Skorpion

Tom 1 cyklu Prawniczka Camorry

Zawsze jak przeczytam świetną książkę, a później dowiaduję się, że jest to debiut, nie potrafię wyjść z podziwu. Nie było inaczej w przypadku "Skorpiona" Anny Falatyn. Nawet nie czytałam opisu, okładka za wiele nie mówiła, a co dopiero sam tytuł. Wiele pozytywnych opinii skłoniło mnie, by zakupić tę książkę. Czy żałuję? Absolutnie nie, wręcz przeciwnie, cieszę się, że trafiłam na cykl "Prawniczki Camorry".
On - włoski miliarder i przedsiębiorca, który trzęsie Neapolem. Ona - prawniczka, której kariera wisi na włosku i szuka prawdy na temat śmierci ojca. Drogi kobiety i mężczyzny przecinają się i zawierają układ, na którym oboje mogą skorzystać.
Można by napisać, że to zwykły romans mafijny, ale nie, to coś więcej. Autorka wprowadza czytelnika w świat mafii, pokazuje dobre i złe strony Neapolu, który dla zwykłych turystów jest miejscem wartym zobaczenia, czaruje, jednak jego mieszkańcy znają o nim prawdę. Tę brzydką i niebezpieczną. Miasto kontrastów, których nie widać na gołe oko.
Bohaterowie to z pozoru partnerzy idealni. Lisa jest młodą, piękną kobietą, która wie czego chce. Żyje na dobrym poziomie, a niejednego mężczyznę zawstydziłaby swoim wyglądem i urokiem. James natomiast uchodzi za twardziela, który bez skrupułów bierze to, co chce. Odbiera życie i je daruje. Można by powiedzieć, że bawi się w Boga i może za wiele się nie mylę. Jednak w świecie mafii zasady są twarde i niepodważalne. Jeśli wstąpisz na drogę Camorry, już z niej nie zejdziesz...
Autorka stworzyła bohaterów z krwi i kości, którzy mimo zewnętrznej siły, twardej skorupy, w środku są jak najbardziej "żywi" i nie tak obojętni na wszystko, co się dzieje dookoła. Przeżywają trudne momenty, a my razem z nimi. Wstrzymujemy oddech, kiedy pistolet jest wymierzony w ich stronę.
Przy "Skorpionie" towarzyszyło mi mnóstwo emocji takich jak ekscytacja, podziw, dawałam im wiele kredytów zaufania, ale również bywałam wkurzona, oburzona, budził się lęk, który ciężko wytłumaczyć.
Jeśli jest ktoś, kto nie czytał tej książki, a lubi historie z mafią, to jest to lektura obowiązkowa. Ja przepadłam w tym chaosie i będę dobrze wspominać tę neapolską przygodę.

Informacje dodatkowe o Skorpion:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2021-06-16
Tytuł oryginału: Skorpion
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: gdziejatamksiazk

Zobacz opinie o książce Skorpion

Kup książkę Skorpion

Nigdy, przenigdy nie możesz ujawnić emocji. Nigdy nie możesz obnosić się z uczuciami. Żadnymi….ani tymi negatywnymi, ani tym bardziej pozytywnymi.

Anna Falatyn0
Okładka ksiązki - Pokaż mi, kim jesteś

Drugi tom serii z nowymi bohaterami. William Reed porzucił karierę lekarza i rozpoczął pracę w koncernie farmaceutycznym, gdzie w bardzo krótkim czasie...

Hazardzista
Anna Falatyn0
Okładka ksiązki - Hazardzista

Finałowy tom fenomenalnej dylogii, którą zapoczątkował Mecenas! Zuzanna i Wojtek próbują nadrobić stracone lata, choć czas, w którym znaleźli się zawodowo...