwia
Przeczytane:2021-07-25,

„Skorpion” – Anna Falatyn

Lisa – prawniczka, która z jednej strony kocha a z drugiej nienawidzi swojej pracy. Jest piekielnie dobra w tym co robi. Pewnego razu przegrywa sprawę o gwałt, nie udało się jej wybronić syna wpływowego człowieka. Dodatkowo sen z powiek spędza jej morderstwo ojca. Przez przypadek odnajduje notatnik z zapiskami, które są wskazówkami i prowadzą ją do włoskiego miliardera.

James Moretti stoi na czele jednej z rodzin mafijnych. Władza i pieniądze dają mu nietykalność. Każdy się go boi i nikt nie zamierza się mu sprzeciwić.

Lisa i James zawierają miedzą sobą pewien pakt. Obydwoje chcą odszukać zabójcę ich najbliższych. Czy będą w stanie sobie zaufać? Czy uda im się odkryć prawdę?

„Chcesz czy nie, jestem teraz twoją jedyną szansą na przeżycie. Twój wybór, ja albo śmierć…”

Historia pełna mroku, tajemnic i tragedii z przeszłości, która wpłynęła i ukształtowała naszych bohaterów na takie a nie inne osoby. Bardzo przemyślana fabuła. Mamy tu dwa odmienne światy – z jednej strony walka z prawem a drugi życie mafii, całość bardzo ciekawa i wciągająca.

Autorka porusza bardzo trudne i zarazem ważne tematy. Opowiada, że nie każdy z nas akceptuje samego siebie, nie zawsze wierzy w swoje umiejętności, czasami inni maja nas za nieudacznika. Czy aby na pewno tak jest? A może to zazdrość, która zaślepia drugiego człowieka, który nawet nie wie ile wyrządza krzywdy drugiej osobie.
Kolejny temat – gwałt. Jak radzi sobie kobieta w takiej sytuacji. Czy będzie w stanie komukolwiek o tym opowiedzieć, czy braknie jej odwagi i ze wszystkim zostanie sama.

Neapol – opisany jest w takim sposób, że czytelnik może się poczuć, że sam krąży po danych dzielnicach i że wraz z bohaterami przemieszcza się z miejsca na miejsce. „Pogrążona w chaosie i korupcji Neapol zainfekowany przez mafię”.

Kolejny świetny debiut tego roku! Czyta się z zapartym tchem. Ja już czekam na kolejną część. A Wam polecam bardzo! ❤️

Historia Lisy, prawniczki i Jamesa, niebezpiecznego faceta, których połączył wspólny cel. Zawierają układ, tylko czy będzie on korzystny dla obu stron?
Świetnie wykreowane bohaterowie, którzy nie są ani tylko dobrzy, ani tylko źli. Dużo mafii i niebezpiecznych sytuacji z nutka romansu i miłości. Wiele się dzieje, co powoduje, że nie da się od tej książki oderwać.
A zakończenie niczego nie wyjaśnia, a jeszcze tylko dodaje więcej pytań.
Świetnie napisany debiut. Jedynie do czego mogę się doczepić to niektóre sytuację, które trochę wyhamowywały akcje.
Wam polecam poznać tą historię, bo warto. A mi nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejny tom

Avatar użytkownika - martakarnacewicz
martakarnacewicz
Przeczytane:2021-07-04,

"Kiedy w końcu udało jej się dobiec do stacji metra, była cała mokra i ledwo trzymała się na nogach. Rozejrzała się z niepokojem, ale nikt za nią nie szedł. Udając, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, wsiadła do pierwszego metra, jakie przyjechało. Nieważne dokąd, oby jak najdalej. Wtopiła się w tłum turystów chcąc uniknąć spojrzeń. Skupiona na sobie, nie zauważyła, że z samego końca pojazdu, spod ciemnego kaptura, przyglądał się jej młody mężczyzna."

To najbardziej wiarygodna i rzeczowa książka o mafii jaką do tej pory czytałam. Wszystko tutaj począwszy od fabuły, przez opisy Neapolu, na bohaterach skończywszy, jest tak prawdziwe, że ma się wrażenie wręcz fizycznego udziału w wydarzeniach. Akcja rozwija się powoli, poznajemy świat Camorry i uczymy się jak ona funkcjonuje, ta książka to bardziej kryminał niż romans, tu uczucia nie są osią wydarzeń, chyba że mamy na myśli zemstę. Poza tym wydaje mi się, że to pierwsza, tego typu pozycja gatunku, którą śmiało można polecić też panom.

