Skorpion

Tom 1 cyklu Prawniczka Camorry

Neapol to nie baśniowa kraina. Korupcja, narkotyki, kosmiczne sumy. Jest też mafia, z którą lepiej nie zaczynać...
...a w taki układ z najpotężniejszym jej szefem weszła Lisa.
Kobieta jest młodą prawniczką, która po odniesionej na sali rozpraw porażce, wpada w kłopoty. Nie udało jej się wybronić syna pewnego bardzo wpływowego człowieka i tym samymym wydała na siebie, a właściwie na swoją karierę wyrok.
Problemy w pracy to nie jedyne, co spędza prawniczce sen z powiek, bowiem postanawia rozwiązać zagadkę podejrzanej śmierci jej ojca.
Prywatne śledztwo doprowadza ją do samego szefa mafii, niebezpiecznego i bezwzględnego Jamesa Morettiego.
Miliarder, który nie wie co to lęk, a z życia czerpie pełnymi garściami. Pieniądze, chętne kobiety, które zabiegają o jego względy, alkohol i narkotyki w nieograniczonej ilości... Jednak Moretti też ma swoje prywatne demony, które nie pozwalają mu spać. Aby uporać się ze swoimi problemami mężczyzna potrzebuje pomocy Lisy, tak samo jak ona jego.
Prosty układ, coś za coś. Czy to się uda?
Cóż to była za emocjonująca lektura!
"Skorpion" to pierwszy tom nowej serii i od razu Wam powiem jedno - nie mogę doczekać się następnej!
Szczerze przyznam, że jest to pierwszy romans mafijny, który zrobił na mnie tak wielkie wrażenie. Po przeczytaniu, miałam ochotę krzyknąć "o cholera, co to było?!" A była to świetna historia!
Na świat mafijnych porachunków w książkach trafiałam już wielokrotnie. Jednak tym razem odebrałam go zupełnie inaczej. Autorka bardzo dokładnie przedstawiła obraz mafii, całej rodziny mafijnej głównego bohatera, wszelkich więzów rodzinnych i tego jak wielka jest ich waga.
W książce znajdziemy brutalne opisy, które przyprawią o gesią skórkę, ale też trafimy na momenty naprawdę smutne, są to m.in. wspomnienia bohaterów, które wracają do nich ze zdwojoną siłą.
Skoro mowa o bohaterah, to jestem zachwycona - szczególnie postacią Morettiego. Na takiego gościa właśnie liczyłam, gdy zasiadałam do lektury! Podobała mi się w nim ta jego brutalność, władza, to że sam ustala zasady, że stąpa po cienkiej granicy życia i śmierci. Jednak gdzieś w środku tego wypranego z emocji faceta, jest namiastka człowieczeństwa.
Z kolei Lisa to silna kobieca postać, która wykazała się odwagą - wielokrotnie. Jednak ma też swoje słabości, a one w pewnym momencie biorą górę.
Książka została napisana w bardzo przystępnym dla czytelnika stylu. Autorka wykazała się lekkim piórem, co w połączeniu ze znakomicie poprowadzoną akcją i ciekawymi bohaterami tworzy lekturę godną polecenia!
Wiele oczekiwałam od tej książki i nie zawiodłam się, z przyjemnością sięgnę po ciąg dalszy tej historii.

Informacje dodatkowe o Skorpion:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2021-06-16
Tytuł oryginału: Skorpion
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: blondeside

Zobacz opinie o książce Skorpion

Kup książkę Skorpion

Nigdy, przenigdy nie możesz ujawnić emocji. Nigdy nie możesz obnosić się z uczuciami. Żadnymi….ani tymi negatywnymi, ani tym bardziej pozytywnymi.

Egzekutor
Anna Falatyn0
Okładka ksiązki - Egzekutor

Historia Alexandra Parisiego, drugoplanowego bohatera powieści Prawniczka oraz Zdrajca. Alex Parisi nie był typowym egzekutorem, chłopcem na posyłki w...

Mecenas
Anna Falatyn0
Okładka ksiązki - Mecenas

"Już dawno nie czekałam tak na żadną książkę”. Gorące Book Story Wojciech Bielecki to mecenas, który nie pracuje z niewinnymi obywatelami. Jego...