Skorpion

Tom 1 cyklu Prawniczka Camorry

„Skorpion” – Anna Falatyn

Lisa – prawniczka, która z jednej strony kocha a z drugiej nienawidzi swojej pracy. Jest piekielnie dobra w tym co robi. Pewnego razu przegrywa sprawę o gwałt, nie udało się jej wybronić syna wpływowego człowieka. Dodatkowo sen z powiek spędza jej morderstwo ojca. Przez przypadek odnajduje notatnik z zapiskami, które są wskazówkami i prowadzą ją do włoskiego miliardera.

James Moretti stoi na czele jednej z rodzin mafijnych. Władza i pieniądze dają mu nietykalność. Każdy się go boi i nikt nie zamierza się mu sprzeciwić.

Lisa i James zawierają miedzą sobą pewien pakt. Obydwoje chcą odszukać zabójcę ich najbliższych. Czy będą w stanie sobie zaufać? Czy uda im się odkryć prawdę?

„Chcesz czy nie, jestem teraz twoją jedyną szansą na przeżycie. Twój wybór, ja albo śmierć…”

Historia pełna mroku, tajemnic i tragedii z przeszłości, która wpłynęła i ukształtowała naszych bohaterów na takie a nie inne osoby. Bardzo przemyślana fabuła. Mamy tu dwa odmienne światy – z jednej strony walka z prawem a drugi życie mafii, całość bardzo ciekawa i wciągająca.

Autorka porusza bardzo trudne i zarazem ważne tematy. Opowiada, że nie każdy z nas akceptuje samego siebie, nie zawsze wierzy w swoje umiejętności, czasami inni maja nas za nieudacznika. Czy aby na pewno tak jest? A może to zazdrość, która zaślepia drugiego człowieka, który nawet nie wie ile wyrządza krzywdy drugiej osobie.
Kolejny temat – gwałt. Jak radzi sobie kobieta w takiej sytuacji. Czy będzie w stanie komukolwiek o tym opowiedzieć, czy braknie jej odwagi i ze wszystkim zostanie sama.

Neapol – opisany jest w takim sposób, że czytelnik może się poczuć, że sam krąży po danych dzielnicach i że wraz z bohaterami przemieszcza się z miejsca na miejsce. „Pogrążona w chaosie i korupcji Neapol zainfekowany przez mafię”.

Kolejny świetny debiut tego roku! Czyta się z zapartym tchem. Ja już czekam na kolejną część. A Wam polecam bardzo! ❤️

Informacje dodatkowe o Skorpion:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2021-06-16
Tytuł oryginału: Skorpion
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: Sylwia Kuczerka

Zobacz opinie o książce Skorpion

Kup książkę Skorpion

Nigdy, przenigdy nie możesz ujawnić emocji. Nigdy nie możesz obnosić się z uczuciami. Żadnymi….ani tymi negatywnymi, ani tym bardziej pozytywnymi.

Hazardzista
Anna Falatyn0
Okładka ksiązki - Hazardzista

Finałowy tom fenomenalnej dylogii, którą zapoczątkował Mecenas! Zuzanna i Wojtek próbują nadrobić stracone lata, choć czas, w którym znaleźli się zawodowo...

Prawniczka
Anna Falatyn 0
Okładka ksiązki - Prawniczka

Zaufanie to bezcenna rzecz i mimo niechęci obojga zacznie kiełkować. Po dramatycznych wydarzeniach ostatnich tygodni Lisa próbuje odzyskać spokój i odnaleźć...