Ogromne pozytywne zaskoczenie i niedosyt, ponieważ czekam na więcej.

,,Raz jestem katem, raz zbawcą. Wrogiem i przyjacielem. Daję możliwości i je zabieram, karzę i nagradzam. Mogę dać życie, ale i jedną kulą przynieść śmierć. Mogę coś stworzyć, ale również zniszczyć"

"Skorpion"Anny Falatyn zabrał mnie do Neapolu gdzie nadzieja na lepsze jutro umiera z każdą mijającą sekundą, a życie toczy się w pustostanach, gdzie prawo nie istnieje, bo to nic innego jak Scampia.

Lisa to tryskająca pewnością siebie dwudzistodziewięcioletnia prawniczka. Jej czekoladowe oczy i figura modelki sprawiają, że wszyscy jedzą jej z ręki, lecz nie w ostatniej sprawie, gdzie przegrana jest największą porażką, już od teraz jej życie stało się ,,(..)więzieniem, pułapką, z której pozornie nie było wyjścia, a ona zdała sobie z tego sprawę zdecydowanie za późno"

James Moretti to najpotężniejszy przedsiębiorca, to on rządzi światem podziemnych interesów, to on jest głową największej rodziny mafijnej w Kampanii i to jego boją się wszyscy! Twarda ręka do interesów znakomicie oddaje jego charakter, który nie pozostawia złudzeń, dlaczego to właśnie James jest na szczycie. Jego urok osobisty sprawia, że nie ma kobiety, która przeszłaby koło niego obojętnie. To właśnie on jest głównym bohaterem niegrzecznych snów kobiet!

Lise i James to dwa różne światy, które zderzyły się ze sobą w najmniej oczekiwanym momencie. Uczucia są dla nich obce, a pożądanie to jedynie moment zapomnienia na który nie mogą sobie pozwolić, bo to oznacza słabość.

Co połączy tych dwoje? Czy będą w stanie się dogadać ? Czy możliwe jest, że ich historie mają wspólne korzenie? Tego wszystkiego dowiecie się z książki.

Autorka zabiera nas w podróż do Neapolu, i to sformułowanie wcale nie jest nad wyraz. Dzięki ulokowaniu fabuły w istniejących lokacjach czytelnik może podążać w ślad za bohaterami. Nie raz otwierałam sobie Google wpisywałam konkretną dzielnicę i sprawdzałam jak wygląda, w rzeczywistości. Dzięki opisom autorki wszystko zgadzało się punkt w punkt. Neapol to miasto mafii. Miasto Camorry. I to tej prawdziwej Camorry, o której słyszymy w wiadomościach i czytamy w gazetach. Chyba nikt nie będzie mógł powiedzieć, że mafia jest tylko tłem, bo tutaj żyje własnym życiem, jest prawdziwa, realna, namacalna. Autorka przedstawiła mechanizmy funkcjonowania, schematy działania, dzięki temu czytelnik doskonale rozumie, z kim ma do czynienia.

Wydarzenia fikcyjne mieszają się z faktami i to mi pozostało to ocenić, co jest fikcja literacka a co prawdą. A mafia to nie tylko panowie w garniturach Armaniego popijając drinki, za sznurki pociągają persony na najwyższych państwowych stanowiskach, uświadamiając nas, jak niewiele wiemy o otaczającym nas świecie. Zagadka goni zagadkę. Odkrycie jednej tajemnicy pociąga za sobą inne.

Autorka tak zamotała mnie, że na końcu już sama nie wiem, czy właśnie przeczytałam książkę, czy wróciłam ze spotkania z bossami klanów Camorry lub brałam udział w przerzucie broni.

Zbliżając się ku końcowi, dostałam od autorki emocjonalne kopniaki z każdej możliwej strony. Po chwili następuje lekkie wyciszenie, pozorna stabilizacja, żeby końcówka ponownie wywróciła wszystko do góry nogami. Cóż mogę powiedzieć... obraz jednego z bohaterów, który wykreowałam sobie w czasie trwania powieści, ulega diametralnie zmianie. Rozdziera serce, miażdży, wprowadza może nawet lekkie współczucie. Tak wiele się zmienia. Chociaż patrząc na całą powieść, autorka w kolejnych częściach może jeszcze wielokrotnie zaskoczyć i mam przeczucie, że to nie jest jeszcze jej szczyt możliwości i zakręcenia czytelnikiem.

