Skradzione dziecko

"Skradzione dziecko" to oparta na faktach powieść o sile matczynej miłości.

Rok 1941 Wielka Brytania
Playmounth każdego dnia jest bombardowane. Podczas nalotów Nancy wraz z dziećmi chowa się w zbiorowym schronie. Jej mąż pełni słuzbe w straży miejskiej, a córka Vera jest kelnerką. Kiedy ta dociera do schronu okazuje się, że w domu zostało najmłodsze dziecko Freddie. Dziewczyna decyduje się wrócić po chłopca.
Następnego dnia sierżant Peterson znajduje w jednym ze zniszczonych doków niemowlę i postanawia zabrać je do domu.
Jego żona, która straciła dziecko od razu obdaża go miłością i widzi w nim swojego syna. Niestety wojna zbiera krwawe żniwo i teraz Maggie będzie musiała stawić temu czoło.
Kim dla Very jest Freddie?
Czy Meggie pokona przeciwności jakie szykuje jej los?
"Skradzione dziecko" to historia dwóch obcych sobie rodzin, które łączy, a jednocześnie rozdziela miłość rodzicielska.
Autorka napisała piękną historię o sile matczynej miłości, determinacji i ogromnej odwadze osadzonej w realiach drugiej wojny światowej.
Książka jest przyjemna w odbiorze, prosty styl oraz lekkość pióra to niewątpliwie jej plusy.
Autorka nie serwuje nam całego okrucieństwa wojny, ale skupia się na konkretnej rodzinie i to ich losy są głównym tematem książki.
Byłam bardzo ciekawa jak zakończy się cała historia, kibicowałam bohaterom i przeżywałam ich ból, stratę, niepewność każdego dnia.
To była bardzo dobra lektura i miło spędzony czas.
Z całego serca polecam.

Informacje dodatkowe o Skradzione dziecko:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2022-08-24
Kategoria: Historyczne
Tytuł oryginału: The Stolen Baby
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Tagi: Zjednoczone Królestwo

Zobacz opinie o książce Skradzione dziecko

Kup książkę Skradzione dziecko

Uciekinierzy
Diney Costeloe0
Okładka ksiązki - Uciekinierzy

Jak w 1937 roku w Niemczech bezpiecznie ukryć czwórkę żydowskich dzieci? Niemcy 1937 rok. Strach i donosicielstwo opanowały ulice miast. Ludzie znikają...