Skorpion

Tom 1 cyklu Prawniczka Camorry

Jaki był Skorpion?
Inny, dopracowany w 100% - myślę, że to odpowiednie słowa na określenie tej pozycji. Na dodatek autorka nie idzie utartym schematem. Nie znajdziemy tu aranżowanego małżeństwa, ponieważ pierwsze skrzypce gra tu piękna, inteligentna pani prawnik. Jednak znajdziemy tu mafię, dużo mafii. Tej z krwi i kości, która aż trzęsie Neapolem, brutalnej i bezwzględnej. Znajdziemy tu również mocno poturbowanych, głośnych bohaterów i świetnie wykreowanych pobocznych. Świat, w jakim obracają się nasi bohaterowie, jest brudny, pełen niewyjaśnionych morderstw i piętrzących się tajemnic i choć jest on bezwzględny i niebezpieczny, to jest wart poznania.
Lisa jest piękną, pewną siebie prawniczką.
James Moretti to głowa największej rodzinnej mafii w Kampanii.
Pewnego dnia ich drogi się przecinają, jednak czy będą w stanie sobie zaufać, dogadać się?
Na wstępie pragnę zaznaczyć, że powieść ta ma dość długi wstęp, ale uwierzcie mi, jest on w pełni uzasadniony." Skorpion" to książka w pełni dopracowana. Autorka zabrała nas w podróż do Neapolu, miasta, w którym rządzi Camorra. Świata, w którym prawdziwe prawo nie ma prawa istnieć, a liczne machlojki są na porządku dziennym. Tej książce towarzyszy jedna wielka niewiadoma, ponieważ jest to pozycja kompletnie nieprzewidywalna. Wymaga od nas całkowitego skupienia, oddania. Akcja może nie będzie jak szalona, ale toczy się na wielu płaszczyznach. Dzieje się tu sporo, jednak wszystko ma swój cel, jaki? Dowiecie się tego z książki. Pojawia się tu również sporo bohaterów pobocznych, ale każdemu z nich jest idealnym dopełnieniem tej lektury, każdy z nich ją scala. Kolejnym, równie ważnym plusem jest styl pisania autorki, który jest lekki i przyjemny. Świetnie poprowadzona, zawiła fabuła sprawia, że czytanie staje się jeszcze przyjemniejsze. Zarówno dialogi, jak i opisy momentami nadawały dramatyzmu, a zakończenie przyprawiło mnie o zawał! No bo jak mogło się zakończyć w takim momencie, no jak?! Na uznanie zasługuje również świetnie przeprowadzony reaserch, dzięki temu Neapol był opisany tak wizualnie!
Ja jestem zachwycona tym debiutem, a uwierzcie mi, gdybym nie wiedziała, że to debiut to bym się wykłócała, że to nie prawda.

Informacje dodatkowe o Skorpion:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2021-06-16
Tytuł oryginału: Skorpion
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: Jadzka_czyta

Zobacz opinie o książce Skorpion

Kup książkę Skorpion

Nigdy, przenigdy nie możesz ujawnić emocji. Nigdy nie możesz obnosić się z uczuciami. Żadnymi….ani tymi negatywnymi, ani tym bardziej pozytywnymi.

Prawniczka
Anna Falatyn 0
Okładka ksiązki - Prawniczka

Zaufanie to bezcenna rzecz i mimo niechęci obojga zacznie kiełkować. Po dramatycznych wydarzeniach ostatnich tygodni Lisa próbuje odzyskać spokój i odnaleźć...

Mecenas
Anna Falatyn0
Okładka ksiązki - Mecenas

"Już dawno nie czekałam tak na żadną książkę”. Gorące Book Story Wojciech Bielecki to mecenas, który nie pracuje z niewinnymi obywatelami. Jego...