Pytanie, czy polecam książkę? Odpowiedź jest jedna zdecydowanie, jest to pozycja obowiązkowa dla każdego czytelnika, ja jestem w wielkim szoku i nie dowierzam, że to jest debiut!!! Polecam.

Avatar użytkownika - glinka_54_czyta
glinka_54_czyta
Przeczytane:2021-06-20,

🦂🦂🦂Recenzja🦂🦂🦂

Premiera 16.06.2021

"Skorpion" - Anna Falatyn

Co to była za wspaniała historia mafijna. Jedna z najlepszych jakie do tej pory czytałam. Zauroczyłam się pierwszymi stronami a na samym końcu byłam zakochana po uszy. Premiera była wczoraj a ja już bym chciała przeczytać kolejny tom😈

Lisa, młoda prawniczka, kocha a za razem nienawidzi swojej pracy, a głównie pracodawcy.
Jest na prawdę w tym dobra, umie złamać każdy szyfr czy łamigłówkę.
Piekielnie inteligenta, wymagająca i nie boi się stawiać czoła największym mafiozom. Odwagi i pewności siebie można jej pozazdrościć. Umie sobie dać radę w każdej sytuacji, nawet wtedy kiedy nikt w nią nie wierzy.
Ma także swoje kompleksy i traumy, które czasami dają o sobie znać. Walczy z nimi i nie daje się złamać.

James to mafiozo inny niż wszyscy. Bardzo zaradny, bezwzględny, większości ludzi ma do niego szacunek. Wszystko kalkuluje, umie zbić dobry interes. Jest zimny i zdystansowany ale ma w sobie iskierka dobra. W tym całym bezwzględnym zachowaniu czasami potrafi zachować ludzką postać. Nie należy do ludzi którzy pragną zabijać, on chce być niepokonany ale stosuje inne taktyki. Czasami dobrze poprowadzona rozmowa i manipulacja to klucz do sukcesu.
W swoim życiu nie miał łatwo. Jedna trauma przechodzi w drugą. Aż łza się w oku kręci kiedy to co dopada.

Ich wzajemną relacja zaczyna się barszo późno. Każdy od siebie na początku chce tylko układu i pewnej pomocy. Dopiero z czasem ich na pozór zimne traktowanie zmienia się w coś co głębszego u fascynującego. Zwyczajna rozmowa, dograzanie sobie w tym świecie wydaje się luksusem, a ich na niego stać.

Najlepsze w tej historii jest mafia. Wszystko jest idelanie uwzględnione, opisane. Cały wątek mafijny, różne porachunki, rozmowy nie są potraktowany po macoszemu. Wszystko jest spójną całością, czytelnik może zatopić się w ten dziwny świat. Praktycznie może poczuć oddech mafioza na karku.
Można powiedzieć, że ta książka to w większości mafije sprawy. Czasami miałam wrażenie, że razem z bohaterami uczestniczę w tym wszystkim.
Jestem pod wielkim wrażeniem, jak perfekcyjnie można przestawić nam ten motyw, żeby nas nie nudził tylko jeszcze bardziej w nas ciekawość.
Bohaterowie wykreowani na 6 🥰 Ich życiorysy, charaktery, poglądy i tęgie umysły sprawią, że chce się o nich czyrac więcej i więcej.
Cała fabuła twarzy niesamowicie ciekawą całość. Wiele razy miałam wreszcie strachu i z niepokojem przekręcałam kartki.
Jeśli chodzi o romans to dopiero on się zaczął, a już mam ciarki na sama myśl jak będzie wyglądał gdy się całkiem do siebie przekonają, o ile przeszłość i porachunki na to pozwolą.
Gorąco, gorąco i jeszcze raz gorąco polecam, z całego serduszka. Mafia rządzi w tej historii i robi to na prawdę po mistrzowsku.
@bloody_plan_by_ann bardzo dziękuję za emocjonująco historię, pełna intryg i porachunków. Historię którą nie mogę się nasycić. Oby druga część była szybko, bo moje serce nie wytrzyma długiej rozłąki 🤣
11/10🦂

Avatar użytkownika - Jadzka_czyta
Jadzka_czyta
Przeczytane:2021-06-20,

Jaki był Skorpion?
Inny, dopracowany w 100% - myślę, że to odpowiednie słowa na określenie tej pozycji. Na dodatek autorka nie idzie utartym schematem. Nie znajdziemy tu aranżowanego małżeństwa, ponieważ pierwsze skrzypce gra tu piękna, inteligentna pani prawnik. Jednak znajdziemy tu mafię, dużo mafii. Tej z krwi i kości, która aż trzęsie Neapolem, brutalnej i bezwzględnej. Znajdziemy tu również mocno poturbowanych, głośnych bohaterów i świetnie wykreowanych pobocznych. Świat, w jakim obracają się nasi bohaterowie, jest brudny, pełen niewyjaśnionych morderstw i piętrzących się tajemnic i choć jest on bezwzględny i niebezpieczny, to jest wart poznania.
Lisa jest piękną, pewną siebie prawniczką.
James Moretti to głowa największej rodzinnej mafii w Kampanii.
Pewnego dnia ich drogi się przecinają, jednak czy będą w stanie sobie zaufać, dogadać się?
Na wstępie pragnę zaznaczyć, że powieść ta ma dość długi wstęp, ale uwierzcie mi, jest on w pełni uzasadniony." Skorpion" to książka w pełni dopracowana. Autorka zabrała nas w podróż do Neapolu, miasta, w którym rządzi Camorra. Świata, w którym prawdziwe prawo nie ma prawa istnieć, a liczne machlojki są na porządku dziennym. Tej książce towarzyszy jedna wielka niewiadoma, ponieważ jest to pozycja kompletnie nieprzewidywalna. Wymaga od nas całkowitego skupienia, oddania. Akcja może nie będzie jak szalona, ale toczy się na wielu płaszczyznach. Dzieje się tu sporo, jednak wszystko ma swój cel, jaki? Dowiecie się tego z książki. Pojawia się tu również sporo bohaterów pobocznych, ale każdemu z nich jest idealnym dopełnieniem tej lektury, każdy z nich ją scala. Kolejnym, równie ważnym plusem jest styl pisania autorki, który jest lekki i przyjemny. Świetnie poprowadzona, zawiła fabuła sprawia, że czytanie staje się jeszcze przyjemniejsze. Zarówno dialogi, jak i opisy momentami nadawały dramatyzmu, a zakończenie przyprawiło mnie o zawał! No bo jak mogło się zakończyć w takim momencie, no jak?! Na uznanie zasługuje również świetnie przeprowadzony reaserch, dzięki temu Neapol był opisany tak wizualnie!
Ja jestem zachwycona tym debiutem, a uwierzcie mi, gdybym nie wiedziała, że to debiut to bym się wykłócała, że to nie prawda.

"Skorpion" to pierwszy tom serii "Prawniczka Camorry" oraz zarazem debiut literacki Anny Falatyn, której pozostałe publikacje niewchodzące w skład tej serii doskonale znam i uwielbiam. Już przy okazji lektury "Mecenasa" podjęłam decyzję o przeczytaniu w niedalekiej przyszłości wcześniejszych książek autorki, dlatego nie wahałam się ani chwili i zgłosiłam się do wzięcia udziału w booktourze organizowanym przez @livrocat, gdy tylko zobaczyłam, że to właśnie "Skorpion" będzie tą wędrującą książką. Czy w mojej ocenie debiut Anny Falatyn był równie świetny, jak inne dzieła autorki? Już spieszę z wyjaśnieniem.

Główną bohaterką historii jest Lisa -- młoda prawniczka, która poznajemy w momencie, gdy przegrywa sprawę o gwałt. Dziewczynie nie udało się wybronić syna jednego z wpływowych ludzi w Neapolu, ale w głębi duszy zgadza się z zasądzonym wyrokiem. Nawet, pomimo że ma świadomość, iż jej porażka zostanie bardzo źle odebrana przez pracodawcę. Czy rodzina skazanego będzie chciała za wszelką cenę uprzykrzyć życie prawniczce?

Jedno jest pewne. W tym mafijnym świecie zemsta najlepiej smakuje na zimno. Czy zatem Lisa otrzyma cios w najbardziej niespodziewanym momencie? Tego nie zdradzę, ale mogę zapewnić, że gdy kobieta odkryje tajemnicze zapiski swojego ojca oraz trafi na celownik Jamesa Morettiego, włoskiego miliardera i przedsiębiorcy, a nieoficjalnie szefa najpotężniejszej rodziny mafijnej w Kampanii zrobi się naprawdę gorąco. Czy Lisa oprze się przystojnemu Morettiemu? Czy wspólnie uda im się dowieść, że śmierć ojca dziewczyny nie była przypadkowa? Co stanie się, kiedy na jaw zaczną wychodzić kolejne rewelacje? Po odpowiedzi na te pytania odsyłam Was do lektury.

Muszę przyznać, że "Skorpion" jako debiut literacki wypadł całkiem dobrze. Myślę, że gdyby była to faktycznie moja pierwsza książka autorki, byłabym zachwycona. Miałam już jednak okazję zapoznać się z jej późniejszymi dziełami, więc wiem, że zdecydowanie stać ją na więcej, stąd moja ocena.

Z początku miałam mały problem, żeby wgryźć się w historię, ale w miarę rozwoju fabuły czytało mi się ją zdecydowanie lepiej. Jednak w ogólnym rozrachunku trochę przytłoczyła mnie ilość suchych faktów na temat mafii. Oczywiście nie mówię, że wiedza na temat wszystkich układów, przemytów, wyłudzeń czy innych tego typu rzeczy nie była potrzeba, ale w mojej ocenie było tego zdecydowanie za dużo. W pewnym momencie trochę zwątpiłam w to, o czym tak naprawdę jest ta książka.

Bardzo podobał mi się wątek tajemniczej śmierci ojca Lisy i pozostawionych przez niego wskazówek. Świetnie bawiłam się podczas odkrywania wszelkich powiązań i łączenia ze sobą faktów. Aż szkoda, że ten motyw nie został bardziej rozbudowany i zagmatwany!

Polubiłam również głównych bohaterów. Chociaż Lisa z początku mogła wydawać się nieco irytująca, dla mnie była idealna. Właśnie tak wyobrażam sobie temperamentne włoszki. Jej charakter w połączeniu z tym należącym do Jamesa sprawił, że tych dwoje to prawdziwa mieszanka wybuchowa. Jednak żałuję, że ich relacja nie rozwinęła się nieco szybciej. Lubię slow burny, ale w tym konkretnym przypadku, wielokrotnie zadawałam sobie pytanie, kiedy wreszcie wybuchnie między nimi ta namiętność, na którą tak czekam.

Co do samego zakończenia to przychodzi mi na myśl tylko jedno -- irytująca przerwa na reklamy jednego z polskich kanałów telewizyjnych, do niedawna kojarzonego ze słoneczkiem. Tak się po prostu nie robi!

Niemniej jednak jestem bardzo ciekawa, jak dalej potoczą się losy Lisy i Jamesa, więc niebawem sięgnę po kolejną odsłonę serii "Prawniczki Camorry".

Avatar użytkownika - karolinaosewska
karolinaosewska
Przeczytane:2021-08-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Świat mafii

Motyw mafii, gangsterów ostatnimi czasy stał się bardzo modny w literaturze. I choć ja nie czytam za dużo takich gangsterskich powieści, to od czasu do czasu sięgnę po coś z tego nurtu. Tym razem padło na debiut Anny Falatyn, czyli "Skorpion". Jest to pierwszy tom serii Prawniczka Camorry, więc na pewno sięgnę po kolejne tomy, bo chciałabym poznać całość historii Lisy i Jamesa. Bowiem pierwszy tom to swoiste wprowadzenie w świat neapolskiej mafii, zarysowanie tajemnic i sekretów z życia głównych bohaterów.

Lisa Davis jest prawniczką, silną, niezależną kobietą, która pracuje dla bardzo wpływowego człowieka, Luigiego Villi. Wszystko zmienia się gdy przegrywa sprawę o gwałt, w której oskarżony był syn Villi, podpada mu i wie, że jej sytuacja nie jest najlepsza. Ale Lisa nie zamierza chować głowy w piasek, ukrywać się. Przypadkowa wzmianka o jej ojcu, Carlu, z ust szefa kancelarii, w której pracowała, sprawia, że dziewczyna chce wyjaśnić w końcu kto stał za śmiercią jej ojca, bo w przypadkową śmierć prawniczka nie wierzyła nigdy. Gdy w książce z dzieciństwa odnajduje ukryte przez ojca informacje, trafia na trop człowieka, który przekazuje jej notatnik Carla, w którym znajduje zapiski, których nie rozumie, ale które na pewno coś znaczą.

Gdy sytuacja wokół Lisy staje się coraz bardziej napięta, a niebezpieczni ludzie zaczynają zacieśniać pętlę wokół niej, jej droga przecina się z drogą Jamesa Morettiego, włoskiego miliardera i przedsiębiorcy, szefa najpotężniejszej rodziny mafijnej Neapolu. On także kryje w sobie wiele mrocznych sekretów, a jego jedynym celem, podobnie jak celem Lisy jest odnalezienie zabójcy bliskich mu osób i zemsta. Zawierają więc układ, ale jedno nie ufa drugiemu, nic dziwnego w świecie mafii zaufanie to bardzo rzadkie uczucie. Jednak między Jamesem i Lisą czuć chemię i wzajemną fascynację, czy to uczucie, które się rodzi ma szanse na przetrwanie, zwłaszcza po zakończeniu, które serwuje nam autorka ?! Tego dowiemy się pewnie, mam taką nadzieję, w tomie drugim.

"Skorpion" to udany debiut, widać że autorka wie o czym pisze, sprawnie przedstawia i kreśli przed czytelnikiem tajemnice i sekrety neapolskiej mafii, świetnie opisuje Neapol, oddaje mrok i pełen niebezpieczeństw na każdej ulicy klimat włoskiego miasta. Książkę czyta się dobrze, nie mam nic do zarzucenia stylowi pisania autorki. Co prawda raziły mnie niektóre sceny, na pewno domyślicie się, o które sceny mi chodzi, gdy przeczytacie książkę, a szczególnie jedna, zbyt brutalna, jak dla mnie. Co do bohaterów to nie podbili oni mojego serca, choć postać Jamesa intryguje bardziej niż postać Lisy. Co do akcji, to jest jej mało, ale myślę, że wynika to z faktu, że jest to pierwszy tom, wprowadzenie w świat Lisy i Jamesa. Jest tu na pewno cały kalejdoskop uczuć, od strachu, przez łzy, do chwil uśmiechu. Są sytuacje, które zaskakują czytelnika, bądź przyspieszają puls, ale także takie, które wzruszają. Nie można zapomnieć o otwartym zakończeniu, które zostawia czytelnika z mnóstwem pytań. Mam nadzieję, że drugi tom wyjdzie jeszcze w tym roku, bo nie znoszę otwartych zakończeń, i że dowiem się jak potoczy się dalej akcja.

Podsumowując, "Skorpion" jako debiut i to w nurcie literatury romansu i thrillera mafijnego daje radę. Myślę, że fanki tego typu książek będą zachwycone, a ci którzy tak jak ja nie czytają ich często bądź wcale, mogą sięgnąć i mile spędzić czas przy jej lekturze. Jest tu wszystkiego po trochu, akcji, romansu, thrillera, a nawet kryminału. Autorka bardzo dobrze rokuje i czekam na jej kolejne powieści, bardzo chętnie się z nimi zapoznam.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Niezwykłemu.

Avatar użytkownika - Zaczytana1001_
Zaczytana1001_
Przeczytane:2021-07-26, Ocena: 6, Przeczytałam,

Skorpion to typowa mafijna książka. Nie ma tu motylków i pierdzenia w stołek. Tutaj mamy mafię, mafię i jeszcze raz mafię.

Lisa młoda prawnicza która podjęła się ciężkich spraw. Przegrywa w sprawie o gwałt. Nie wybroniła syna wpływowego człowieka. I traci pracę. Ale ona nie ucieka, próbuje dotrzeć do informacji do się stało z jej ojcem.

Wszystko prowadzi ja do Jamesa włoski miliarder ale tak na prawdę on jest szefem najpotężniejszej mafii. Wszystko co ma sprawia że jest nie tykalny. Ale mimo wszystko czuje niebezpieczeństwo.

Ta dwójkę nie powinno łączyć nic ale zawierają układ w którym mają do zyskania wszystko albo do stracenia. Ale w tym wszystkim nie ma miejsca na zaufanie.

Mamy w końcu książkę która skupia się na mafii. Nie znajdziemy tutaj historii miłosnych ani wielkich uczuć.
Każdy rozdzial zaczyna się datą ponieważ mamy wydarzenia z przeszłości również. A rozdziały nie są przydzielone do osoby bo w każdym rozdziale dzieje się wiele i mamy również dużo bohaterów.
Mamy również przewagę opisow nad dialogami co czasami męczy więc książka zdecydowanie nie jest na raz. Najlepiej robić sobie małe przerwy podczas czytania. Plus trzeba czytać ze skupieniem żeby nie pogubić się w tym wszystkim. W książce nie można ufać nikomu ponieważ Lisa jest w niebezpieczeństwie a James pomimo wszystko też ma wrogów. Pojawiają się spiski. Fabuła opisana i przedstawiona w super sposób bez zbędnego przeciągania. Bohaterowie wykreowani idealnie każde z nich ma swoje cechy i da się ich polubić.
Książka jest debiutem ale ja w żadnym stopniu tego nie odczułam wręcz sposób pisania jest tak profesjonalny i wciagajacy że nie jedna osoba może pozazdrościć.
Ja zdecydowanie sięgnę po kontynuację i zagłębie się jeszcze bardziej w świat mafii.

Avatar użytkownika - nati_reads
nati_reads
Przeczytane:2021-07-14, Ocena: 6, Przeczytałem,

Bardzo lubie? czytac? udane debiuty, czytam wiele ksia?z?ek dopiero zaczynaja?cych autoro?w. Jedne sa? genialne, drugie troche? mniej. „Skorpion” autorstwa @bloody_plan_by_ann szczerze mnie zachwycił! Kiedy otworzyłam paczke? z ksia?z?ka? przeraziłam sie? jej grubos?cia?, ale uwaz?am, z?e niepotrzebnie sie? bałam. Wyszedł z tego naprawde? s?wietny debiut!

Lisa to młoda prawniczka, kto?ra włas?nie przegrała waz?na? sprawe? o gwałt. Miała to byc? jej ostatnia sprawa dla włoskiego przedsie?biorcy. Dobrze wiedziała, z?e be?da? czekały ja? kłopoty. Mimo to podejmuje sie? prywatnego s?ledztwa, aby dowiedziec? sie?, co stało sie? z jej ojcem. Podobno przedawkował, jednak nigdy wczes?niej nie brał narkotyko?w. Lisa uwaz?a, z?e było to morderstwo, tylko kto za tym stoi? Kim jest James Moretti i jaka? pełni role? w tej zagmatwanej sprawie?

Uwielbiam s?wiat mafii, niebezpieczne akcje, sławe?, szacunek, respekt, władze?, duz?e pienia?dze i romans w ksia?z?kach. W tej pozycji nie zabrakło z?adnego z tych elemento?w, chociaz? czekam na wie?cej Jamiego i Lisy! O ile kon?co?wka sie? nie sprawdzi, bo z wielkim bo?lem serca czytałam ostatnie strony. Zakon?czenie wprawiło mnie w szok! Historia skon?czyła sie? w takim momencie, z?e mam nadzieje?, z?e nie be?de? musiała długo czekac? na drugi tom? Inaczej uschne? z niewiedzy!
Autorka ma s?wietny je?zyk, przepłyne?łam wre?cz przez cała? ksia?z?ke?. Chociaz? z pocza?tku trudno mi sie? było wcia?gna?c? przez dosyc? długie opisy. Brakowało tutaj jakis? emocji, nie czułam sie? zainteresowana fabuła?. Ale kiedy zacze?ło sie? dziac? to przepadłam. Juz? nie brakowało emocji i akcji, cały czas cos? sie? działo. Jestem okropnie ciekawa kolejnej cze?s?ci, bo to był naprawde? dobry i mocny wste?p do genialnej historii. Czekam z niecierpliwos?cia?!

Ode mnie 9/10?

Za egzemplarz dzie?kuje? Wydawnictwu NieZwykłe?

Przypomnij mi, kim byłeś
Anna Falatyn0
Okładka ksiązki - Przypomnij mi, kim byłeś

Autorka brawurowych serii „Prawniczka Camorry” i „KodeX”. Dwudziestoczteroletnia Abigail Weller wiodła prawdopodobnie całkiem...

Prawniczka
Anna Falatyn 0
Okładka ksiązki - Prawniczka

Zaufanie to bezcenna rzecz i mimo niechęci obojga zacznie kiełkować. Po dramatycznych wydarzeniach ostatnich tygodni Lisa próbuje odzyskać spokój i odnaleźć...